Pasaulyje

2020.04.02 17:07

Žiniasklaida: Afganistano Vyriausybė ir Talibanas pradėjo keistis belaisviais

BNS2020.04.02 17:07

Afganistane ketvirtadienį prasidėjo vyriausybės ir Talibano belaisvių mainai, informavo televizija „Tolo News“, remdamasi abiejų konflikto šalių atstovais.

„Ryte buvo nuspręsta, kad šiandien turi būti paleisti 100 talibų mainais į 20 afganų saugumo pajėgų kovotojų“, – sakė neįvardytas Afganistano prezidento Ashrafo Ghani administracijos aukšto rango pareigūnas.

Talibanas anksčiau nurodė, kad apsikeitimas kalinamais asmenimis vyks šią savaitę, kai tik bus išspręsti „techniniai klausimai“.

Išvakarėse buvo pranešta, kad anksčiau į Kabulą atvykusi Talibano delegacija, patikrins ir atpažins pirmuosius šio islamistų judėjimo narius, kurie vėliau bus paleisti į laisvę.

Anksčiau šiemet JAV ir Talibano sudarytame taikos susitarime, kurio nepasirašė Kabulas, numatyta, kad Afganistano vyriausybė turėjo iki kovo 10 dienos išlaisvinti 5 tūkst. kovotojų. Talibai savo ruožtu pasižadėjo paleisti 1 000 jų kalinamų vyriausybei ištikimų karių.

Talibanas pateiktas reikalavimas išlaisvinti belaisvius yra išankstinė sąlyga Afganistano vidaus derybų pradžiai.

Pagal praėjusią savaitę pasiektą susitarimą, pirmajame mainų etape vyriausybė turėtų paleisti 100 kovotojų, o Talibanas – 20 kariškių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.