Pasaulyje

2020.04.02 11:43

LRT iš Niujorko. prognozuojama, kad atvejų viršūnė bus pasiekta balandžio pabaigoje

Indrė Kiršaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.02 11:43

JAV  prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad šalies medicininių priemonių atsargos yra beveik pasibaigusios, todėl planuojama stabdyti jų tiekimą užsienio valstybėms. Šalis jau peržengė 200 tūkstančių nustatytų koronaviruso atvejų ribą, o per paskutinę parą mirė beveik tūkstantis žmonių. Išsamiau apie situaciją pasakoja LRT RADIJO bendradarbė Niujorke Indrė Kiršaitė.

Jos teigimu, didžiausias koronaviruso židinys išlieka Niujorko valstijoje – čia skaičiuojama daugiau nei 80 tūkstančių nustatytų atvejų, daugiau nei pusė jų – Niujorko mieste.

„Valstija prognozuoja, kad atvejų viršūnė bus pasiekta balandžio pabaigoje. Be statomų lauko ligoninių-palapinių parkuose, laikinomis ligoninėmis ruošiami tapti ir ištuštėję viešbučiai. Koronavirusas sparčiai plinta tarp pažeidžiamų visuomenės grupių – daugėja sergančių benamių gatvėse, o daugelis prieglaudų yra perpildytos ir neatitinka reikiamų higienos reikalavimų.

Taip pat koronavirusas plinta tarp kalinių, todėl visoje šalyje sugriežtintos saugumo taisyklės kalėjimuose. Dėl atstumo laikymosi pažeidimų šalyje uždaryti kai kurie nacionaliniai parkai, taip pat ir Didysis kanjonas. Beveik 40-yje valstijų įvesti griežtesni žmonių judėjimo apribojimai – žmonės privalo likti namie ir gali išeiti į lauką tik dėl būtinų poreikių“, – pasakoja I. Kiršaitė.

Niujorko gubernatorius: mes nepakankamai įvertinome šį virusą

Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo antradienį teigė, kad pareigūnai „neįvertino“ naujojo koronaviruso ir dabar turi ruoštis pandemijos pikui.

„Aš pavargau atsilikti nuo šio viruso. Mes atsiliekame nuo šio viruso nuo pat pirmos dienos“, – spaudos konferencijoje sakė gubernatorius A. Cuomo. „Mes nepakankamai įvertinome šį virusą. Jis galingesnis, pavojingesnis, nei tikėjomės“, – teigė A. Cuomo.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo