Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.06 16:38

JAV pareigūnai: Rusija perkėlė pajėgas Sirijoje, atakos – artimiausiomis dienomis

DELFI.lt 2015.10.06 16:38

JAV gynybos pareigūnai išreiškė nerimą dėl perkeltų Rusijos sausumos pajėgų. „Tai yra veiklos sausumoje augimas“, kuriuo siekiama Sirijoje pulti prieš režimą nusiteikusius kovotojus, o ne „Islamo valstybės“ taikinius, pareigūnus cituoja CNN.

Nors Rusija pareiškė, kad ji vykdo karines operacijas, siekdama sunaikinti „Islamo valstybę“, JAV pareigūnai abejoja tokiu tikslu, turėdami omenyje, kad daugelis jos oro smūgių nebuvo nukreipti į vietas, kur veikia ši organizacija. Amerikiečiai mano, kad taip Rusija siekia sustiprinti artimą Maskvos sąjungininką prezidentą Basharą al-Assadą.

Vertindami Maskvos veiklą Vakarų Sirijoje, JAV gynybos pareigūnai nurodo, kad Rusija į šią zoną perkėlė sausumos kovos ginklus ir pajėgas, taip galimai siekdama paremti Sirijos kariuomenę, planuojančią pulti prieš režimą kovojančias jėgas.

Pasak vieno iš pareigūnų, JAV šį Rusijos žingsnį vertina kaip „veiklos sausumoje augimą“, kuriuo siekiama Sirijoje pulti prieš režimą nusiteikusius kovotojus, o ne „Islamo valstybės“ elementus. Manoma, kad Rusija užima pozicijas tam, kad galėtų paremti Sirijos sausumos kampaniją.

Tarp įrangos yra keletas artilerijos vienetų, taip pat keturios daugkartinio paleidimo raketų sistemos „BM-30“. Visa tai laikoma labai tiksliais ginklais.

Prieš kelias savaites Rusija į Latakijos uostą perkėlė pustuzinį artilerijos pabūklų. JAV iš pradžių manė, kad tai gali būti skirta uosto gynybai, tačiau, amerikiečių pareigūnų teigimu, pastarieji veiksmai byloja apie potencialias sausumos atakas artimiausiomis dienomis.

Ginkluotė pastebėta tarp Homso ir Idlibo, į vakarus nuo Idlibo. Nėra aišku, ar tai galutinė pozicija galimiems artilerijos puolimams.

Pareigūnai taip pat sakė, kad Rusija į Siriją perkėlė ir radioelektroninių trukdžių stotį. Tai galėtų suteikti Rusijai galimybę trukdyti koalicijos orlaivių radioelektronikai.

Rusija neigia

Tuo metu Rusijos Federacijos Tarybos vadovė Valentina Matvijenko susitikime su Jordanijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininku Abderraoufu Ar Ravabda pareiškė, kad Rusija nedalyvaus jokiose sausumos operacijose ir yra pasirengusi bendradarbiauti su visomis valstybėmis, praneša TASS.

„Mes nedalyvausime jokiose sausumos operacijose ir esame pasirengę bendradarbiauti su visomis valstybėmis, regionais, taip pat neregioniniais žaidėjais, kovojant su pasauliniu blogiu – terorizmu“, – teigė V. Matvijenko.

Pasak jos, Rusija „neįsitrauks į Sirijos vidaus krizės sprendimą“.

„Tai tik karinių oro pajėgų palaikymas, skirtas reguliariai Sirijos kariuomenei ir kurdų sukilėliams prieš „Islamo valstybės“ teroristus“, – konstatavo V. Matvijenko.

Federacijos Tarybos atstovė priminė, kad Bagdade buvo sukurtas koordinavimo centras, į kurio sudėtį įėjo Rusija, Irakas, Sirija ir Iranas.

„Mes suprantame, kad be reikiamos koordinacijos veiksmingai kovoti su „Islamo valstybe“ ir sunaikinti ją neįmanoma, tad mes siūlome visiems realiai suinteresuotiems „Islamo valstybės“ sunaikinimu, prisijungti prie šio koordinavimo centro“, – pažymėjo ji.

V. Matvijenko patikino, kad „Rusija neturi jokių kitų tikslų, išskyrus siekį nugalėti „Islamo valstybę“, kitaip nei kitos šalys, kurios priklauso kitai koalicijai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi