Pasaulyje

2015.10.12 10:48

Sirijos kariuomenė, padedant Rusijai, pradėjo stambią operaciją

DELFI.lt, BNS2015.10.12 10:48

Rusijos karo laivai į Sirijos teritoriją paleido 26 raketas, skelbia Rusijos gynybos reikalų ministras Sergejus Šoigu, praneša meduza.io.

Anot ministro, visi smūgiai buvo skirti „Islamo valstybės“ pozicijoms.

Skelbiama, kad operacijoje dalyvauja keturi Rusijos karinio laivyno Kaspijos flotilės laivai.

Rusija praeitą savaitę pradėjo aviacijos smūgius Sirijoje, kurie, pasak Maskvos, yra prevencinė operacija prieš terorizmą Artimuosiuose Rytuose.

S. Šoigu per televizijos transliuotą susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu nurodė, kad trečiadienio rytą buvo surengti 26 raketų smūgiai iš keturių laivų, priklausančių Kaspijos jūros flotilei.

Ministras pažymėjo, kad raketos pataikė į visus 11 numatytų taikinių, o civiliai per šį bombardavimą nenukentėjo.

„Tai, kad surengėme šį apšaudymą iš Kaspijos akvatorijos itin tiksliai nutaikomais ginklais ir pataikėme į visus numatytus taikinius, esančius už 1,5 tūkst. kilometrų, rodo gerą gynybos pramonės komplekso įmonių pasirengimą ir gerus karių įgūdžius“, – V.Putinas sakė per tą susitikimą.

Rusija smogė 112 taikinių Sirijoje

Rusijos pajėgos atakavo 112 taikinių karo krečiamoje Sirijoje nuo bombardavimo kampanijos, nukreiptos prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS), pradžios praeitą savaitę, gynybos ministras ketvirtadienį raportavo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

„Nuo rugsėjo 30-osios iki šiandien buvo smogta 112 taikinių, – ministras Sergejus Šoigu sakė per susitikimą su šalies vadovu, kurį transliavo televizija. – Smūgių intensyvumas didėja.“

S. Šoigu pridūrė, kad Rusijos karinės oro pajėgos nuo rugsėjo 30 dienos sunaikino 19 teroristų vadaviečių, 12 ginklų sandėlių ir 71 vieną šarvuotį.

„Per tą laiką buvo sunaikinta 19 valdymo punktų, 12 ginklų sandėlių ir 71 šarvuotis, taip pat fabrikai ir dirbtuvės, kuriuose gaminami savadarbiai sprogstamieji užtaisai“, – sakė jis.

Sirijos kariuomenė pradėjo stambaus masto operaciją, padedant Rusijos oro pajėgoms

Sirijos kariuomenė ir režimą palaikančios pajėgos trečiadienį pradėjo stambaus masto antžeminę operaciją Chamos provincijoje, kur juos taip pat remia Rusijos karinės oro pajėgos, pranešė šaltinis kariuomenėje.

„Sirijos kariuomenė ir jų sąjungininkų pajėgos pradėjo antžemines operacijas šiaurinėje Chamos provincijos dalyje (centrinėje Sirijoje)..., iš oro jas pridengia Rusijos oro pajėgos“, – sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP.

Anksčiau Sirijoje padėtį stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad virtinę Rusijos aviacijos smūgių Sirijos vakaruose trečiadienį lydėjo antžeminių pajėgų puolimas prieš ketverias sukilėlių pozicijas.

„Pirmąkart (aviacijos) smūgius lydėjo kautynės ant žemės tarp režimo pajėgų ir sukilėlių“, – sakė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

V. Putinas: Rusijos oro pajėgos parems Siriją

Rusijos oro pajėgos parems Sirijos vyriausybės pajėgų puolamąsias operacijas karo draskomoje šalyje, trečiadienį pranešė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusijos pastangos „bus suderintos su Sirijos kariuomenės veiksmais vietoje ir mūsų oro pajėgos efektyviai palaikys Sirijos kariuomenės puolimo operaciją“, – sakė V. Putinas.

Rusijos prezidentas taip pat pavedė Gynybos ministerijos vadovui Sergejui Šoigu toliau derinti veiksmus Sirijoje su Jungtinėmis Valstijomis, Turkija, Saudo Arabija, Iranu ir Iraku.

„Reikia tęsti bendradarbiavimą su mūsų užsienio partneriais. Todėl, kad be jų, be Saudo Arabijos, Turkijos, Jungtinių Valstijų, Irano, Irako ir kaimyninių valstybių dalyvavimo, žinoma, šį darbą tinkamai vargu ar bus galima organizuoti“, – trečiadienį sakė V. Putinas susitikime su S. Šoigu.

„Dėl to turiu klausimą: kaip vyksta jūsų derinimai arba, bet kokiu atveju, abipusis informavimas kariuomenės specialistų lygmeniu su Amerikos ir Turkijos partneriais“, – paklausė V. Putinas.

Dar jis pareiškė, kad apskritai konfliktai, panašūs į kylančius Sirijoje, turi būti reguliuojami politiniu keliu.

„Panašaus pobūdžio konfliktai turi būti užbaigiami politinių klausimų sprendimu“, – pareiškė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt