Pasaulyje

2020.04.02 08:01

Kinijos Šendženo miestas ėmėsi priemonių: draudimas apima šunų bei kačių vartojimą maistui

BNS2020.04.02 08:01

Kinijos pietiniame technologijų centre Šendžene paskelbtas iki šiol griežčiausias draudimas veisti ir vartoti maistui laukinius gyvūnus, siekiant užkirsti kelią ateityje kilti infekcijų protrūkiams, panašiems į šiuo metu siaučiančią koronaviruso pandemiją.

Manoma, kad pernai gruodį Hubėjaus provincijos sostinėje Uhane atsiradusio naujojo užkrato pirminis šaltinis buvo šiame mieste veikęs jūros gėrybių ir laukinių gyvūnų turgus.

Laukinių gyvūnų vartojimas maistui dar populiaresnis Kinijos pietuose, kur 2002 metais kilo ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) koronavirusinės infekcijos protrūkis, pareikalavęs per 8 tūkst. gyvybių.

Manoma, kad tąsyk užkratą išplatino laukinius gyvūnus maistui vartoję ar su jais dirbę žmonės iš Šendženo aplinkinių rajonų. SARS virusas, mokslininkų nuomone, veikiausiai atsirado šikšnosparnių organizme ir žmonėms buvo perduotas per civetas.

Kilus dabartiniam koronavirusinės infekcijos protrūkiui Kinijos centrinė vyriausybė paskelbė laikiną draudimą užsiimti laukinių gyvūnų prekyba ir vartoti juos maistui. Šendženas ėmėsi dar griežtesnių priemonių ir visam laikui uždraudė prekiauti laukiniais gyvūnais ir juos valgyti. Be gyvačių, driežų ir kitų laukinių gyvūnų, draudimas apima ir šunų bei kačių vartojimą maistui.

Nenustatyta, kad naminiai gyvūnai platintų koronavirusą.

Už draudimo nepaisymą grės baudos nuo 150 tūkst. juanių (19,4 tūkst. eurų). Baudos dydis priklausys nuo konfiskuotų gyvūnų vertės.

Toliau leidžiama auginti laukinius gyvūnus medicinos tikslais, tačiau vartoti tokius gyvūnus maistui draudžiama.