Pasaulyje

2015.10.07 08:49

Populiariausio IS automobilio gamintojai – nežinioje

ELTA2015.10.07 08:49

Teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės nariai turi tūkstančius „Toyota“ markės automobilių – visureigių ir lengvųjų sunkvežimių. Tai rodo daugybė vaizdo įrašų iš IS stovyklų Irake, Libijoje ir Sirijoje, praneša televizijos kanalas ABC.

Jo duomenimis, JAV pareigūnai oficialiai kreipėsi į Japonijos kompaniją, prašydami paaiškinti, kaip teroristai gauna daug naujų automobilių.

„Toyota“ atstovai atsakė neturį informacijos, kaip IS įsigyja automobilių, bet pasirengę visokeriopai paremti atitinkamą tyrimą, pažymi ABC.

Koncerno darbuotojai taip pat informavo JAV pareigūnus apie visus automobilių tiekimo į Artimųjų Rytų šalis kelius. Jie užtikrino, kad „laikosi griežtos politikos, draudžiančios parduoti transporto priemones pirkėjams, kurie gali jas panaudoti arba rekonstruoti karinei ir teroristinei veiklai“.

Tačiau „Toyota“ atstovai konstatavo, jog beveik neįmanoma griežtai kontroliuoti automobilių judėjimo nuo sandėlių iki galutinių pirkėjų.

Kaip pranešė Irako ambasadorius Jungtinėse Valstijose Lukmanas Failys, pastaraisiais metais IS teroristai įsigijo šimtus visiškai naujų „Toyota“ automobilių ir tūkstančius jau naudotų. Populiariausi modeliai – „Land Cruiser“ ir „Hilux“. Šiuos automobilius islamistai naudoja tiek karinėse operacijose, tiek teroristinėje veikloje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.