Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.06 12:32

Ar lengva būti karaliumi?

Švedijos karališkosios poros vizito išvakarėse apie karalių kasdienybę laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje pasakojo Švedijos ambasadorė Cecilia Ruthstrom-Ruin ir ambasados darbuotoja Giedrė Berželionytė.

Ar apie karalių galima sakyti tik gerai arba nieko? Ambasadorė C. Ruthstrom-Ruin nesutinka: Švedijoje galima kritikuoti karalių. Ji pabrėžė, kad Švedijoje yra partijų, kurios yra prieš monarchiją. Tačiau Švedijos tauta apskritai monarchiją labai palaiko.

„Iš tiesų karalius nepriima sprendimų. Jo vaidmuo yra reprezentacinis. Jis yra vienijantis tautos simbolis, atstovaujantis savo šaliai“, – sakė ambasadorė.

C. Ruthstrom-Ruin pasakojo, kad prieš karaliui ar karalienei atvykstant į šalį valstybinio vizito, jie nori susipažinti su šalimi ir susitinka su tos šalies ambasadoriumi. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę buvo karališkosios poros ir  Lietuvos ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno šeimos susitikimas ambasadoriaus rezidencijoje. Karalius ir karalienė taip pat nori, kad apie jų šalį sužinotų tos šalies, į kurią jie vyksta, gyventojai, todėl bendradarbiauja su žurnalistais.

Daugiau apie karalių kasdienybę ir artėjančius Švedijos karališkosios poros vizito renginius – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi