Pasaulyje

2020.04.02 10:30

JAV žvalgyba sako, kad Kinija nuslėpė koronaviruso protrūkio mastą

LRT.lt 2020.04.02 10:30

Kinija nuslėpė koronaviruso protrūkio mastą savo šalyje, nepakankamai pranešdama apie visus koronaviruso užsikrėtimo ir mirties atvejus, JAV žvalgybos bendruomenė paskelbė įslaptintame pranešime Baltiesiems rūmams.

Kaip rašo „Bloomberg“, pareigūnai prašė likti neįvardyti, nes ataskaita yra slapta, ir jie atsisakė detalizuoti jos turinį. Tačiau jie teigė, kad Kinija tyčia viešai praneša apie užsikrėtimo ir mirties atvejus neišsamiai. Du iš pareigūnų sakė, kad ataskaitoje daroma išvada, kad Kinijos skelbiami skaičiai yra suklastoti.

Ataskaitą Baltieji rūmai gavo praėjusią savaitę, teigė vienas iš pareigūnų.

Kinija nuo trečiadienio į kasdieninę COVID-19 statistiką įtrauks asimptominius užsikrėtimo atvejus, specialistams pasipiktinus, kad simptomų neturinčių pacientų ignoravimas iškreipia bendrą protrūkio Kinijoje vaizdą.

Nacionalinė Kinijos sveikatos komisija teigė, kad per pastarąją parą šalyje užregistruota 130 asimptominių atvejų, o iš viso šiuo metu Kinijoje koronavirusas patvirtintas 1 367 asimptominių pacientų.

Antradienį Kinija pranešė, kad nuo šiol paviešins ir užsikrėtusiųjų, kuriems nepasireiškė nei kosulys, nei karščiavimas, skaičių. Anksčiau šie pacientai nebuvo įtraukiami į užsikrėtusiųjų grupę. Skaičiavimo būdą Pekinas pakeitė sulaukęs nemažai užsienio specialistų kritikos: mokslininkai mano, kad virusu užsikrėtę pacientai, kuriems nepasireiškia jokie simptomai, koronavirusu vis dėlto gali užkrėsti kitus.