Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.03 14:45

Kaczynskis nepritaria Lenkijos prezidento rinkimų atidėjimui

ELTA 2020.04.03 14:45

Lenkijos prezidento rinkimų atidėjimas dėl koronaviruso pandemijos prieštarautų Konstitucijai, pareiškė Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir Teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis.

„Pagal Konstituciją, rinkimai privalo vykti, nebent bus paskelbta nepaprastoji padėtis“, – radijo transliuotojui „Jedynka“ sakė J. Kaczynskis, bet pridūrė, kad sąlygų, būtinų tokiam žingsniui, nėra.

Lenkijos prezidento rinkimai numatyti gegužės 10 d. Lenkijoje jau tris savaites galioja priemonės, skirtos stabdyti naujojo koronaviruso plitimą.

Opozicija tvirtina, kad ši padėtis prilygsta nepaprastajai padėčiai, ir ragina atidėti kitą mėnesį numatytus prezidento rinkimus. Tačiau valdančioji PiS yra pasiryžusi laikytis iš pradžių nustatytos rinkimų datos. Jos kandidatas rinkimuose, dabartinis prezidentas Andrzejus Duda, šiuo metu pirmauja viešosios nuomonės apklausose.

„Šiandien mūsų politiniai oponentai mato, kad jų galimybės nėra labai aukštos, ir mano, kad po metų tai atrodys kitaip“, – tvirtino J. Kaczynskis.

Penktadienį Lenkijos parlamentas svarstys PiS pasiūlytą įstatymo projektą dėl balsavimo paštu įvedimo. Pasak J. Kaczynskio, tai leistų rengti rinkimus, nesukeliant pavojaus šalies piliečių sveikatai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi