Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.02 15:46

Lukašenka atkirto Nausėdai: tegu užsiima savo virusu

BNS, LRT.lt 2020.04.02 15:46

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalies patirtis kovojant su virusiniais susirgimais gali tapti pavyzdžiui daugeliui šalių, o Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, sukritikavusiam Minsko atsaką į naujojo koronaviruso protrūkį, pasiūlė „užsiimti savo virusu“.

„Jeigu ateis momentas, kad mums reikės kažkur gesinti gaisrą – mes jį gesinsime. Ir, beje, daug veiksmingiau negu Lietuvos prezidentas. Jis susirūpino Baltarusijos virusu... Užsiimk savo virusu – dėl jo tau iškilę krūva klausimų. Jis dar priekaištauja, kad baltarusiai tikriausiai ne apie viską informuoja“, – duodamas interviu transliuotojui „Mir“ sakė A. Lukašenka.

G. Nausėda trečiadienį pareiškė, kad negalima pasitikėti oficialia Baltarusijos informacija dėl koronaviruso, situacija ten gali būti kur kas blogesnė.

„Mes negalime pasitikėti ta informacija, kurią oficialiai gauname iš Baltarusijos, nes aš matau, kad Baltarusijos vadovas šiek tiek bravūriškai vertina situaciją“, – trečiadienį žurnalistams prie Sveikatos apsaugos ministerijos sakė šalies vadovas.

„Labai galimas dalykas, kad ta tikroji statistika yra gerokai blogesnė, nes žinome apie tam tikrus židinius Baltarusijos teritorijoje ir mirties atvejus, kurie yra fiksuojami“, – teigė jis.

Ketvirtadienį A. Lukašenka paskelbė apie trečio COVID-19 užsikrėtusio žmogaus mirtį ir pridūrė, kad su šiuo susirgimu siejama dar vieno paciento mirtis, bet kol kas dar nėra patvirtinta, ar jis buvo užsikrėtęs koronavirusu.

Prezidentas patikino, kad Baltarusija „neslepia“ jokių faktų apie šį protrūkį. Pasak A. Lukašenkos, dėl dabartinės padėties Baltarusijoje tokios priemonės nėra reikalingos.

Ketvirtadienį popiet Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas žiniasklaidai Anatolijus Glazas taip pat pareiškė, kad Baltarusija ragina Lietuvą „išlaikyti savitvardą“ ir įsitraukti į „efektyvų bendradarbiavimą“ kovojant su koronaviruso plitimu. Savo ruožtu Lietuvos URM ministras Linas Linkevičius LRT.lt sakė, kad kaimynams paaiškino Lietuvos veiksmus.

Ministras teigia paaiškinęs priežastis, kodėl griežtinamos priemonės, susijusios su kaimyninės šalies sienomis.

„Pasakiau, beje, atvirai, kodėl yra būkštavimų: viešas pareigūnų situacijos menkinimas, (mus – LRT.lt) pasiekė informacija, (...) apie viešai neskelbtus judėjimo ribojimus. Futbolo ar ledo ritulio rungtynės, kurios vyksta, mus tai neramina. Mes turime imtis ir dėl kitų priežasčių griežtų priemonių“, – sakė ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi