Pasaulyje

2020.04.03 18:04

Augant koronaviruso atvejų skačiui, Londono konferencijų centre atidaryta 4 tūkst. vietų ligoninė

BNS 2020.04.03 18:04

Didžiosios Britanijos princas Charlesas penktadienį atidarė naują laikiną 4 tūkstančių lovų ligoninę, įrengtą Rytų Londone esančiame konferencijų centre.

Tai pirma iš kelių naujų gydymo įstaigų, steigiamų Britanijoje, naujojo koronaviruso protrūkio akivaizdoje.

Naujoji Nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos (NHS) valstybinė ligoninė pavadinta garsiosios XIX amžiaus slaugės Florence Nightingale vardu. Ji buvo įrengta vos per devynias dienas.

Karalienės Elizabeth II vyriausiasis sūnus ir sosto įpėdinis oficialiai ligoninę atidarė per vaizdo ryšį, būdamas Škotijoje, kur jis saviizoliavosi, kai tyrimais jam buvo nustatyta COVID-19 infekcija.

Princas atidavė pagarbą visiems, dalyvavusiems ligoninės įrengime. Pasak jo, milžiniško centro ExCel pertvarkymas į intensyvios slaugos įstaigą per tokį trumpą laiką, „tiesą sakant, yra neįtikėtinas“.

„Buvau vienas iš laimingųjų, kuriam COVID-19 pasireiškė gana švelniai, – sakė jis. – Bet kai kam tai bus daug sunkesnė patirtis.“

„Todėl dabar jaučiu palengvėjimą, jog dabar visi gali būti nusiraminti, kad gaus visą būtiną (medicininę) techninę pagalbą, jeigu jos prireiks, ir turės visas galimybes sugrįžti į įprastą gyvenimą“, – kalbėjo jis.

F. Nightingale, dažnai vadinama „moterimi su žibintu“, yra laikoma šių laikų slaugytojų pirmtake, todėl jos vardas ligoninei yra labai tinkamas, sakė princas.

„Šiuo tamsiu metu ši vieta bus šviečiantis žibintas“, – sakė princas. Tačiau jis išreiškė viltį, kad ligoninės netrukus nebereikės.

Iš pradžių Londono ligoninė „NHS Nightingale“ artimiausiomis dienomis priims 500 pacientų, sakė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas, kuriam taip pat diagnozuota COVID-19 infekcija.

Į ligoninę bus priimami COVID-19 užsikrėtę pacientai iš kitų Londono ligoninių, kuriems reikia intensyvios priežiūros. Londono ligoninėse yra daugiausia koronavirusu užsikrėtusių žmonių visoje šalyje.

„Nematomas žudikas“

Naujoji ligoninė, savo dydžiu prilygstanti 10 įprastų rajoninių ligoninių, turi daugiau nei 80 palatų. Kiekvienoje jų – po 42 lovas. Pilnu pajėgumu dirbančiai ligoninei aptarnauti reikės daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų.

M. Hancockas gyrė NHS mokesčių mokėtojų finansuojamos sistemos, pastaruoju metu patyrusios sunkumų dėl sumažinto finansavimo iš biudžeto, nemokamas paslaugas.

„Šiais neramiai laikais, kai šis nematomas žudikas (koronavirusas) keliauja per visą pasaulį, pats faktas, kad šioje šalyje turime NHS, yra reikšmingesnis nei kada nors anksčiau“, – kalbėjo sekretorius.

Laikinos ligoninės taip pat statomos Birmingamo ir Mančesterio parodų centruose. Jose turėtų būti įrengta iš viso apie 3 tūkst. ligoninių lovų.

Trečia ligoninė ruošiama Glazge. Taip pat planuojama pastatyti po vieną Bristolyje ir Harogite, kur būtų 1,5 tūkst. lovų.

NHS Anglijos padalinio vadovas Simonas Stevensas išreiškė, viltį, kad papildomų dviejų vietų gali neprireikti.

„Tai iš dalies priklausys nuo to, ar visuomenė imsis priemonių infekcijos plitimo tempui sulėtinti ir liks namuose, kad išgelbėtų gyvybių“, – sakoma jo pareiškime.

Didžiosios Britanijos gyventojams nurodyta be neatidėliotinos būtinybės neiti iš savo namų. Nuo kovo 23 dienos uždarytos nepagrindinių prekių parduotuvės, paslaugų centrai.

Tačiau sveikatos apsaugos pareigūnai sako, kad prireiks laiko, kad priemonės, kurių buvo imtasi dėl koronaviruso plitimo, duotų rezultatų. Kol kas mirusiųjų skaičius šalyje auga, iki ketvirtadienio vakaro buvo registruotas 3 606 mirties atvejai. Penktadienį taip pat buvo paskelbta, kad pastarosios paros koronaviruso protrūkio aukų skaičius buvo rekordinis, mirus 684 pacientams.