Pasaulyje

2020.04.04 12:04

Du įtakingos JAV Kennedy šeimos nariai dingo išplaukę baidare

BNS 2020.04.04 12:04

Įtakingos JAV politinės Kennedy dinastijos du nariai, įskaitant nužudyto prezidento Johno F. Kennedy brolio vaikaitę, dingo ir veikiausiai žuvo išplaukę baidare Merilando valstijoje, penktadienį pranešė pareigūnai.

Buvusios šios valstijos gubernatoriaus pavaduotojos Kathleen Kennedy Townsend duktė kartu su aštuonmečiu sūnumi dingo ketvirtadienį išplaukę į Pietų upę ties Česapiko įlanka, žurnalistams sakė Merilando gubernatorius Larry Hoganas .

Žiniasklaidos pranešimuose cituojami šeimos atstovai, sakę, kad 40-metė Maeve Kennedy Townsend McKean ir jos sūnus Gideonas Josephas Kennedy McKeanas išplaukė baidare, mėgindami susigrąžinti į vandenį įkritusį kamuolį, bet taip ir negrįžo į krantą.

Intensyvios dingusiųjų paieškos buvo vykdomos nuo ketvirtadienio.

„Su dideliu liūdesiu dalinuosi žinia, kad mano mylimos dukters Maeve ir vaikaičio Gideon paieškos iš gelbėjimo virto [palaikų] susigrąžinimu“, – sakoma penktadienį vakare paskelbtame Kathleen Kennedy Townsend pranešime, kurį citavo žiniasklaida.

„Merilando žmonių vardu reiškiu mūsų nuoširdžiausią užuojautą ir meldžiuosi už ją ir jos visą šeima šiuo sunkiu metu“, – pareiškė L. Hoganas.

Ketvirtadienį vakare buvo rasta apvirtusi baidarė, panaši į tą, kuria naudojosi dingusi motina ir sūnus, nurodė Merilando gamtos išteklių policija.

Agentūros atstovė sakė, kad tarnybos penktadienį vakare sustabdė paieškas, bet operacija bus tęsiama šeštadienį ryte.

68 metų K. Kennedy Townsend yra Roberto F. Kennedy, vienu metu dirbusio JAV generaliniu prokuroru savo brolio J. F. Kennedy administracijoje, duktė.

Ši garsi Amerikos giminė yra patyrusi daug tragedijų.

R. F. Kennedį buvo nužudytas 1968-aisiais, kai siekė būti išrinktas JAV prezidentu, praėjus penkeriems metams po jo brolio nužudymo.

1999 metais Johnas F. Kennedy Jr., jo žmona ir brolienė žuvo jo pilotuojamam lėktuvui sudužus prie Masačusetso krantų.

Tuo metu Roberto F. Kennedy vaikaitė Saoirse Kennedy Hill praeitais metais mirė, kaip manoma, nuo atsitiktinio narkotikų perdozavimo, būdama vos 22-ejų.