Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.05 08:40

Naujausia informacija. Niujorko valstijoje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 4 000 žmonių, per parą – 594

Trumpas perspėja JAV rengtis „siaubingam“ mirčių skaičiui; atnaujinta 22.39

JAV patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius viršijo 300 000, užfiksuota per 8 100 mirčių, pranešė Johnso Hopkinso universitetas. Prezidentas Donaldas Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“. Tuo metu Italijos sveikatos apsaugos ministras prabilo apie sugrįžimą prie įprasto gyvenimo būdo po koronaviruso krizės.

Atnaujinta 22.39

Medicininį išsilavinimą turintis Airijos premjeras kartą per savaitę bus gydytojas

Airijos vyriausybės vadovas Leo Varadkaras, turintis pagrindinį medicininį išsilavinimą, nusprendė kartą per savaitę padirbėti gydytoju, kad galėtų tiesiogiai dalyvauti kovoje su koronaviruso infekcija, sekmadienį savo elektroninėje versijoje pranešė „The Irish Times“, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

Airijos nacionalinė sveikatos tarnyba praėjusio mėnesio pabaigoje paskelbė kampaniją, kviesdama medicininį išsilavinimą turinčius šalies gyventojus koronaviruso epidemijos plėtimosi akivaizdoje užtikrinti gydymo įstaigų personalo augimą.

Anot leidinio, į šį kreipimąsi jau atsiliepė apie 50 tūkst. asmenų, o L. Varadkaras jo paties prašymu taip pat vėl buvo įtrauktas į gydytojų registrą.

„Ministras pirmininkas kaip medikas praktikuos kartą per savaitę“, – rašo „The Irish Times“.

L. Varadkaras pagrindinį medicininį išsilavinimą įgijo Dublino Trejybės koledžo medicinos fakultete, o atitinkamą diplomą gavo 2010 metais. Po trejų metų jis buvo išbrauktas gydytojų registro dėl pasikeitusios veiklos ir pradėtos politiko karjeros.

Prancūzijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 8 tūkstančius

Prancūzija sekmadienį paskelbė, jog mirčių nuo naujojo koronaviruso sukeltos ūminės kvėpavimo takų ligos skaičius nuo šio mėnesio pradžios padvigubėjo.

Prancūzijos sveikatos ministerija sekmadienio vakare pranešė naujausią COVID-19 aukų skaičių – 8078 žmonės.

Balandžio 1-ąją koronavirusas buvo pasiglemžęs perpus mažiau Prancūzijos gyventojų gyvybių – 4032-ų.

Naujausiais duomenimis, Prancūzijoje patvirtinti 70 478 COVID-19 atvejai, 6978 pacientams yra taikoma intensyvi terapija.

Nuo šios ligos išgijusiųjų skaičius pasiekė beveik 16,2 tūkstančio.

Prancūzija į oficialų epidemijos aukų skaičių įtraukia tik COVID-19 užsikrėtusius pacientus, mirusius ligoninėse. Į šią statistiką nepatenka mirusieji namuose arba senelių globos įstaigose.

Atleistam JAV lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ kapitonui nustatyta COVID-19

Balandžio 2-ąją atleistam JAV lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ kapitonui Brettu Crozier diagnozuota naujojo koronavirusio sukelta COVID-19 liga, sekmadienį savo elektroninėje versijoje paskelbė „The New York Times“.

B. Crozier buvo atleistas, kai informavo Pentagoną, kad jo laive nevaldomai plečiasi naujojo koronaviruso protrūkis.

Anot „The New York Times“, „USS Theodore Roosevelt“ kapitonui COVID-19 simptomai pasireiškė dar prieš jo atleidimą, o dabar jis karantinuotas JAV karinio jūrų laivyno bazėje Guamo saloje kartu su daugiau kaip puse iš 5 tūkst. atominio lėktuvnešio įgalos narių.

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis sekmadienį pranešė, jog naujaisiais duomenimis, COVID-19 jau patvirtinta 155 „USS Theodore Roosevelt“ įgulos nariams.

Anksčiau šią savaitę JAV laivyno sekretoriaus pareigas laikinai einantis Thomas Modly pareiškė, kad B. Crozier „pademonstravo labai prastą lyderystę“, krizės įkarštyje „sukėlė paniką“ ir yra atsakingas už tai, kad jo aiškinamajame rašte pateikta informacija apie padėtį lėktuvnešyje buvo nutekinta žiniasklaidai.

Tuo tarpu „USS Theodore Roosevelt“ įgula, kaip skelbė laikraštis „The Stars and Stripes“, šiltai atsisveikino su kapitonu, skanduodama B. Crozier vardą ir kaip išreikšdama jam palaikymą.

Haitis pranešė apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį

Haitis sekmadienį pranešė apie pirmąjį mirties nuo koronaviruso atvejį.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog 55 metų nuo koronaviruso miręs vyras taip pat sirgo diabetu ir hipertenzija.

Miręs vyras buvo vienas iš 21 patvirtintų COVID-19 atvejų Haityje, pasižyminčiame jauna populiacija, kur daugiau nei pusei asmenų, kuriems diagnozuotas užsikrėtimas, yra jaunesni nei 45 metų žmonės.

Nuo kovo 19 dienos, kai buvo patvirtinti pirmieji du užsikrėtimo atvejai, šalyje buvo atlikti tik 218 koronaviruso tyrimai – šis faktas sulaukė daug nacionalinės medikų bendruomenės kritikos dėl to, kaip vyriausybė tvarkosi pandemijos metu.

Nuo viruso plitimo pradžios šalyje paskelbtos griežtos kovos priemonės, tačiau jų nėra griežtai laikomasi ir jos nėra tinkamai vykdomos.

Gyventojai dažnai pažeidžia draudimą nesibūriuoti po daugiau nei 10 žmonių, ypač perpildytoje šalies viešojo transporto sistemoje.

Be to, Haityje sunku taikyti tokias priemones kaip nurodymą likti namuose, kadangi didžioji dalis šalies gyventojų priklauso nuo šešėlinės ekonomikos.

Tuo tarpu tankiausiai gyvenamoje Karibų jūros regiono sostinėje Port o Prense, turinčioje 3 mln. gyventojų, sudėtinga laikytis tokių priemonių kaip socialinis atstumas.

Italijoje užfiksuotas mažiausias paros mirčių nuo koronaviruso skaičius per dvi savaites

Italija sekmadienį fiksavo mažiausią paros mirčių nuo koronaviruso skaičių per dvi savaites, o kritinės būklės pacientų skaičius taip pat mažėjo antrą dieną iš eilės.

Civilinės saugos tarnyba pranešė apie 525 mirties nuo COVID-19 per 24 valandas atvejus – šis skaičius buvo mažiausias nuo kovo 19 dienos, kai buvo užfiksuotos 427 mirtys.

„Tai gera žinia, tačiau negalime atsipalaiduoti“, – žurnalistams pažymėjo Civilinės saugos tarnybos vadovas Angelo Borrelli.

Pareigūnai taip pat pranešė, jog ligoninėse pirmą kartą sumažėjo nuo COVID-19 gydomų nekritinės būklės pacientų skaičius.

Šis skaičius sumažėjo nuo 29 010 šeštadienį iki 28 949 sekmadienį.

Kritinės būklės pacientų skaičius sumažėjo nuo 3 994 šeštadienį iki 3 977 sekmadienį – mažėjimas fiksuotas antrą dieną iš eilės.

Iki šiol Italijoje nuo koronaviruso mirė 15 887 žmonės.

Niujorko valstijoje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 4 000 žmonių, per parą – 594

Niujorko valstijoje mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 4 159, sekmadienį pranešė valstijos gubernatorius, palyginti su 3 565 mirties atvejų skaičiumi diena anksčiau.

Visgi naujų mirčių (594 atvejai) buvo mažiau, palyginti su ankstesne para.

Tai buvo pirmas kartas, kai per 24 valandas fiksuotų mirčių skaičius sumažėjo – šeštadienį buvo užfiksuotas rekordinis mirčių per 24 valandas skaičius – 630.

Visgi gubernatorius Andrew Cuomas žurnalistams teigė, jog dar per anksti spręsti, ar tai nėra tik „trumpalaikis sumažėjimas“.

Labiausiai koronaviruso plitimo paveiktoje Niujorko valstijoje pandemijos pikas gali įvykti ateinančią savaitę, pažymėjo A. Cuomo, nors įspėjo, kad šiuo metu neįmanoma numatyti, kaip klostysis padėtis.

„Gali būti, kad skaičiai jau ima stabilizuotis“, – kalbėjo A. Cuomo per savo kasdienį instruktažą.

„Artimiausiomis dienomis pamatysime, ar skaičiai didės, ar mažės“, – pridūrė gubernatorius.

Šiuo metu Niujorko valstijoje užfiksuotas 122 031 užsikrėtimo COVID-19 atvejis.

Niujorkas išlieka epidemijos epicentru šalyje, tačiau gubernatorius perspėjo, jog užsikrėtusiųjų daugėja ir Long Ailande bei kaimyninėje Naujojo Džersio valstijoje.

Pakistane į karantiną pasiųsta 20 tūkst. tikinčiųjų, dar dešimčių tūkstančių ieškoma

Pakistanas pasiuntė į karantiną 20 tūkst. tikinčiųjų ir tęsia dar dešimčių tūkstančių žmonių, kurie nepaisydami plintančios koronaviruso pandemijos praėjusį mėnesį dalyvavo islamo tikinčiųjų sambūryje Lahoro mieste, paiešką, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Pareigūnai teigė ketinantys atlikti koronaviruso tyrimus ar karantinuoti tuos, kurie kovo 10–12 dienomis dalyvavo islamo misionierių judėjimo „Tablighi Jamaat“ renginyje, nerimaudami, jog šie žmonės šiuo metu platina COVID-19 visame Pakistane ir užsienyje.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 tūkst. žmonių, pranešė organizatoriai, nepaisę vyriausybės prašymų atšaukti renginį dėl šalį užklupusio viruso.

Šiaurės vakarų Chaibero Pachtunchvos provincijoje iki šiol į karantiną pasiųsta 5,3 tūkst. judėjimo atstovų ir islamo dvasininkų, dalyvavusių susitikime Lahore.

„Sveikatos apsaugos pareigūnai atlieka koronaviruso tyrimus, kai kurie jų pasirodė besantys teigiami“, – sekmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė regiono atstovas Ajmalas Waziras.

Pasak A. Waziro, tūkstančiai minėtoje provincijoje gyvenančių judėjimo atstovų buvo įstrigę kituose regionuose, kadangi visoje šalyje uždaryti pagrindiniai greitkeliai.

Apie 7 tūkst. žmonių karantinuoti Pandžabo provincijos Lahoro mieste, tuo tarpu pietų Indo provincijoje karantinuoti 8 tūkst. renginio dalyvių.

Dešimtys žmonių buvo priversti savarankiškai izoliuotis pietvakarinėje Beludžistano provincijoje.

Be to, kovo pabaigoje buvo uždarytos arba pažymėtos kaip karantino centrai judėjimo „Tablighi Jamaat“ mečetės ir kitos maldos vietos.

Pareigūnai naujienų agentūrai AFP pranešė, kad mažiausiai 154 renginyje dalyvavusiems tikintiesiems nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, o du asmenys jau mirė.

Pakistane nuo koronaviruso mirė mažiausiai 45 žmonės, tačiau stebėtojai, atsižvelgdami į tai, kad šalis turi tik ribotų galimybių atlikti tyrimus, nerimauja, jog tikrasis skaičius yra daug didesnis.

„Tablighi Jamaat“ yra laikomas vienu didžiausių tikėjimu grįstų judėjimų pasaulyje, turintis milijonus sekėjų, ypač Pietų Azijoje. Viena iš judėjimo veiklų yra pamokslininkų siuntimas į kitas šalis skleisti islamo idėjų.

Šių metų renginyje dalyvavo daugybė užsieniečių iš Kinijos, Indonezijos, Nigerijos ir Afganistano, pranešė organizatoriai.

Šiuo metu Pakistane karantinuojami apie 1,5 tūkst. užsieniečių, tačiau dalis užsieniečių išvyko iš šalies neišsityrę.

Gazos sveikatos apsaugos ministerija praėjusį mėnesį patvirtino, kad du pirmieji koronaviruso atvejai buvo susiję su palestiniečiais, dalyvavusiais minėtame renginyje.

Kiek anksčiau Pakistano mokslo ministras Fawadas Chaudhry išreiškė pasipiktinimą dėl sprendimo neatšaukti renginio, kaltindamas dvasininkus užsispyrimu.

Organizatoriai teigė sutrumpinę renginį vadovaudamiesi valdžios institucijų patarimais, nors anksčiau tvirtino tai padarę dėl lietaus.

Kritikai kaltina panašius „Tablighi Jamaat“ renginius, surengtus Malaizijoje ir Indijoje koronaviruso pandemijos metu, dėl viruso platinimo kitose šalyse.

Libijoje nuo koronaviruso mirė politikas

Sekmadienį nuo koronaviruso mirė buvęs Libijos sukilėlių vyriausybės, 2011 metais nuvertusios diktatorių Muamarą Kadhafi, vadovas Mahmudas Jibrilas, pranešė partijos atstovas.

Dvi savaites ligoninje gulėjęs M. Jibrilis, kuriam buvo 68 metai, mirė Kaire, pranešė 2012 metais jo įkurtos Nacionalinių jėgų aljanso partijos sekretorius Khaledas al-Mrimi.

Marokas stabdydamas viruso plitimą paleidžia daugiau kaip 5,6 tūkst. kalinių

Maroko karalius Mohammedas VI sekmadienį suteikė malonę daugiau kaip 5,6 tūkst. kalinių ir nurodė etapais juos paleisti, kad perpildytuose šalies kalėjimuose neplistų naujasis koronavirusas.

Teisingumo ministerija paskelbė, kad 5 654 kaliniai paleidžiami atsižvelgiant į jų amžių, sveikatą, gerą elgesį ir kalinimo laiką.

Sprendimas priimtas 35 mln. gyventojų turinčioje Šiaurės Afrikos šalyje nuo COVID-19 mirus 66 žmonėms. Užsikrėtimo atvejų užregistruota 960.

Karalius taip pat nurodė pareigūnams „imtis visų būtinų priemonių kalinių apsaugai stiprinti“ perpildytuose šalies kalėjimuose.

Dėl koronaviruso Graikijoje uždaryta antra migrantų stovykla

Graikijoje pareigūnai sekmadienį uždarė antrą migrantų stovyklą netoli Atėnų, kurioje testais koronavirusas buvo nustatytas vienam afganistaniečiui, paskelbė Migracijos ministerija.

Malakasoje 38 km į šiaurės rytus nuo Atėnų esančioje stovykloje 14 dienų bus taikoma „visiška sanitarinė izoliacija“, niekam nebus leista iš jos išeiti ir į ją patekti.

Ministerija pranešė, kad 53 metų afganistanietis, turintis gretutinių ligų, asmeniškai paprašė stovykloje dirbančių medikų pagalbos dėl COVID-19 simptomų.

Vėliau jis buvo nuvežtas į Atėnų ligoninę, kur testas parodė COVID-19. Jo šeima karantinuota.

Ketvirtadienį dviem savaitėms buvo uždaryta 80 km į šiaurę nuo Atėnų esanti Riconos migrantų stovykla, kurioje 23 žmonėms, pradedant į Atėnų ligoninę atvežta gimdyve, testais nustatyta COVID-19.

Perpildytose stovyklose Graikijos žemyninėje dalyje ir salose, kur nehigieniškomis sąlygomis gyvena dešimtys tūkstančių prieglobsčio prašytojų, paskelbtos taisyklės, kuriomis siekiama laikyti migrantus kuo toliau nuo vietos gyventojų.

Migracijos ministras Notis Mitarakis perspėjo, kad prieglobsčio prašytojai, kurie bandys pažeisti karantiną, bus persekiojami baudžiamąja tvarka.

Vokietijoje trečią parą iš eilės mažėja naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius

Vokietijoje per pastarąsias 24 val. patvirtinti 5 936 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 91 714, praneša Roberko Kocho institutas.

Instituto teigimu, tai jau trečia diena iš eilės, kuomet naujų užsikrėtimo atvejų skaičius mažėja. Penktadienį koronavirusas patvirtintas 6 174 žmonėms, o šeštadienį – 6 082.

Vis dėlto, COVID-19 aukų skaičius ir toliau auga. Vokietijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso mirė 184 žmonės, bendras aukų skaičius siekia 1 342.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasaulyje siekia daugiau nei 1 200 000, o mirusiųjų – per 65 000.

Turkijoje jauniems darbuotojams pritaikytos karantino išimtys

Turkijoje dirbantys jaunuoliai iki 20 metų amžiaus, įskaitant sezoninius darbuotojus žemės ūkio srityje, galės nepaisyti reikalavimo likti namuose, priimto siekiant suvaldyti koronaviruso protrūkį.

Penktadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasirašė dekretą, kuriuo visiems jaunesniems nei 20 metų amžiaus žmonėms draudžiama be pateisinamos priežasties išeiti iš namų.

Tiesa, sekmadienį paskelbtame Vidaus reikalų ministerijos potvarkyje nurodoma, kad 20 metų amžiaus nesulaukusiems viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojams, taip pat – sezoniniams žemės ūkio sektoriaus darbininkams, bus taikomos karantino išimtys.

Šiuo metu privalomas karantinas Turkijoje taikomas vyresniems nei 65 metų amžiaus žmonėms, taip pat tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis.

Šeštadienio vakaro duomenimis, Turkijoje nuo COVID-19 mirė 501 žmogus, o koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius siekia beveik 24 000.

Turkijos valdžia jau anksčiau uždarė mokyklas, sustabdė tarptautinius skrydžius ir uždraudė masines pamaldas bei kitokius susibūrimus.

Kinija teigia užsienio šalims pardavusi beveik 4 mlrd. medicininių kaukių ir kitų priemonių

Kinija nuo kovo pradžios kitoms šalims, šiuo metu bandančioms suvaldyti koronaviruso plitimą, pardavė beveik 4 mlrd. medicininių kaukių.

Nors Kinijoje naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra itin nedaug, Pekinas nurodė šalies gamintojams didinti medicininių priemonių gamybą, koronaviruso pandemijos aukų skaičiui išaugus iki 60 000, o daugelyje pasaulio šalių trūkstant apsaugos priemonių.

Nuo kovo 1 d. Kinija į daugiau nei 50 šalių eksportavo 3,86 mlrd. medicininių kaukių, 37,5 mln. vienetų apsauginių drabužių, 16 tūkst. plaučių ventiliatorių ir 2,84 mln. COVID-19 testų, paskelbė Kinijos muitinės atstovė Jin Hai.

Ji pridūrė, kad šių prekių kaina iš viso siekia 10,2 mlrd. juanių (apie 1,33 mlrd. eurų).

Tiesa, keletas šalys, tarp jų – Nyderlandai, Filipinai, Kroatija, Turkija ir Ispanija, prakalbo apie iš Kinijos atvykstančias netinkamos kokybės priemones.

Praėjusią savaitę Nyderlandų vyriausybė atšaukė 600 000 iš 1,3 mln. kiniškų medicininių kaukių partijos dėl netinkamos kokybės.
Kinija savo ruožtu atrėžė, esą gamintas „aiškiai pasakė, kad kaukės nėra chirurginės“.

Ispanija taip pat sunaikino iš Kinijos atgabentus tūkstančius greitųjų koronaviruso testų, nes šie pasirodė esą nepatikimi. Kinijos pareigūnai teigia, kad pranešimai apie netinkamos kokybės prekes „neatspindi visų faktų“.

„Iš tikrųjų yra įvairių faktorių, tokių kaip kitokie KInijos kokybės standartai ir naudojimo ypatumai. Netinkamas naudojimas taip pat gali sukelti abejonių dėl kokybės“, – sakė Prekybos ministerijos atstovė Jiang Fan.

Praeitą savaitę Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Hua Chunying ne kartą ragino Vakarų žiniasklaida nepolitikuoti ir „neaštrinti“ medicininių priemonių eksporto klausimo.

Pekinas tuo tarpu sugriežtino dėl koronaviruso eksportuojamų medicininių priemonių kokybės kontrolę. Dabar reikalaujama, kad eksportuojamų prekių kokybė atitiktų ne tik Kinijos, bet ir šalies, į kurią vežamos prekės, kokybės standartus.

Kinija taip pat padidino COVID-19 testų gamybos apimtis iki 4 mln. per dieną, informavo Nacionalinės medicinos produktų administracijos pareigūnas Zhangas Qi.

Pietų Sudane patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis

Pietų Sudanas sekmadienį pranešė apie pirmąjį COVID-19 atvejį šalyje. Pietų Sudanas yra viena paskutinių Afrikos šalių, kurioje patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu.

„Pietų Sudanas patvirtina vieną užsikrėtimo koronavirusu atvejį“, – sostinėje Džuboje paskelbė pirmasis viceprezidentas Riekas Macharas.

Pasak R. Macharo, 28-erių moteris, kuriai diagnozuota COVID-19 liga, į Pietų Sudaną vasario 28 d. atvyko iš Nyderlandų per Etiopiją.
Viceprezidentas neatskleidė moters tautybės.

Savo pranešime Jungtinių Tautų (JT) misija Pietų Sudane patvirtino, kad moteris yra misijos personalo narė.

Koronavirusas jai nustatytas šeštadienį, po to, kai ji pati ketvirtadienį atvyko į JT kliniką.

„Sveikatos apsaugos ministerija atlieka tyrimą su Pasaulio sveikatos organizacija ir Ligų kontrolės ir prevencijos centru, kad nustatytu visus moters kontaktus“, – teigė R. Macharas.

Pietų Sudane jau anksčiau uždaryti barai, naktiniai klubai ir parduotuvės, išskyrus vaistines ir maisto prekių parduotuves, šalies gyventojai raginami laikytis socialinio atstumo rekomendacijų.

Taip pat uždarytos Pietų Sudano sienos ir vienintelis tarptautinis Džubos oro uostas bei nuo 20 val. iki 6 val. įvesta komendanto valanda.

Pietų Sudanas yra viena skurdžiausių pasaulio šalių. Pastaraisiais dešimtmečiais šalį siaubė keli pilietiniai karai, todėl valstybės institucijos nėra pasirengusios koronaviruso protrūkiui.

Paskutinis pilietinis karas nusinešė 380 tūkst. žmonių gyvybes, privertė milijonus gyventojų palikti savo namus bei suniokojo ir taip silpną ekonomiką. Pilietinis karas baigėsi R. Macharą paskyrus viceprezidentu, kai jis prisijungė prie buvusio oponento prezidento Salvos Kiiro vyriausybės.

JK vyriausybė perspėja galinti imtis griežtesnių karantino priemonių

Jungtinės Karalystės (JK) sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas perspėjo britus, kad vyriausybė gali uždrausti žmonėms sportuoti lauke, jei šie ir toliau pažeidinės griežtus karantino reikalavimus.

Sveikatos apsaugos pareigūnai nerimauja, kad dėl šiltesnių orų britai susirinks parkuose ir kitose atvirose erdvėse bei taip paskatins koronaviruso plitimą šalyje.

Po to, kai šeštadienį pastebėta daug saulėje besideginančių žmonių viename iš Pietų Londono parkų, sekmadienį šis parkas buvo uždarytas.

M. Hancockas, kuriam buvo patvirtintas koronavirusas, televizijai „Sky News“ sakė, kad deginimasis pažeidžia taisykles, todėl visi tai darantys žmonės kelia grėsmę kitų žmonių gyvybėms.

Vėliau BBC jis tikino, kad dauguma žmonių laikosi reikalavimų ir iš namų išeina tik apsipirkti būtinų prekių ir vaistų bei kartą per dieną pasportuoti. Visgi, sakė M. Hancockas, „visiškai neįtikėtina“, kad atsiranda žmonių, kurie šių reikalavimų nesilaiko.

„Tiesa tokia, kad kuo daugiau žmonių išeina iš namų, tuo labiau plinta virusas. Nenoriu atimti sporto lauke todėl, kad žmonės nesilaiko taisyklių, bet, jei daug žmonių išeis į lauką ir pažeis taisykles, bijau, kad turėsime imtis veiksmų“, – sakė M. Hancockas.

Tuo tarpu Dorseto pietvakarių Anglijoje policija pranešė skyrusi baudą vyrui, kuris valėsi savo seiles parduotuvėje parduodamais daiktais.

Šeštadienio vakarą pranešta apie didžiausią COVID-19 aukų skaičiaus šuolį per vieną parą. Iš viso JK nuo koronaviruso mirė 4 313 žmonių, juo užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 41 903.

Tarp mirusiųjų pastarąją parą yra ir penkerių metų vaikas bei septyni sveikatos priežiūros darbuotojai.

JK premjeras Borisas Johnsonas, kuriam diagnozuotas koronavirusas, šiuo metu saviizoliuojasi. Tikimasi, kad koronaviruso protrūkis piką Jungtinėje Karalystėje pasieks per artimiausias 7–10 dienų.

Atnaujinta 14.05

Belgijoje hospitalizuotų COVID-19 pacientų skaičius pirmąkart yra mažesnis nei pasveikusių

Belgijoje per pastarąją parą hospitalizuotų koronavirusinės infekcijos COVID-19 pacientų skaičius pirmąkart yra mažesnis nei pasveikusiųjų, sekmadienį pranešė antikrizinio centro ir Sveikatos ministerijos atstovai.

Kaip pareigūnai informavo per kasdienę spaudos konferenciją, į ligonines per pastarąją parą paguldyti 499 žmonės, o išrašyti – 504.

Taip pat pareigūnai pranešė apie 164 naujus mirties nuo COVID-19 atvejus; bendras aukų skaičius šalyje siekia 1 447.

Per pastarąją parą užsikrėtusiųjų skaičius išaugo 1 260, iš viso infekcija patvirtinta 19 691 asmeniui.

Atnaujinta 13.19

Italijos sveikatos apsaugos ministras prabilo apie sugrįžimą prie įprasto gyvenimo būdo po koronaviruso krizės

Italijos vyriausybė rengia penkių žingsnių planą, kuris leis šaliai kontroliuojamai sugrįžti prie įprasto gyvenimo būdo, praėjus koronaviruso epidemijai, pareiškė Italijos sveikatos apsaugos ministras Robertas Speranza.

Italija yra labiausiai koronaviruso paveikta šalis Europoje, tačiau ligos plitimas šioje šalyje lėtėja, o visuomenėje pasigirsta raginimų sušvelninti jau beveik mėnesį besitęsiantį karantiną.

Interviu laikraščiui „La Repubblica“ R. Speranza patikino, kad vyriausybė neatšauks socialinio atstumo reikalavimų, taip pat bus parengtos programos, leisiančios daugiau žmonių gydytis namuose ir taip atlaisvinti vietas ligoninėse. Be to, planuojama smarkiai padidinti atliekamų tyrimų dėl koronaviruso skaičių.

Pasak ministro, ketinama tyrimus atlikti milijonams žmonių, o toks testavimo mastas parodytų, „kiek italų buvo užsikrėtę, ar jie įgijo imunitetą, kurios vietovės gali grįžti prie normalaus gyvenimo“.

Jis taip pat pristatė planus atidaryti daugiau būtent COVID-19 skirtų ligoninių ir sukurti programėlę, kuri būtų skirta stebėti užsikrėtusiųjų judėjimą ir suteikti jiems nuotolinę prieigą prie medicininių paslaugų.

Vis dėlto, R. Speranza ragino nemanyti, kad karantino priemonės artimiausiu metu bus atšauktos, nes „nebus nė dienos, kai galėsime pasakyti, kad viskas baigėsi“, todėl esą būtų neatsakinga žadėti tikslią datą, kuomet gyvenimas vėl stos į vėžes.

Pakartodamas ekspertų įspėjimus, kad koronavirusas bus visiškai pažabotas tik tada, kai bus išrasta vakcina, ministras kalbėjo apie „sugyvenimo su virusu sąlygų“ kūrimą.

Atnaujinta 13.18

Užsikrėtimai Baltijos šalyse

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 811, Latvija – 533, Estija – 1097.

Atnaujinta 13.03

Ispanijoje jau trečią parą iš eilės mažėja koronaviruso aukų skaičius

Ispanijoje trečią dieną iš eilės fiksuojamas nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius, sekmadienį, oficialiais duomenimis, aukų skaičius siekia 674.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, per pastarąsias 10 dienų tai yra mažiausiais mirčių per parą skaičius. Iš viso Ispanijoje nuo COVID-19 mirė 12 418 žmonių.

Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius augo 4,8 proc. ir pasiekė 130 759.

Atnaujinta 12.10

Trumpas perspėja dėl laukiančios „sunkiausios COVID-19 savaitės“

JAV prezidentas D. Trumpas perspėjo amerikiečius rengtis „labai siaubingam“ mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui artimiausiomis dienomis, o britų karalienė Elžbieta II sekmadienį turi pasakyti retą kalbą, kuria sieks sutelkti pandemijos smarkiai veikiamą Jungtinę Karalystę.

Tuo metu mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius visame pasaulyje viršijo 60 tūkst.; Europa išlieka labiausiai pandemijos veikiamu regionu. Maždaug pusė visos žmonijos toliau gyvena vienokio ar kitokio karantino sąlygomis.

Šiuo metu pasaulyje patvirtinta daugiau kaip 1,2 mln. užsikrėtimo Kinijoje praėjusių metų pabaigoje atsiradusiu koronavirusu atvejų, o maždaug 65 tūkst. žmonių mirė, rodo Johnso Hopkinso universiteto skaičiai.

D. Trumpas sakė, kad Jungtinėse Valstijose prasideda „laikas, kuris bus labai siaubingas“, su „tam tikrais labai blogais skaičiais“.

„Tai turbūt bus sunkiausia savaitė, – sakė jis Baltuosiuose rūmuose. – Bus daug mirčių.“

Tuo pačiu metu prezidentas pabrėžė, kad šalis, kur užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 300 tūkst., negali būti uždaryta amžinai.

„Mažinimo [priemonės] tikrai veikia, bet, vėlgi, mes nenaikinsime savo šalies, – sakė jis. – Kartojau tai nuo pradžių: vaistas negali būti blogesnis už problemą.“

Atnaujinta 12.06

Estijoje užfiksuoti 63 nauji koronaviruso atvejai, bendras pacientų skaičius – 1 097

Per pastarąją parą Estijoje buvo ištirti 1 192 ėminiai testams dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19, o 63 iš jų rezultatai buvo teigiami. Apie tai sekmadienį pranešė šalies sveikatos departamento spaudos tarnyba.

Iš viso Estijoje atlikti 21 004 COVID-19 testai, 1 097, arba 5 proc., iš jų buvo teigiami.

Sekmadienio rytą ligoninėse tebebuvo gydomi 130 pacientų, 17 iš jų teikiama intensyvi terapija.

62 žmonės pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių, o 15 pacientų mirė.

Atnaujinta 11.47

Naujojoje Zelandijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 1 000

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius Naujojoje Zelandijoje viršijo 1 000, tačiau šalyje patvirtinta tik viena mirtis nuo COVID-19, skelbia sveikatos apsaugos pareigūnai.

Sekmadienio ryto duomenimis, šalyje yra patvirtinti 1 039 COVID-19 atvejai ir viena mirtis. Per pastarąją parą užsikrėtusiųjų padaugėjo 89.

Naujosios Zelandijos sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktorius Ashley'is Bloomfieldas spaudos konferencijoje tikino, kad 156 COVID-19 pacientai pasveiko.

Jo teigimu, didžiausias koronaviruso židinys šalyje yra susijęs su viena mokykla Oklande, kur koronavirusu užsikrėtė net 66 žmonės.

Atnaujinta 11.30

Koronavirusas patvirtintas dar vienoje Graikijos migrantų stovykloje

Graikijos pareigūnai uždarė dar vieną migrantų stovyklą netoli Atėnų, kai vienam jos gyventojui afganui buvo patvirtintas koronavirusas, praneša Migracijos ministerija.

Pareigūnų teigimu, Malakasos stovykloje 38 km į šiaurės rytus nuo Atėnų 14 dienų įvedamas „visiškas sanitarinis karantinas“, kuomet niekam neleidžiama nei įeiti, nei išeiti.

Ministerija tikina, kad 53-ejų vyras iš Afganistano pats kreipėsi į stovykloje budinčius medikus dėl koronaviruso simptomų.

Jis buvo nuvežtas į Atėnų ligoninę, kur ir buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu, afgano šeima buvo izoliuota.

Pasak Migracijos ministerijos, šiuo metu atliekami visų stovyklos gyventojų tyrimai dėl koronaviruso.

Atnaujinta 10.45

Latvijoje per parą užregistruoti 24 nauji COVID-19 atvejai, bendras skaičius – 533

Latvijoje per praėjusią parą užregistruoti 24 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, bendrą užsikrėtusiųjų skaičių padidinę iki 533, sekmadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Per praėjusias 24 val. testams dėl COVID-19 paimti iš viso 1 300 žmonių ėminiai; bendrai ėminius testams jau yra davę 20 680 Latvijos gyventojų.

Ligoninėse gydomi 44 COVID-19 pacientai, kurių 40-čiai pasireiškia vidutinio sunkumo simptomai, o keturių būklė sunki.

Iki šeštadienio virusas išplito į 55 Latvijos savivaldybes. Daugiausiai užsikrėtimo atvejų yra Rygoje, Jūrmaloje, Kekavoje, Liepojoje ir Jelgavoje.

Atnaujinta 10.13

U. von der Leyen kovai su koronaviruso padariniais ragina imtis ES Maršalo plano

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen dar kartą paragino įgyvendinti didžiulį ES investicijų projektą, Bendrijai susiduriant su ekonominiais koronaviruso pandemijos padariniais.

Prie kelias dienas U. von der Leyen pasiūlė drastiškai pakeisti ES 2021–2027 m. biudžetą ir imtis milžiniškų investicijų, pramintų europietiškuoju Maršalo planu. Maršalo planu vadinamos po Antrojo pasaulinio karo JAV Europai skirtos lėšos, padėjusios atstatyti karo nusiaubtą Senąjį žemyną.

„Mums reikia Maršalo plano Europai“, – Vokietijos laikraštyje „Welt am Sonntag“ rašo U. von der Leyen.

ES biudžetas visose valstybėse narėse vertinamas kaip solidarumo tarp ES šalių priemonė, todėl turi būti pritaikytas krizei, teigia EK pirmininkė.

U. von der Leyen taip pat pabrėžė esanti įsitikinusi, kad Europa atsigaus po koronaviruso pandemijos.

„Daugybė milijardų, kuriuos šiandien būtina investuoti, kad išvengtume didesnės katastrofos, susaistys ištisas kartas“, – rašo ji.

Investicijos taip pat sustiprins Europos šalių vienybės jausmą krizės laikotarpiu, pridūrė politikė.

Šiuo metu ES šalių vadovai nesutaria dėl to, kokių bendrų priemonių imtis, siekiant sumažinti ekonominius koronaviruso padarinius.

Atnaujinta 09.13

Prancūzijoje COVID-19 bus bandoma gydyti pacientams perpilant nuo ligos pasveikusių žmonių kraujo plazmą

Prancūzijoje pradedami klinikiniai koronavirusinės infekcijos (COVID-19) tyrimai, kurių metu sunkiems ligos pacientams bus perpilama nuo COVID-19 jau pasveikusių žmonių kraujo plazma.

Tuo pat metu farmacijos bendrovės skubiai kuria vakciną ir galimus vaistus nuo COVID-19, kuri per kelis mėnesius pražudė jau daugiau nei 60 000 žmonių.

Kraujo plazma, kurioje po persirgtos ligos yra susikaupę antikūnai, jau buvo sėkmingai gydomos infekcinės ligos, tokios kaip Ebolos karštinė ir sunkūs ūminis respiracinis sindromas (SARS).

Klinikiniai tyrimai bus pradės antradienį, teigiama Paryžiaus ligoninių (AP-HP), Nacionalinio medicinos tyrimų instituto (INSERM) ir Nacionalinės kraujo tarnybos (EFS) pranešime.

„Šiame klinikiniame tyrime bus perpilama nuo COVID-19 pasveikusių žmonių kraujo plazma, kurioje yra koronaviruso antikūnų, ir kurie galėtų perduoti imunitetą virusui nuo COVID-19 kenčiantiems pacientams“, – sakoma pranešime.

„Nuo ligos pasveikusių žmonių plazmoje yra virusų antikūnų. Šie antikūnai gali padėti sunkiems pacientams kovoti su virusu“, – teigia institucijos.

Tyrime dalyvaus 60 Paryžiaus ligoninėse gydomų pacientų, pusei kurių bus perpilta nuo COVID-19 pasveikusių žmonių kraujo plazma. Pirmieji tyrimo rezultatai turėtų būti paskelbti per 2–3 savaites.

JAV Maisto ir vaistų administracija taip pat leido medikams atlikti panašius tyrimus šalyje. Tyrimai su kraujo plazma atliekami ir Kinijoje.

Atnaujinta 08.43

Karalienė Elžbieta II kreipsis į tautą dėl koronaviruso krizės

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II sekmadienio vakarą per televiziją transliuojamoje kalboje kreipsis į visuomenę, pranešė Bakingamo rūmai.

„Jos Didenybė Karalienė televizijos transliacijoje kreipsis į JK ir Sandraugą“, – šeštadienį vakare pranešė karališkieji rūmai.

BBC žiniomis, karalienė jau įrašė savo kalbą apie koronavirusą ir Didžiosios Britanijos pastangas suvaldyti jo protrūkį. Kalba bus transliuojama 20 val. vietos laiku (22 val. Lietuvos laiku).

„Worldmeter“ duomenimis, Jungtinėje Karalystėje koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius siekia 41 903, o COVID-19 aukų – 4 313.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi