Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.01 11:17

Su Putinu anksčiau susitikusiam gydytojui diagnozuotas koronavirusas

atnaujinta 15.43
ELTA, LRT.lt 2020.04.01 11:17

Rusijos gydytojui, kuris praėjusią savaitę šalies prezidentui Vladimirui Putinui aprodė pagrindinę Maskvos ligoninę, kurioje gydomi koronaviruso infekcija sergantys asmenys, pačiam diagnozuotas koronavirusas, praneša „Reuters“.

Prezidentas praėjusį antradienį susitiko su gydytoju Denisu Procenka, kuris vadovauja COVID-19 liga sergančius pacientus gydančiai Komunarkos ligoninei Maskvoje. D. Procenka yra vyriausiasis šios ligoninės gydytojas. V. Putinas ir gydytojas kalbėjosi apie tai, kaip ligoninei sekasi dorotis su pacientų antplūdžiu.

V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas antradienį teigė, kad prezidentas reguliariai tikrinamas dėl koronaviruso ir yra sveikas. O trečiadienį Kremlius pranešė, kad V. Putinas nusprendė dirbti nuotoliniu būdu po to, kai gydytojui, su kuriuo prezidentas buvo susitikęs praėjusią savaitę, diagnozuotas naujasis koronavirusas.

Sostinėje Maskvoje užfiksuota daugiausiai koronaviruso atvejų visoje Rusijoje. Šalyje oficialiai patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius yra didesnis kaip 2300, 17 užsikrėtusių žmonių mirė.

Kremlius siunčia prieštaringas žinutes

Pradėjus plisti pandemijai, iš pradžių Rusijos vadovas V. Putinas pareiškė, kad Rusijoje koronaviruso plitimas „kontroliuojamas“, tačiau vėliau taktiką jis pakeitė – patikino, kad šalis ruošiasi dideliam COVID-19 protrūkiui, rašo CNN.

V. Putinas pripažino, kad „neįmanoma sustabdyti koronaviruso plitimo“ tokio dydžio šalyje kaip Rusija. Jis paragino rusus „suprasti situacijos sudėtingumą“ ir likti namuose. Kaip rašo CNN, tai buvo klasikinis vadovo pasirodymas, tačiau paskelbti griežtesnius apribojimus jis paliko kitiems valdžios pareigūnams.

Tačiau siunčiamos žinutės vis dar buvo nevienodos. Nepaisant augančių užsikrėtusiųjų skaičių, Kremliaus atstovas D. Peskovas žurnalistams sakė, kad nereikia panikuoti.

Dar kovo viduryje medicinos ekspertai pareiškė abejojantys, ar oficiali Rusijos koronaviruso statistika atspindi šalies realybę. Jei skaičius yra žymiai didesnis, specialistai ir valdžios atstovai galėjo praleisti galimybę sustabdyti protrūkį, taip suversdami visą naštą ant gydytojų pečių, kuriuos ir taip vos palaiko silpna sveikatos priežiūros sistema.

Be to, kaip rašė „The Moscow Times“, medicinos ekspertai iškėlė susirūpinimą, kad atliekami testai dėl koronaviruso nėra tikslūs. Teigiama, kad dėl netikslumų gali būti, kad gatvėse vaikšto užsikrėtusiųjų koronavirusu daugiau negu rodo statistika.

Rusija siuntė pagalbą JAV

Rusija ir kitos šalys išsiuntė medicininių priemonių Jungtinėms Amerikos Valstijoms, kur šiuo metu yra didžiausias užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasaulyje, pirmadienį pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, rašo „The Moscow Times“.

Rusija anksčiau taip pat siuntė trūkstamų medicininių priemonių į COVID-19 niokojamą Italiją, taip keliant klausimus, ar šis žingsnis buvo prezidento Vladimiro Putino viešųjų ryšių akcija ir bandymas pagerinti savo įvaizdį tiek šalies viduje, tiek užsienyje.

Tiesa, Italijos pareigūnai pranešė, kad 80 proc. Rusijos atsiųstų priemonių yra „visiškai nenaudingos arba mažai naudingos“ kovoje su pandemija.

„Rusija mums atsiuntė labai didelį kiekį priemonių. Medicininė įranga, kuri buvo „labai naudinga“, – spaudos konferencijoje pareiškė D. Trumpas, nenurodydamas, kokia konkrečiai įranga buvo siunčiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi