Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.03 09:08

JAV smerkia Pakistano sprendimą panaikinti mirties bausmę už žurnalisto Pearlo nužudymą

BNS 2020.04.03 09:08

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį kritikavo Pakistano teismo sprendimą panaikinti mirties bausmę už amerikiečių žurnalisto Danielio Pearlo šiurpų nužudymą ir pavadino sprendimą įžeidimu.

„Teistumų dėl Danielio Pearlo nužudymo panaikinimas yra įžeidimas terorizmo visur [pasaulyje] aukoms“, – sakė vyriausioji amerikiečių diplomatė Pietų ir Centrinės Azijos klausimais Alice Wells.

Ji sveikino požymius, kad Pakistano prokurorai apskųs sprendimą dėl Jungtinėje Karalystėje gimusio kovotojo Ahmedo Omaro Saeedo Sheikho.

„Už Danielio baisų pagrobimą ir nužudymą atsakingi asmenys privalo susidurti su visu teisingumu“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė A. Wells.

Pakistano teismas ketvirtadienį panaikino mirties bausmę A. O. S. Sheikhui, kuris buvo nuteistas už 2002-aisiais įvykdytą amerikiečių žurnalisto D. Pearlo nužudymą.

38-erių D. Pearlas, vadovavęs leidinio „The Wall Street Journal“ redakcijai Pietų Azijoje, 2002 metais Karačyje buvo pagrobtas ir nužudytas. Tuo metu žurnalistas dirbo su istorija apie islamistų kovotojus.

Beveik po mėnesio JAV konsulatui tame mieste buvo pristatytas žiaurus vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip D. Pearlui nukertama galva.

A. O. S. Sheikhas buvo suimtas 2002 metais, antiteroristinis teismas jam skyrė mirties bausmę. Dar trims kaltinamiesiems teismas skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes.

2011 metų sausį Džordžtauno universiteto „Pearl Project“ paskelbė ataskaitą, kurioje paskelbta, kad žurnalisto mirties tyrimas parodė, jog už D. Pearlo nužudymą buvo nuteisti ne tie asmenys.

Tam tyrimui vadovavo D. Pearlo draugė ir buvusi kolegė iš „The Wall Street Journal“ Asra Nomani bei vienas Džordžtauno universiteto profesorius. Jie tvirtino, kad žurnalistą nužudė ne A. O. S. Sheikhas, o 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių sumanytojas Khalidas Sheikhas Mohammedas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi