Pasaulyje

2015.10.06 07:44

Maskva: Rusijos naikintuvas į Turkijos oro erdvę įskrido dėl blogų orų

BNS 2015.10.06 07:44

Rusija pirmadienį pareiškė, kad vienas iš jos karo lėktuvų praeitą savaitgalį trumpam įskrido į Turkijos oro erdvę per bombardavimo reidus Sirijoje dėl nepalankių orų.

Gynybos ministerija Maskvoje pridūrė, kad buvo imtasi priemonių, jog tokie incidentai, keliantys susirūpinimą Ankarai ir Vakarų šalims, nepasikartotų ateityje.

„Šis incidentas yra nepalankių orų sąlygų rezultatas, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime. – Nėra jokio reikalo ieškoti kokių nors sąmokslo teorijų.“

Turkija nurodė, kad Rusijos lėktuvas paliko jos oro erdvę po to, kai jį perėmė du Ankaros pasiųsti naikintuvai F-16.

Tuo metu Maskva informavo, kad jos naikintuvas Su-30 per šeštadienį vykusią misiją įskrido į Turkijos oro erdvę „kelioms sekundėms“, grįždamas į Chmeimimo oro pajėgų bazę Sirijoje po bombardavimo reido prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus.

„Chmeimimo oro pajėgų bazė yra už maždaug 30 kilometrų nuo Sirijos ir Turkijos sienos, nurodė ministerija, pridūrusi, kad karo lėktuvai tam tikromis orų sąlygomis turi priskristi iki to aerodromo iš šiaurės.

Rusijos oro pajėgų, vykdančių reidus Sirijoje, vadai išanalizavo tą įvykį ir ėmėsi „būtinų priemonių, kad tokių incidentų ateityje nebepasikartotų“.

Sekmadienį Rusijos kariškiai pasiuntė Ankarai būtinus paaiškinimus per ambasadą Maskvoje, pridūrė Gynybos ministerija.

Tačiau Turkijos armija tvirtino, kad prie jos dviejų naikintuvų netoli sienos su Sirija sekmadienį buvo priskridęs neatpažintas naikintuvas MiG-29.

Rusijos gynybos ministerija teigė, kad Maskva su tuo incidentu niekaip nesusijusi.

„Šio tipo lėktuvų Chmeimo bazėje nėra“, – sakoma pranešime.

Anksčiau pirmadienį Turkija, kuri yra NATO narė, perspėjo Rusiją dėl jos orlaivių įvykdytų oro erdvės pažeidimų per operacijas Sirijoje, o Aljansas pasmerkė „nepaprastą pavojų“, keliamą tokių įsibrovimų.