Pasaulyje

2020.04.03 09:05

Bidenas pareiškė ketinantis telefonu pasikalbėti su Trumpu dėl kovos su koronavirusu

ELTA 2020.04.03 09:05

Demokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas pareiškė ketinantis telefonu pasikalbėti su Donaldu Trumpu apie koronaviruso krizę ir priemones mirtinai pandemijai sustabdyti.

D. Trumpo administracija trečiadienį užsiminė, kad buvęs viceprezidentas ir, tikėtina, D. Trumpo oponentas lapkritį vyksiančiuose rinkimuose J. Bidenas paskambins prezidentui ir pasiūlys savo pagalbą.

„Džiaugiuosi girdėdamas, kad jis priimtų mano skambutį. Mano komanda dirba su jo komanda, kad suorganizuotų šį pokalbį“, – spaudos konferencijoje sakė J. Bidenas.

Šiuo metu JAV sveikatos apsaugos sistema yra perkrauta dėl staigaus COVID-19 pacientų antplūdžio. Jungtinėse Valstijose, kur koronavirusas plinta sparčiausiai, patvirtinti iš viso 234 462 užsikrėtimo atvejai ir 5 607 mirtys. Iš viso pasaulyje patvirtinta kiek daugiau nei milijonas užsikrėtimo atvejų.

Keli demokratai apkaltino D. Trumpą protrūkio pradžioje neįvertinus padėties rimtumo, prie jų prisijungė ir J. Bidenas, teigęs, kad D. Trumpas išsisukinėjo nuo reakcijos.

Tiesa, kaip tikina J. Bidenas, jis jau kelias savaites teikia patarimus ir siūlo įstatymų projektus, kurie „turėtų būti priimti“.

„Prezidentas gali priimti kiekvieną dalyką, kurį aš pasiūliau, kuris jam pasirodė vertingas“, – teigė J. Bidenas, pabrėždamas, kad pagalbą siūlo nenorėdamas sumenkinti D. Trumpo.

„Nesakysiu, kad jis pasinaudojo mano idėja. Prezidento reikalas yra daryti tai, ką gali, kad kuo veiksmingiau spręstų dalykus“, – sakė J. Bidenas.