Pasaulyje

2020.04.02 06:36

Patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius perkopė milijoną, mirusių – 50 tūkstančių

atnaujinta 23.54
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.04.02 06:36

Daugiau nei 3,9 mlrd. žmonių – pusė pasaulio gyventojų – dabar priversti neišeiti iš savo namų, siekiant pažaboti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą, rodo ketvirtadienį naujienų agentūros AFP paskelbti duomenys. Tos pačios dienos vakarą pranešta, kad diagnozuotų koronaviruso atvejų pasaulyje skaičius perkopė miljoną.

Daugiau nei 90 pasaulio valstybių ir teritorijų, reaguojant į naujojo koronaviruso pandemiją, buvo įvestos specialios priemonės, įskaitant privalomą arba rekomenduojamą saviizoliaciją, komendanto valandas arba karantiną.

Nuo penktadienio, kai komendanto valanda įsigalios Tailande, judėjimo laisvė bus suvaržyta jau daugiau nei pusei pasaulio gyventojų.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 23.54

Ukrainoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius artėja prie 1000

Ukrainoje oficialiai patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 atvejų per pastarąsias keturias paras beveik padvigubėjus, jų skaičius artėja prie tūkstančio.

Per pastarąją parą šalyje nustatyti 103 nauji COVID-19 ligos atvejai, jų padaugėjo iki 897, pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija.

Naujasis koronavirusas ketvirtadienį nusinešė dviejų ukrainiečių gyvybės, mirčių dėl šios ūminės kvėpavimo takų ligos padaugėjo iki 22.

Tuo tarpu Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis ketvirtadienį vakare pareiškė, jog šalis „negali sau leisti 2-4 mėnesių trukmės gyventojų saviizoliavimosi, ekonomikos suvaržymai pamažu turėtų būti atšaukiami po gegužės švenčių“.

Atnaujinta 23.19

Kruiziniam laivui su dešimtimis COVID-19 sergančių žmonių leista prisišvartuoti Floridoje

Kruiziniam laivui „Zaandam“ su dešimtimis COVID-19 sergančių keleivių ir įgulos narių ketvirtadienį leista prisišvartuoti Floridoje, pranešė pareigūnai.

Kompanijos „Holland America Line“ kruiziniai laivai „Zaandam“, kuriame yra 1 800 keleivių, ir „Rotterdam“ buvo įstrigę jūroje, kelioms Pietų Amerikos valstybėms atsisakius juos priimti.

„Pakrančių apsaugos, krašto saugumo, sveikatos apsaugos pareigūnai ir Brauardo apygarda priėmė sprendimą leisti kruiziniams laivams „Zaandam“ ir „Rotterdam“ prisišvartuoti“ Fort Loderdeilyje, tviteryje pranešė miesto meras Deanas Trantalisas (Dinas Trantalisas).

„Zaandam“ kovo 7 dieną išplaukė iš Buenos Airių į San Antonijų Čilėje.

Atnaujinta 22.44

Miljonas koronaviruso atvejų

Visame pasaulyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius pasiekė milijoną, ketvirtadienį pranešė BBC. Atvejų kieks padvigubėjo per mažiau nei savaitę.

Mirčių kiekis pasiekė daugiau nei 51 tūkst., nuo COVID-19 pasveiko daugiau nei 208 tūkst. asmenų, pranešė Johns Hopkins universitetas.

Daugiausiai užsikrėtimų fiksuota Jungtinėse Valstijose, daugiausiai mirčių – Italijoje.

Atnaujinta 21.48

Mirties nuo koronaviruso atvejų pasaulyje skaičius viršijo 50 000

Koronaviruso pandemija visame pasaulyje jau pražudė daugiau kaip 50 tūkst. žmonių, o beveik trys ketvirtadaliai mirties atvejų užregistruoti Europoje, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs duomenys.

Ketvirtadienio vakaro duomenimis, visame pasaulyje jau užregistruoti 51 364 mirties nuo COVID-19 atvejai, įskaitant 37 709 atvejus Europoje. Italijoje užregistruota 13 915 mirties atvejų, Ispanijoje – 10 003, Prancūzijoje – 5 387, Jungtinėse Valstijose – 5 316.

Nuo gruodžio, kai Kinijoje atsirado naujasis koronavirusas, visame pasaulyje patvirtintas 989 281 užsikrėtimo juo atvejis. Daugiau kaip pusė visų atvejų – 542 077 – užregistruota Europoje.

JAV ir Kanadoje yra 235 900 užsikrėtimo ir 5 427 mirties atvejai, o Azijoje – 112 061 užsikrėtimo ir 3 998 mirties atvejai.

Atnaujinta 21.12

Prancūzija pranešė apie 471 naują mirties nuo koronaviruso atvejį ligoninėse

Prancūzijai ketvirtadienį pranešus apie dar 471 mirties nuo COVID-19 atvejį ligoninėse, oficialus koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 4 503.

Prancūzijos skaičiai atspindi tik ligoninėse mirusių pacientų atvejus – į suvestines neįtraukiami namie ar senelių namuose mirę žmonės.

Tačiau vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas (Žeromas Salomonas) žurnalistams sakė, kad, pradiniais duomenimis, nuo epidemijos pradžios senelių namuose mirė 884 žmonės.

Atnaujinta 20.52

Turkijoje Covid-19 pražudė dar 79 gyvybes

Covid-19 aukų skaičius Turkijoje, oficialiais duomenimis, išaugo iki 356. Per pastarąją parą mirė dar 79 pacientai, ketvirtadienį pranešė sveikatos ministras Fahrettinas Koca. Be to, virusu užsikrėtė dar 2 456 asmenys – bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 18 135.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų registruota milijoniniame Stambulo mieste. Miesto meras, opozicijos politikas Ekremas Imamoglu trečiadienio vakarą patvirtino savo reikalavimą griežčiau riboti judėjimą mieste. Iki šiol Turkijos vyriausybė draudimą palikti namus paskelbė tik vyresniems kaip 65 metų amžiaus gyventojams ir chroniškų ligų turintiems žmonėms.

Turkijos medikų sąjunga (TTB) vis kritikuoja, kad medicinos personalas neturi pakankamai apsaugos. Trečiadienį pranešta, kad Turkijoje Covid-19 pareikalavo gydytojo gyvybės.

83 mln. gyventojų turinčioje Turkijoje atlikta 125 000 testų. Apie pirmąjį infekcijos atvejį šalis pranešė kovo 11-ąją.

Atnaujinta 19.49

Italijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 760 žmonių, o bendras mirusių žmonių skaičius išaugo iki 13 915.

Civilinės saugos agentūros duomenimis, užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo 4 668, iki 115 242.

Lyginant su ankstesne para, šalyje pasveikusių žmonių skaičius padidėjo 8,5 proc., iki 18 278. O intensyvios priežiūros skyriuose gydomų pacientų skaičius padidėjo vos 0,4 proc., iki 4 035.

Italijoje nuo COVID-19 mirė daugiau žmonių nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Šalyje galiojantis karantinas pratęstas iki balandžio 13 d. įskaitytinai.

Koronaviruso aukų skaičius Ispanijoje per paskutinę parą kiek sumažėjo – ketvirtadienį jų buvo 616, tuo tarpu išvakarėse net 923.

Atnaujinta 18.24

Italijoje užfiksuota pirmoji koronavirusu užsikrėtusio kalinio mirtis

Italijoje užfiksuota pirmoji kalinio, kuriam buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, mirtis, ketvirtadienį pranešė viena padėtį šalies kalėjimuose stebinti nevyriausybinė grupė.

Anksčiau jau mirė du naujuoju koronavirusu užsikrėtę kalėjimų sargybiniai, o iš 58 tūkst. šalies kalėjimuose laikomų asmenų COVID-19 nustatyta 19-ai kalinių, nurodė Italijos teisingumo ministerija.

„Pirmojo kalinio mirtis nuo COVID-19 patvirtina visus mūsų nuogąstavimus dėl protrūkio tarp kalinių tragiškų pasekmių“, – sakoma kalinių teisių grupės „Antigone“ pranešime, bet išsamesnių detalių nepateikiama.

Atnaujinta 17.14

V. Putinas nurodė iki balandžio 30-osios pratęsti karantiną

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė, kad dauguma šalies gyventojų dėl koronaviruso epidemijos privalės likti namuose iki balandžio pabaigos.

Pasak jo, šalyje toliau nepertraukiamai dirbs tik būtiniausios įmonės, parduotuvės, vaistinės ir gyvybiškai svarbių paslaugų teikėjai.

Atnaujinta 16.55

ECB dėl koronaviruso atidėjo strateginę veiklos peržiūrą

Europos centrinis bankas (ECB) dėl koronaviruso krizės bent šešiems mėnesiams ar iki kitų metų vidurio atideda pinigų politikos priemonių peržiūrą, apie kurią buvo paskelbęs anksčiau šiais metais.

„Dėl sveikatos apsaugos priemonių, kurios buvo įvestos įvairiose Europos Sąjungos šalyse, įskaitant viešų vietų uždarymus ir taisykles, keliose euro zonos šalyse draudžiančias didelius susibūrimus, ECB ir Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų klausomojo pobūdžio renginiai, turėję įvykti pirmojoje 2020 metų pusėje, atidedami į antrąją 2020 metų pusę“, – ketvirtadienį teigė ECB.

Atnaujinta 16.19

Irane COVID-19 aukų padaugėjus iki 3160 prezidentas perspėja, kad krizė greitai nesibaigs

Iranas ketvirtadienį pranešė apie dar 124 mirties nuo koronaviruso atvejus, o mirčių skaičiui šalyje išaugus iki 3160, prezidentas Hassanas Rouhani perspėjo, kad kova su naująja pandemija gali užtrukti ištisus metus.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras per spaudos konferenciją patvirtino naujausius paskelbtus duomenis. Pasak pareigūno, per pastarąją parą nustatyta dar 3 111 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o bendras COVID-19 atvejų skaičius yra 50 468. K. Jahanpouro teigimu, 16 711 ligoninėse gydytų COVID-19 pacientų jau pasveiko.

Atnaujinta 15.53

A. Lukašenka: Baltarusijoje nuo COVID-19 mirė mažiausiai trys žmonės

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pranešė, kad šalyje mirė trys žmonės, kuriems buvo tiksliai diagnozuota COVID-19, ir pridūrė, kad šiuo metu aiškinamasi, ar nuo šio susirgimo mirė ketvirtas pacientas.

„Turime iš viso keturis žmones, kurie mirė nuo plaučių uždegimo, kai komplikacijų sukėlė koronavirusas. Mes dar aiškinamės, ar ketvirtą mirtį taip pat sukėlė koronavirusas“, – ketvirtadienį interviu transliuotojui „Mir“ sakė Lukašenka; jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Prezidentas patikino, kad šalyje neslepiami mirties nuo koronaviruso atvejai, ne jų esą neįmanoma užmaskuoti. Be to, A. Lukašenka pažadėjo artimiausiu metu pateikti statistiką apie mirtingumą Baltarusijoje.

Atnaujinta 15.11

Graikijoje Velykų pamaldos vyks už uždarų durų

Graikijos Ortodoksų Bažnyčia paskelbė, kad šį mėnesį vyksiančios Velykų savaitės ir Velykų sekmadienio pamaldos bus rengiamos už uždarų durų ir kad ceremonijose bus leidžiama dalyvauti tik keletui kunigų, o ne plačiajai visuomenei, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

Stačiatikių Velykos yra populiariausia Graikijos religinio kalendoriaus šventė. Velykų savaitę, kuri šiemet bus minima balandžio 12–19 dienomis, didžiulės minios paprastai dalyvauja procesijose su uždegtomis žvakėmis ir neretai triukšmingose Prisikėlimo iškilmėse, kurios rengiamos Velykų sekmadienio vidurnaktį.

Graikijos Bažnyčia trečiadienį paragino tikinčiuosius melstis namuose, demonstruojant „pasiaukojimą“. Tuo metu vyriausybė jau įspėjo graikus, kad šiemet nebus leidžiama rengti tradicinių Velykų sekmadienio iškilmių, įskaitant šeimų šventes po atviru dangumi, per kurias masiškai kepami ėriukai.

Atnaujitan 14.45

Olandų premjeras siūlo steigti paramos fondą labiausiai pandemijos paveiktoms ES šalims

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte trečiadienį pasiūlė įsteigti kelių milijardų eurų vertės fondą, kuris teiktų paramą labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktoms ES valstybėms.

„Visi mes, b

e abejo, jaučiame solidarumą su pietų Europos šalimis. Dėl to negali būti jokių abejonių“, – pareiškė jis per trečiadienį vakare olandų televizijos naujienų laidos „Nieuwsuur“ parodytą interviu.

M. Rutte spėjo, kad tokio fondo apimtis, gavus kitų Europos šalių sutikimą, gali siekti 10–20 mlrd. eurų.Tačiau, kaip pareiškė M. Rutte, Nyderlandai vis dar nepritaria siūlymui leisti bendros skolos „koronaobligacijas“, kurios galėtų sudaryti sąlygas COVID-19 pandemijos labiausiai paveiktoms Pietų Europos šalims pigiau spręsti krizę.

„Nyderlandai nepritaria tam dėl daugelio priežasčių. Tai yra nesuderinama su euro sistema. Be to, tam yra įsteigtas Europos reagavimo į krizes fondas“, – pabrėžė olandų lyderis, turėdamas omenyje Europos stabilumo mechanizmą (ESM), įkurtą per ankstesnę euro zonos finansų krizę.

Atnaujinta 14.04

Ispanijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 10 000

Ispanijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius ketvirtadienį viršijo 10 tūkst.; per pastarąją parą šalyje užfiksuota 950 mirčių, pranešė Vyriausybė. Tuo metu patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų skaičius viršijo 110 tūkst. Ispanija, kur užfiksuoti 10 003 mirties atvejai, užima antrą vietą pasaulyje pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių.

Atnaujinta 12.37

Belgijoje mirties nuo koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1 000

Mirčių, priskiriamų pasaulinei koronaviruso epidemijai, skaičius Belgijoje smarkiai išaugo ir ketvirtadienį peržengė 1 000, pranešė sveikatos pareigūnai.

Oficialus mirčių skaičius 11,4 mln. gyventojų turinčioje šalyje per tris dienas išaugo dvigubai, iš dalies dėl to, kad duomenys atnaujinti atsižvelgiant į mirusių žmonių skaičių senelių namuose.

Šiuo metu šalyje užfiksuotas 1 001 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis ir 15 348 užsikrėtimo atvejai, per eilinę spaudos konferenciją sakė pareigūnai.

Atnaujinta 11.56

Koronavirusas uždarė didžiausią Estijoje degiųjų skalūnų kasyklą

Estijos valstybinis energetikos koncernas „Eesti Energia“ pranešė laikinai uždaręs didžiausią šalyje degiųjų skalūnų kasyklą, vienam šachtininkui diagnozavus koronavirusą. Anot pranešimo, siekiant užkirsti kelią ligos plitimui, gavyba šioje kasykloje laikinai stabdoma, apie 800 darbuotojų išsiųsti namo, jiems per prastovą bus mokami 70 proc. dydžio atlyginimai.

Pranešime pažymima, jog šios kasyklos laikinas uždarymas neturės įtakos elektros ar skalūnų alyvos gamybai, nes „Eesti Energia“ sandėliuose sukauptos pakankamos skalūnų atsargos.

Atnaujinta 11.28

Latvijoje patvirtinta 12 naujų atvejų

Latvijoje koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 458. Per pastarąsias 24 valandas buvo atlikti 1024 tyrimai. Iš viso nuo vasario 29 dienos buvo atlikti 16 834 testai. 3 pacientų būklė yra sunki. Kol kas nepranešta apie mirties atvejus dėl COVID-19.

Atnaujinta 11.25

Oficialiais duomenimis, Rusijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 3,5 tūkstančio

Rusijoje pastarąją parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo 771 ir išaugo iki 3548, infekuotųjų rasta 76-iuose šalies regionuose. Iki šiol pasveiko 235 žmonės, mirė 30. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė operatyvinio kovos su naujosios koronavirusinės infekcijos plitimu štabo atstovai.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė per 900 tūkstančių žmonių, daugiau kaip 45 tūkstančiai infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 11.24

Estijoje užfiksuota 11 mirčių nuo COVID-19, 858 užsikrėtimo atvejai

Estijoje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius išaugo iki 11, šalyje nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ryto užfiksavus dar šešis mirties atvejus.

Per pastarąją parą dėl koronaviruso buvo ištirti 1 372 ėminiai. Iš jų 79, arba 6 proc., buvo teigiami. Iš viso šalyje atlikti 15 725 COVID-19 testai, 858 iš jų, arba 5 proc., buvo teigiami. Ligoninėse gydomi 85 pacientai, 16 iš jų guli intensyviosios priežiūros palatose. 45 žmonės pasveiko.

Atnaujinta 10.10

Izraelio sveikatos apsaugos ministrui diagnozuotas koronavirusas

Izraelio sveikatos apsaugos ministrui diagnozuotas koronavirusas, ketvirtadienį pranešė šalies ministerija. Vidurio Rytuose nustatyta daugiau kaip 78 tūkst. viruso atvejų, daugiausia jų – Irane.

Izraelio sveikatos ministras Yaakovas Litzmanas ir jo žmona, kuriai taip pat diagnozuotas koronavirusas, yra izoliuoti. Jie jaučiasi gerai ir yra gydomi, rašoma pranešime. Prašoma visų, kurie per pastarąsias dvi savaites bendravo su ministru, taip pat izoliuotis, rašo „AP“.

Atnaujinta 09.49

Pasaulyje COVID-19 užsikrėtusių žmonių skaičius artėja prie milijono, JAV mirė kūdikis

Patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius visame pasaulyje ketvirtadienį artėja prie milijono, „kone eksponentiškai“ plečiantis pandemijai, tarp kurios jauniausių aukų yra šešių savaičių kūdikis Jungtinėse Valstijose.

Pusėje planetos galioja vienokios ar kitokios karantino priemonės, vyriausybėms stengiantis pažaboti virusą, jau nusinešusį dešimtis tūkstančių gyvybių. Šie suvaržymai, nors būtini sveikatai, gali nulemti pasaulinį maisto stygių, stringant tiekimo grandinėms ir dėl paniško pirkimo pradedant kontroliuoti eksportą, perspėja specialistai.

Mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius toliau nenumaldomai auga; visame pasaulyje jau užregistruota daugiau kaip 46 tūkst. tokių tragiškų atvejų.

Tarp naujausių aukų Jungtinėse Valstijose yra šešių savaičių kūdikis, kuris praėjusios savaitės pabaigoje buvo nuvežtas į ligoninę Konektikute.

„Testais praėjusį vakarą patvirtinta, kad šis naujagimis sirgo COVID-19, – tviteryje parašė valstijos gubernatorius Nedas Lamontas. – Tai absoliučiai veria širdį.“

Atnaujinta 09.36

13 ES šalių įspėjo dėl grėsmę demokratijai keliančių priemonių kovojant su COVID-19

Kai kurios koronaviruso krizės akivaizdoje valstybių priimtos priemonės galimai kelia grėsmę demokratijai ir žmogaus teisėms, trečiadienį teigiama bendrame 13 ES valstybių pranešime. „Mes esame labai susirūpinę dėl įstatymų principų, demokratijos ir pamatinių teisių pažeidimų rizikos priėmus tam tikras nepaprastosios padėties priemones“, – tvirtinama Nyderlandų užsienio reikalų ministerijos visų 13 valstybių vardu paskelbtame pranešime.

„Reikėtų priimti tik tas nepaprastosios padėties priemones, kurios yra griežtai būtinos, šios priemonės pagal prigimtį turėtų būti proporcinės ir laikinos, nuolat tikrinamos ir persvarstomos. Vykdant šias priemones reikėtų laikytis anksčiau minėtų principų, jos negali prieštarauti tarptautinės teisės principams ir tarptautiniams įsipareigojimams“, – teigė Nyderlandų užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Dokumentą pasirašė Belgija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Airija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Ispanija, Švedija. Pranešime pabrėžiama spaudos ir demokratinių laisvių svarba, tačiau valstybės, kuriose, jų manymu, šios laisvės buvo pažeistos, dokumente nėra konkretizuojamos.

Vengrijos parlamentas pirmadienį balsavo už tai, kad neribotą laiką premjerui Viktorui Orbanui būtų suteikta įstatymų leidybos teisė. Pagal naują įstatymą, informaciją, kurią valdžia laiko melagingomis naujienomis arba iškreiptais faktais, viešinantiems asmenims grės kelerių metų kalėjimo bausmė. ES tada įspėjo, kad pradės valstybių nepaprastosios padėties priemonių stebėseną.

„Labai svarbu, kad nepaprastosios padėties priemonės nebūtų priimamos mūsų pamatinių principų ir vertybių kaina. (...) Demokratija negali veikti be laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos“, – antradienį pranešime teigė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Medicininių prekių siuntą iš Rusijos JAV nusipirko

Lėktuvu iš Rusijos į Jungtines Valstijas trečiadienį atskraidintas medicininių prekių krovinys buvo nupirktas pagal prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitarimą, pranešė JAV valstybės departamentas.

Departamento atstovė Morgan Ortagus pareiškime nurodė, kad siunta, kurioje buvo kvėpavimo aparatų ir asmeninių apsaugos priemonių, nebuvo dovana.

„Abi šalys anksčiau krizių metu viena kitai teikė humanitarinę pagalbą ir, be abejo, vėl tai darys ateityje, – sakė ji. – Dabar laikas dirbti drauge ir įveikti bendrą priešą, keliantį pavojų visų mūsų gyvybei.“

M. Ortagus nesakė, kiek JAV sumokėjo už rusų krovininio lėktuvo į Johno F. Kennedy tarptautinį oro uostą atskraidintą siuntą, kuri buvo perduota Federalinei nepaprastųjų situacijų valdymo agentūrai Niujorke. Atstovė nurodė, kad JAV ir toliau padės kitoms šalims kovoti su koronaviruso pandemija, bet pridūrė: „Negalime to daryti vieni.“

Atnaujinta 09.25

Nuo koronaviruso mirė Čilės konsulas Argentinoje

Pastarąją parą Argentinoje nuo koronaviruso mirė mažiausiai trys žmonės, tarp jų – Čilės konsulas Rosarijo mieste Fernandas Labra. Tai pranešė televizijos kanalas „Todo Noticias“.

Čilės URM vadovas Teodoras Ribera patvirtino konsulo mirtį. „Mes su giliu liūdesiu pranešame apie mūsų generalinio konsulo Rosarijuje F. Labros mirtį. Tai buvo nepriekaištingas diplomatas, išdirbęs užsienio politikos žinyboje 38 metus“, – parašė ministras tviteryje.

Atnaujinta 08.20

Pietų Korėjoje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 9,9 tūkstančio žmonių

Pietų Korėjoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 89 ir pasiekė 9 976. Per parą mirė keturi žmonės, bendras mirčių skaičius išaugo iki 169. Tai ketvirtadienį pranešė Susirgimų kontrolės ir profilaktikos centras prie šalies Sveikatos apsaugos ministerijos.

Dauguma užsikrėtimo atvejų užfiksuota Tegu mieste (21 naujas atvejis, iš viso – 6 725). Šalies sostinėje Seule užregistruota 14 naujų užsikrėtimo atvejų, o infekuotųjų skaičius išaugo iki 488 žmonių.

Pietų Korėjos medikų duomenimis, per parą iš ligoninių išrašytas 261 pasveikęs pacientas. Iš viso nuo koronaviruso plitimo pradžios Pietų Korėjoje pagijo 5 828 žmonės.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė per 850 tūkstančių žmonių, daugiau kaip 42 tūkstančiai infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 08.17

Izraelio sveikatos ministrui nustatytas koronavirusas

Izraelio sveikatos ministrui Yaakovui Litzmanui nustatytas koronavirusas, ketvirtadienį pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Y. Litzmano ir jo žmonos koronaviruso testai buvo teigiami. Jiedu karantinavosi, pranešė Sveikatos ministerijos spaudos tarnyba. Pažymima, kad ministras, laikydamasis medikų rekomendacijų, tęs darbą iš namų.

Iki trečiadienio Izraelyje buvo užregistruoti 6 092 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, 26 žmonės mirė.

Jungtinėse Valstijose koronaviruso pandemijos aukų skaičius trečiadienį viršijo 5 000, rodo Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys.

Užfiksavus rekordiškai daug mirčių per parą – 884 – koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius JAV išaugo iki 5 116.

JAV užregistruota mažiau mirčių nei Italijoje ar Ispanijoje, bet daugiau nei Kinijoje, kur pernai gruodį atsiradusi COVID-19 pareikalavo 3 316 gyvybių.

Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys rodo, kad JAV yra užregistruota daugiausia pasaulyje užsikrėtimo koronavirusu atvejų – 215 417.

Prezidentas Donaldas Trumpas, kuris anksčiau nesureikšmino pandemijos poveikio JAV, trečiadienį sakė, kad „turėsime porą savaičių, kurios prasideda maždaug dabar, bet ypač kelios dienos nuo dabar, ir kurios bus siaubingos“.

Praėjusią savaitę JAV Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto vadovas Anthony Fauci perspėjo, kad naujojo koronaviruso epidemija šalyje gali nusinešti 100–200 tūkst. žmonių gyvybių.

Trumpas: JAV evakuos įstrigusį kruizinį laivą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad amerikiečių pareigūnai evakuos keleivius iš Floridoje turinčio prisišvartuoti kruizinio laivo, kurio dėl koronaviruso protrūkio jame neįsileido kelios Pietų Amerikos šalys.

D. Trumpas nurodė, kad JAV „siunčia medikų komandas į tą laivą“ ir ruošiasi evakuoti iš jo žmones. Pasak prezidento, jame esantys užsieniečiai bus išsiųsti namo.

„Evakuosime kanadiečius ir perduosime juos Kanados pareigūnams, – sakė jis. – Taip pat [darysime] ir su JK [piliečiais].“