Pasaulyje

2015.10.06 13:18

NATO: Rusija pažeidė Turkijos oro erdvę neatsitiktinai

ELTA, DELFI.lt 2015.10.06 13:18

NATO praneša, kad Rusijos įvykdytas Turkijos oro erdvės pažeidimas „neatrodo kaip atsitiktinumas“, skelbia BBC.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas taip pat pastebėjo, kad Rusija nepateikė jokio „tikro paaiškinimo“ dėl dviejų pažeidimų, kurie, jo manymu, yra nepriimtini.

Rusijos teigimu, šeštadienį įvykęs pažeidimas truko tik kelias sekundes, o jo priežastis buvo blogos oro sąlygos. Apie sekmadienį įvykusį pažeidimą Rusija neužsiminė.

Pirmą kartą lėktuvas pažeidė erdvę pietiniame Hatajaus provincijos regione.

Generalinis sekretorius sakė, kad Rusijos karinė galia, įskaitant ir sausumos pajėgas bei laivyną, Sirijoje nuolat auga.

J. Stoltenbergas sakė, kad Rusijos kariuomenės dislokavimas Sirijoje kelia didelį susirūpinimą, todėl savo ruožtu ragina Maskvą toliau nedidinti įtampos su NATO.

Rusija parodė, kaip bombarduoja Siriją

Rusijos gynybos misterija paskelbė vaizdo įrašą, kaip ji bombarduoja Sirijos prezidento Basharo al-Assado priešininkų pozicijas. Vaizdo įrašas paskelbtas oficialiame žinybos kanale svetainėje „YouTube“, rašo zn.ua.

Šiame vaizdo įraše užfiksuota operacija miškingoje Idlibo provincijos vietovėje. Šios operacijos metu, pasak Rusijos kariškių, buvo sunaikinta iki 30 šarvuotos technikos vienetų ir transporto priemonių.

Be to, Rusijos gynybos ministerija taip pat paskelbė vaizdo įrašą, rodantį, kaip buvo bombarduojami amunicijos sandėliai Homso mieste, taip pat „Islamo valstybės“ štabas“ Alepo provincijos Deir Hafiro miesto apylinkėse.

Oficialiuose Gynybos ministerijos komentaruose po paskelbti vaizdo įrašu teigiama, kad šios atakos buvo nukreiptos prieš „Islamo valstybės“ kovotojus.