Pasaulyje

2015.10.08 09:26

Daugiau nei 90 proc. Rusijos oro smūgių Sirijoje nukreipti prieš opoziciją

BNS2015.10.08 09:26

Dauguma Rusijos oro smūgių Sirijoje nukreipti ne prieš „Islamo valstybę“ ar su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusius džihadistus, bet prieš nuosaikiąją sirų opoziciją, trečiadienį pareiškė JAV valstybės departamentas.  

„Daugiau nei 90 proc. oro smūgių, kuriuos jie iki šiol įvykdė, nebuvo nukreipti prieš ISIL (alternatyvus „Islamo valstybės“ akronimas) ar su „al Qaeda“ susijusius teroristus“, – sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Johnas Kirby.

„Daugumos antskrydžių taikiniai buvo opozicinės grupės, siekiančios geresnės ateities Sirijai ir nenorinčios, kad Basharo al-Assado režimas liktų valdžioje“, – sakė jis.

Šie J. Kirby komentarai yra pirmasis kartas, kai Amerikos valdžia pateikė konkrečius skaičius apie karo krečiamoje šalyje Rusijos vykdomų oro smūgių poveikį.

Valstybės departamento kritika nuskambėjo Maskvai suintensyvinus savo bombardavimų kampaniją Sirijoje. Maskva tvirtina, kad jos taikinys Sirijoje yra „teroristinės grupuotės“.

Nuosaikiąją sirų opoziciją palaikantis Vašingtonas ne kartą įspėjo, kad Rusija savo veiksmais išprovokuos tolesnę konflikto eskalaciją ir pasitarnaus B.al-Assado režimui.

„Ar jiems smogiama sparnuotąja raketa iš jūros, ar bomba iš Rusijos karinio lėktuvo, rezultatas toks pats – B.al-Assadas toliau gauna paramą iš Rusijos“, – sakė J. Kirby.

„Tai nėra gera ateitis Sirijai. Kaip jau sakiau anksčiau, mes manome, jog tai yra Rusijos klaida, nes jie ne tik toliau didina įtampą tarp skirtingų religinių grupių Sirijoje, bet taip pat potencialiai gilina tarpkonfesinę įtampą pačioje Rusijoje“, – aiškino jis.

„Jie stato save į didesnį pavojų“, – pridūrė Valstybės departamento atstovas.