Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.03 09:45

Lenkijos Vyriausybė atšaukė vizitą į Smolenską ir Katynę

ELTA 2020.04.03 09:45

Lenkijos Vyriausybė nusprendė atidėti vėlesniam laikotarpiui balandžio 10 d. turėjusį įvykti vizitą į Smolenską ir Katynę, skirtą šalies prezidento lėktuvo katastrofos 10-osioms metinėms ir Katynės žudynių 80-osioms metinėms.

Tai penktadienį pranešė Lenkijos Vyriausybės kanceliarijos vadovas Michalas Dworczykas.

„Šiąnakt buvo priimtas sprendimas nukelti balandžio 10 d. numatyto vizito datą. Premjeras kartu su vyriausybine delegacija, parlamento atstovais turėjo pagerbti Katynėje nužudytų lenkų karininkų ir lėktuvo katastrofos aukų atminimą“, – sakė jis Lenkijos televizijai.

„Mes nuo vasario pradžios vedėme dialogą su Rusija šiuo klausimu. Bet iki vidurnakčio Rusijos Federacijos atstovai, nors buvo deklaravę sutikimą dėl tokio vizito, nedavė vienareikšmiško raštiško atsakymo į pateiktus vizito logistinius planus“, – pabrėžė M. Dworzykas.

„Tai neleidžia surengti šio vizito pagal galiojančias saugumo užtikrinimo procedūras, kurių laikosi Lenkijos tarnybos. Todėl priimtas toks sprendimas“, – pridūrė jis.

„Bet šis vizitas tikrai įvyks vėliau“, – patikino Lenkijos Vyriausybės atstovas.

Balandžio 2 d. oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Maskva tariasi su Varšuva dėl ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio vadovaujamos Lenkijos delegacijos vizito į Smolenską ir Katynę balandžio 10 d. atsižvelgdama į koronaviruso epidemiją.

2010 metų balandžio 10 d. leisdamasis Smolensko oro uoste Rusijoje sudužo Lenkijos lėktuvas Tu-154M, kuriuo skrido prezidentas Lechas Kaczynskis su žmona ir šalies politinio ir karinio elito atstovų delegacija. Jie vyko į gedulo renginius, skirtus lenkų karininkų žudynių Katynės miške 70-osioms metinėms. Žuvo visi 89 keleiviai ir septyni įgulos nariai.

Lenkijos prokuratūra tęsia tragedijos aplinkybių tyrimą

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi