Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.03 12:06

Orbanas atmeta ES kritiką dėl autoritarinių kovos su koronavirusu priemonių

ELTA 2020.04.03 12:06

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas atmetė ES kritiką dėl autoritarinių požymių turinčių šalies kovos su koronavirusu priemonių, nes jį neva kritikuoja „Briuselio burbulas“.

„Kuo Briuselis užsiima? Mumis, – nacionaliniam Vengrijos radijui sakė V. Orbanas. – Jie turėtų dirbti, kad išgelbėtų žmonių gyvybes, tai dabar svarbiausia. Nesuprantu žmonių, sėdinčių Briuselio burbule.“

Pirmadienį Vengrijos parlamentas, kuriame daugumą sudaro V. Orbano partija „Fidesz“, suteikė Vyriausybei plačius įgaliojimus kovojant su koronaviruso krize.

Įstatymas, priimtas neribotam laikui, leidžia V. Orbanui perteklines galias pačiam priimti teisės aktus, kartais net be parlamento priežiūros.

Dėl to Vengrija susilaukė ES kritikos, o pats V. Orbanas jau anksčiau buvo susiginčijęs su Europos partneriais dėl autoritarinių požymių turinčios jo politikos.

Briuselis ir Budapeštas ginčijasi dėl virtinės reformų, kurios sutelkia galią V. Orbano rankose, o tai ES pareigūnai vertina kaip pamatinių ES principų pažeidimą.

Ketvirtadienį Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen tikino, kad nepaprastosios padėties įvedimas koronaviruso pandemijos metu yra suprantamas, tačiau išreiškė nerimą dėl to, kad „kai kurios priemonės peržengia ribas“.

„Ypač esu susirūpinusi dėl situacijos Vengrijoje“, – sakė ji.

Ketvirtadienį 13 Europos liaudies partijos (EPP) europarlamentarų paragino EPP pirmininką Donaldą Tuską pašalinti „Fidesz“ iš partijos gretų, o ES šalis – imtis veiksmų prieš Vengriją.

„Fidesz“ narystė EPP šiuo metu yra sustabdyta, EPP svarsto visiškai pašalinti Vengrijos valdančiąją partiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi