Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.31 20:06

Trumpas ir Erdoganas dėl koronakrizės reikalauja paliaubų Sirijoje ir Libijoje

ELTA 2020.03.31 20:06

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas koronakrizės akivaizdoje pareikalavo paliaubų Sirijoje ir Libijoje. Baltieji rūmai antradienį Vašingtone pranešė, kad prezidentai per pokalbį telefonu aptarė priemones „virusui įveikti ir ekonomikai paremti“. Jie buvo vieningos priemonės, kad tokioms konfliktų krečiamoms šalims kaip Sirija ir Libija dabar svarbiau nei kada nors anksčiau „laikytis paliaubų ir siekti sprendimo“.

Savaitgalį jau JT pareikalavo paliaubų Sirijoje. Tai būtina, kad „katastrofa dar labiau nepablogėtų“, sakė JT Sirijos tyrimo komisijos vadovas Paulas Pinheiras. Naujasis koronavirusas, anot jo, yra „mirtina grėsmė Sirijos civiliams“.

Devynerius metus trunkantis pilietinis karas labai susilpnino Sirijos sveikatos sistemą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šalyje veikia tik 64 proc. ligoninių ir 52 proc. kitų aprūpinimo centrų. 70 proc. Sirijoje dirbusių sveikatos sistemos darbuotojų pabėgę.

Ypač didelė grėsmė kyla 6,5 mln. Sirijos vidaus pabėgėlių. Visų pirma šimtai tūkstančių civilių Šiaurės Sirijos Idlibo provincijoje netoli Turkijos sienos gyvena katastrofiškomis higienos sąlygomis. Pagalbos organizacijos, be to, įspėja dėl sveikatos katastrofos perpildytuose Sirijos kalėjimuose.

JT, turėdamos omenyje koronaviruso pandemiją, laikytis paliaubų reikalauja ir konflikto šalių Libijoje. Po ilgamečio diktatoriaus Muammaro al Gaddafio nuvertimo 2011-aisiais Libijoje tvyro chaosas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi