Pasaulyje

2015.10.07 12:08

Sirijos vakaruose po rusų oro smūgių sukilėlių pozicijas atakuoja antžeminės pajėgos

BNS 2015.10.07 12:08

Rusijos aviacijos smūgių virtinę Sirijos vakaruose trečiadienį lydėjo antžeminių pajėgų puolimas, kurio taikiniais tapo bent ketverios sukilėlių pozicijos, pranešė padėtį toje šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) kol kas nepaskelbė, kiek buvo žuvusiųjų arba sužeistųjų per praeitą naktį ir trečiadienį paryčiais vykdytus smūgius, kurie buvo „intensyvesni negu įprasta“.

Antžeminį puolimą vykdė „režimo pajėgos“, nurodė, paprastai taip įvardijanti Sirijos kariuomenę ir ją palaikančias vietos bei užsienio sukarintas grupes.

„Pirmąkart (aviacijos) smūgius lydėjo kautynės ant žemės tarp režimo pajėgų ir sukilėlių“, – sakė SOHR direktorius Ramis Abdel Rahmanas.

Pasak jo, tie susirėmimai vyko Chamos provincijoje; jie prasidėjo, kai režimo pajėgas, įskaitant vyriausybę palaikančius sukarintus dalinius, atakavo sukilėlius, o Rusijos naikintuvai smogė iš oro.

„Dabar toje provincijoje režimas taip pat intensyviai naudoja bombardavimą „žemė–žemė“, – aiškino R. A. Rahmanas.

„Kol kas nėra informacijos apie kokią nors (vyriausybės pajėgų) pažangą ant žemės, bet per antskrydžius buvo smogta mašinoms ir sukilėlių bazėms“, – pridūrė jis.

Sirijos valstybinė žiniasklaida ir Damasko vyriausybę palaikantys regioniniai kanalai trečiadienį neminėjo naujų Rusijos smūgių arba antžeminių atakų.

Rusijos aviacija trečiadienį atakavo taikinius Kafr Zaitos, Kafr Nabudos, as Sajado gyvenvietes ir al Latamnos kaimą Chamos provincijoje, taip pat Chan Šaichūno ir Alhbito miestelius Idlibo provincijoje, pranešė SOHR.

Didžiąją dalį Idlibo provincijos kontroliuoja sukilėlių aljansas, kuriam priklauso teroristų tinklo „al Qaeda“ padalinys Sirijoje „al Nusra Front“ ir kitos islamistų grupuotės.