Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.01 11:10

Kinija vėl kitaip skaičiuos koronaviruso atvejus – įtrauks ir asimptominius užsikrėtimus

ELTA 2020.04.01 11:10

Kinija nuo trečiadienio į kasdieninę COVID-19 statistiką įtrauks asimptominius užsikrėtimo atvejus, specialistams pasipiktinus, kad simptomų neturinčių pacientų ignoravimas iškreipia bendrą protrūkio Kinijoje vaizdą.

Nacionalinė Kinijos sveikatos komisija teigė, kad per pastarąją parą šalyje užregistruota 130 asimptominių atvejų, o iš viso šiuo metu Kinijoje koronavirusas patvirtintas 1 367 asimptominių pacientų.

Taip pat per pastarąją parą užregistruoti 36 nauji COVID-19 atvejai su simptomais ir septynios mirtys, skelbia komisija. Vienas iš 36 naujų atvejų užfiksuotas Hubėjaus provincijoje, kiti 35 atvejai yra įvežtiniai.

Antradienį Kinija pranešė, kad nuo šiol paviešins ir užsikrėtusiųjų, kuriems nepasireiškė nei kosulys, nei karščiavimas, skaičių. Anksčiau šie pacientai nebuvo įtraukiami į užsikrėtusiųjų grupę. Skaičiavimo būdą Pekinas pakeitė sulaukęs nemažai užsienio specialistų kritikos: mokslininkai mano, kad virusu užsikrėtę pacientai, kuriems nepasireiškia jokie simptomai, koronavirusu vis dėlto gali užkrėsti kitus.

Antradienį komisija skelbė, jog nuo kovo 30 d. iš viso stebimas 1 541 žmogus, kuriam patvirtintas koronavirusas, tačiau nepasireiškė jokie simptomai. Nuo protrūkio pradžios Kinijoje užregistruota 81 554 susirgimai ir 3 312 mirčių. 76 238 pacientai Kinijoje laikomi pasveikusiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi