Pasaulyje

2020.04.02 10:58

Graikija izoliavo migrantų stovyklą, kurioje patvirtinti keli COVID-19 atvejai

ELTA 2020.04.02 10:58

Graikija ketvirtadienį izoliavo Ritsonos migrantų stovyklą netoli Atėnų po to, kai 21 stovyklos gyventojui patvirtintas koronavirusas. Pirmajai tarp migrantų koronavirusas patvirtintas šią savaitę Atėnų ligoninėje pagimdžiusiai moteriai.

uo šiandien stovykla yra dviem savaitėms uždaroma sanitarinei izoliacijai“, – sakoma Migracijos ministerijos pranešime.

Kaip praneša Graikijos žiniasklaida, afrikietei koronavirusas nustatytas po gimdymo Atėnų ligoninėje. Ministerijos teigimu, iš 63 Ritsonos stovyklos gyventojų ir personalo darbuotojų, kuriems atliktas tyrimas dėl koronaviruso, 20-čiai COVID-19 buvo nustatytas, tačiau jiems nepasireiškia jokie ligos simptomai. Tiesa, koronavirusas nenustatytas stovyklos personalo darbuotojams.

Gimdyvės iš Afrikos užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo pirmasis tarp Graikijos migrantų stovyklose gyvenančių žmonių. Pastaraisiais metais Graikija vykdė kelias skiepijimo kampanijas migrantų stovyklose, tačiau tyrimai dėl koronaviruso iki šiol stovyklų gyventojams nebuvo atliekami.

Migracijos ministerija pabrėžia, kad bus draudžiamas judėjimas į ir iš migrantų stovyklos, o jos gyventojams bus pristatomas maistas ir kitos būtiniausios prekės. Taip pat netoliese budės daugiau medikų, visiems stovyklos gyventojams bus atlikti tyrimai dėl koronaviruso.

Graikijoje šiuo metu patvirtinta 1 415 COVID-19 atvejų, nuo ligos mirė 50 žmonių. Graikijos migrantų stovyklose, kur dešimtys tūkstančių prieglobsčio prašytojų gyvena itin prastomis sąlygomis, buvo įvesti reikalavimai kuo labiau atskirti vietos gyventojus nuo migrantų

Ketvirtadienį Migracijos ministerija taip pat paskelbė, kad Kilkio mieste gyvenančiai migrantei po gimdymo vietos klinikoje taip pat diagnozuota COVID-19.