Pasaulyje

2015.10.07 17:10

F. Hollande`as: Europa pavėlavo sureaguoti į pabėgėlių krizę

BNS 2015.10.07 17:10

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as trečiadienį vienas po kito kreipėsi į Europos Parlamentą Strasbūre.

Pirmasis kalbėjęs F. Hollande`as pareiškė, kad Europa per lėtai reagavo į sąmyšį prie savo sienų ir kilusį milžinišką pabėgėlių antplūdį.

„Aš pripažįstu, kad Europa per lėtai susivokė, jog tragedija Artimuosiuose Rytuose ar Afrikoje gali turėti pasekmių pačiai Europai“, – sakė F. Hollande`as.

Jis dar pareiškė, kad ES reikia bendrų Europos sienų ir pakrančių apsaugos, norint apsaugoti Šengeno zoną.

Pasak jo, Europos Sąjungos ir euro zonos integracija turi būti vykdoma toliau, nes kitaip „mes būsime nublokšti atgal, ir tai bus ES pabaiga“.

Prancūzijos prezidentas taip pat sakė, kad visos suinteresuotos šalys, tarp jų ir Rusija bei Iranas, turi surasti politinį sprendimą Sirijoje.

Prancūzijos vadovas, kalbėdamas Europos Parlamente, taip pat sakė, jog nesiimant veiksmų Sirijoje, Artimuosiuose Rytuose gali kilti „visuotinis karas“.

„Tai, kas vyksta Sirijoje, liečia Europą; nuo to, kas ten vyksta, priklauso ilgalaikė pusiausvyra visame regione“, – kalbėjo jis.

„Jeigu mes nesikišime į tuos religinius susirėmimus tarp sunitų ir šiitų, jie augs. Negalvokite, kad mes būsime saugūs, tai bus visuotinis karas“, – sakė Prancūzijos prezidentas.