Pasaulyje

2020.04.04 11:17

Trumpas rekomenduoja gyventojams dėvėti kaukes, tačiau pats to nedarys

ELTA 2020.04.04 11:17

JAV Vyriausybė rekomendavo dėvėti veido kaukes, kaip priemonę prieš koronaviruso plitimą.

„Tai savanoriška“, – pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas penktadienio vakarą per savo kasdieninę spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose. Jis pridūrė: „Aš nusprendžiau to nedaryti“.

Amerikiečiams rekomenduojama dėvėti medžiagines kaukes, pavyzdžiui, pasisiūtas namuose, tačiau ne medicinines apsaugines kaukes. Šios turi būti rezervuotos medicinos personalui. D. Trumpas pabrėžė, kad ši nauja priemonė nepakeičia iki šiol rekomenduotų apsauginių priemonių, o jas papildo. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) iki šiol sveikiems žmonėms patarė nedėvėti kaukių. D. Trumpas jau ketvirtadienį pareiškė, kad JAV piliečiai gali naudoti savadarbes kaukes ar šaliką, kad pridengtų burną ir nosį.

Ekspertai baiminasi, kad rekomendacija dėvėti kaukes sukels padidintą paklausą, ir tai gali paaštrinti kaukių trūkumą personalui sveikatos sistemoje.

JAV Vyriausybės vyriausiasis pareigūnas sveikatos klausimais viceadmirolas Jerome‘as Adamsas vasario pabaigoje tviteryje rašė: „Rimtai, žmonės, liaukitės pirkę kaukes“. Kaukės esą neužkirs kelio koronaviruso plitimui. O jų trūkumas kelia grėsmę medicinos personalui.