Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.03 11:57

Švedijoje skrydžių palydovams krizės akivaizdoje siūloma keisti kvalifikaciją – organizuojami slaugos kursai

Koronaviruso pandemija – sunkus išbandymas pasaulio oro linijoms ir dešimtims tūkstančių jose dirbančių žmonių. Tačiau kai kur atleistiems darbuotojams siūloma išeitis – Švedijoje skrydžių palydovams sveikatos krizės akivaizdoje siūloma keisti kvalifikaciją – organizuojami slaugos kursai.

Atleisti skrydžio palydovai Stokholmo ligoninėje mokosi slaugos pagrindų – koronaviruso vis labiau spaudžiamai Švedijos sveikatos apsaugos sistemai reikia papildomų rankų.

„Iš karto išsakiau susidomėjimą. Manau, tai puiki proga padėti ir prisidėti prie visuomenės gerovės bei sveikatos apsaugos sistemos. Tai dabar labai svarbu“, – sako buvęs skrydžio palydovas Filipas Palmgrenas.

Skrydžio palydovai jau ir taip apmokyti suteikti pirmąją pagalbą ir sako, kad įgyta darbo patirtis leis lengvai persikvalifikuoti dirbti slaugos sistemoje.

„Mes įpratę būti tarp žmonių ir jais rūpintis. Taip pat visada esame pasirengę bet kokiai situacijai, gebame į viską reaguoti ramiai. Visai kaip slaugos darbuotojai“, – mano buvusi skrydžio palydovė Mathilda Malm.

Panorama. Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, švietimo ministerija paskelbė Vaikų literatūros premijos laureatus (su vertimu į gestų k.)

Iniciatyvos ėmėsi Švedijos „Wallenbergo“ fondas, kurio vadovas – taip pat Skandinavijos oro linijų tarybos narys.

„Turėjome laikinai atleisti labai daug žmonių. O tarp skrydžių personalo labai daug kvalifikuotų žmonių, kurie tikrai gali rasti vietą sveikatos apsaugos sistemoje“, – tvirtina Oscaras Stege`as, „Unger Wallenbergo“ fondo vadovas.

Tikimasi, kad kursus baigę skrydžio palydovai galės pakeisti slaugytojus atlikdami ne medicinines užduotis, taip mažinant spaudimą slaugos namams ir ligoninėms.

„Tokia pagalba leis mums optimizuoti išteklius slaugant ir teikiant pagalbą vyresnio amžiaus pacientams“, – tvirtina Stokholmo merė Anna Kopnig Jerlmyr.

Skandinavijos oro linijos iš viso laikinai atleido 10 tūkst. darbuotojų, todėl programą ketinama plėsti toliau – tikimasi, kad pavyzdžiu paseks ir kitos šalys.

Dėl pandemijos drastiškai kritęs keleivių srautas pasaulio avialinijoms kirto itin skaudžiai. Vokietijos aviacijos milžinas „Lufthansa“ darbo valandas apkarpė 87-iems tūkstančiams darbuotojų. Savo ruožtu britų avialinijų personalas sako tik per televiziją išgirdęs, kad kompanija ketina laikinai suspenduoti 28 tūkstančius savo darbuotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi