Pasaulyje

2015.10.07 09:33

A. Lukašenka: Baltarusijai nereikia Rusijos karinės oro bazės

BNS 2015.10.07 09:33

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka antradienį pareiškė, kad jo šaliai nereikia Rusijos karinės oro bazės, nors Maskva labai nori tokią įrengti šioje strategiškai svarbioje šalyje Europos Sąjungos pašonėje.  

„Mums nereikia bazių šiandien. Tuo labiau karinių oro pajėgų. Mums reikia tam tikros ginkluotės. Apie ką aš viešai taip pat sakiau (Vladimirui) Putinui, ir anksčiau (Dmitrijui) Medvedevui“, – pareiškė A. Lukašenka, susitikęs su darbo kolektyvų atstovais ir sostinės apylinkių gyventojais po Minsko aplinkkelio atkarpos atidarymo ceremonijos.

Rugsėjį Rusijos prezidentas V. Putinas nurodė savo ministrams suderinti sutartį su Baltarusija dėl karinės oro bazės įkūrimo šioje šalyje.

Baltarusija yra sena Rusijos sąjungininkė ir Maskvos vadovaujamos ekonominės sąjungos narė.

Joje jau yra Rusijos radiolokacinė stotis ir karinio jūrų laivyno radijo stotis, bet Rusijos oro pajėgų bazė būtų pirmoji Baltarusijoje.

„Mums reikia lėktuvų, o ne bazių, šiandien,– sakė A. Lukašenka. – Turime puikių lakūnų, gerą karinių ir civilinių lakūnų mokyklą. Kam gi mums kurti bazę? Kam man šiandien įsivežti čia kitų valstybių lėktuvus ir lakūnus? O savi ką darys?“

Dėl Rusijos karinių oro pajėgų bazės steigimo Baltarusijoje, besiribojančioje su NATO ir ES narėmis Lietuva, Lenkija, Latvija, kalbama nuo 2013metų.

Minsko ir Maskvos ryšiai kartais būna spygliuoti, ir Baltarusijos vadovas A. Lukašenka daugiausia išliko neutralus Ukrainos krizės atveju, o santykiai su Europos Sąjunga yra šiek tiek pagerėję.

Savaitgalį apie tūkstantis opozicijos šalininkų Minske dalyvavo demonstracijoje prieš Rusijos planus steigti Baltarusijos karinę oro bazę.

Baltarusiai ateinantį sekmadienį rinks šalies prezidentą, kuriuo, kaip daugelis net neabejoja, bus 21-erius metus šalį valdantis A. Lukašenka.