Pasaulyje

2020.03.31 06:56

Naujausia informacija. Koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirčių JAV – jau daugiau nei Kinijoje

BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.31 06:56

Pasaulyje jau užregistruoti 800 049 COVID-19 atvejai, antradienį paskelbė Johnso Hopkinso universitetas, kaupiantis statistinius duomenis apie koronaviruso pandemiją. Jungtinės Valstijos aplenkė Kiniją pagal pacientų, užsikrėtusių koronavirusine infekcija COVID-19, mirčių skaičių, rodo antradienį Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Daugiausiai užsikrėtimo atvejų užregistruota Jungtinėse Valstijose – 164 610. Antroje vietoje yra Italija su 101 739 atvejais. Ispanijoje užregistruota daugiau kaip 94 tūkst. atvejų, Kinijoje – daugiau kaip 82 tūkst., Vokietijoje – 67 tūkstančiai.

700 tūkst. riba pasaulyje buvo peržengta kovo 30 dieną, 600 tūkst. riba – kovo 28-ąją, o 500 tūkst. riba – kovo 26-ąją.

Nuo COVID-19 pasaulyje jau mirė 38 714 žmonių. Daugiausiai mirties atvejų užregistruota Italijoje; toliau šiame sąraše – Ispanija, Kinijos centrinė Hubėjaus provincija, Prancūzija ir Iranas.

Pasveiko 170 325 žmonės, kurie buvo užsikrėtę koronavirusu. Daugiausiai pasveikusiųjų yra Kinijoje.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 23.19

13 metis vaikas, kuriam buvo nustatytas koronavirusas, mirė antradienį vienoje iš Londono ligoninių, skelbia BBC.

Daugiau detalių apie mirtį nesuteikiama.

„Liūdna, 13-metis berniukas, kuriam nustatytas COVID-19 mirė. Mūsų mintys ir užuojauta skiriama berniuko šaimai“, – rašoma ligoninės pranešime.

Atnaujinta 23.03

Nyderlandai antradienį pratęsė suvaržymus, turinčius padėti sustabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą – mokyklos, restoranai ir barai šalyje liks uždaryti mažiausiai iki balandžio 28 dienos.

Koronaviruso protrūkis šalyje jau nusinešė 1 039 žmonių gyvybes, o per pastarąją parą patvirtinus 845 naujus užsikrėtimo atvejus bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 12 959.

„Jums nebus staigmena, kad mes iš tikrųjų nusprendėme pratęsti [kovos su koronavirusu priemones] iki balandžio 28-osios antradienio“, – sakė premjeras Markas Rutte.

„Užsikrėtusiųjų skaičiaus gausėjimas intensyviosios terapijos skyriuose nepalieka mums jokio kito pasirinkimo“, – pridūrė jis.

Daugiau kaip 4,7 tūkst. užsikrėtusiųjų buvo arba tebėra hospitalizuoti, antradienį sakė sveikatos apsaugos pareigūnai. M. Rutte dar kartą paragino gyventojus savanoriškai dirbti iš namų ir perspėjo nesirinkti grupėmis.

Atnaujinta 22.38

Viename Graikijos kruiziniame laive, stovinčiame netoli Atėnų, buvo paskelbtas karantinas, nustačius, kad iš 383 jame esančių žmonių apie 20 yra užsikrėtę koronavirusine infekcija COVID-19, antradienį pranešė uostų policija.

Laivas „Eleftherios Venizelos“, plaukęs iš Turkijos į Ispaniją, kovo 22 dieną sustojo Pirėjo uoste.

Vienai Graikijos bendrovei priklausantis laivas „nebegalėjo plaukti į Ispanija susiklosčius rimtai padėčiai toje šalyje dėl naujojo koronaviruso“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovė.

Apie 20 žmonių kruiziniame laive buvo patvirtinta COVID-19 infekcija, todėl laivas dabar privalo likti Pirėjuje, pridūrė pareigūnė. Tik 33 iš „Eleftherios Venizelos“ keleivių ir įgulos narių yra Graikijos piliečiai, nurodė pakrančių apsaugos tarnyba, bet nepranešė, kokių kitų šalių piliečių esama šiame laive.

Graikijoje iki šiol oficialiai užregistruota 1 212 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų; 47 pacientai mirė.

Atnaujinta 22.28

JAV lėktuvnešio „USS Theodore Roosevelt“ kapitonas informavo Pentagoną, kad tarp laivo įgulos narių nevaldomai plečiasi naujojo koronaviruso protrūkis, ir paprašė skubiai suteikti pagalbą, kad būtų galima karantinuoti tūkstančius jo jūreivių, antradienį pranešė du amerikiečių laikraščiai.

Kapitonas Brettas Crozier (Bretas Crozjė) savo keturių puslapių laiške rašė, kad nepavyko suvaldyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimo tarp 4 000 lėktuvnešio įgulos narių ir pateikė informacijos apie sunkią padėtį, susiklosčiusią laive, šiuo metu prisišvartavusiame Guame.

„Nesame kare. Jūreiviai neturi mirti“, – B. Crozier laišką citavo dienraštis „San Francisco Chronicle“.

„Ligos plitimas tęsiasi ir spartėja“, – rašo kapitonas ir atkreipia dėmesį į „savaime suprantamus erdvės apribojimus“ laive.

Jis paprašė galimybės karantinuoti Guame beveik visą įgulą i nurodė, kad laikyti visus jūreivius laive yra „nebūtina rizika“.

Atnaujinta 22.19

Monako kunigaikštis Albertas II sėkmingai pasveiko nuo koronaviruso infekcijos, kuri jam buvo nustatyta kovo 19-ąją, antradienį pranešė kunigaikštystė.

Pranešime pažymima, jog 62-ių metų kunigaikštis pasirengęs nutraukti karantiną ir grįžti į įprastinį gyvenimą.Viduržemio pajūrio nykštukinės valstybės formalus vadovas beveik dvi savaites dirbo savo privačiuose apartamentuose kunigaikščių rūmuose, ir oficialiai skelbta, jog „jo sveikatos būklė rūpesčių nekėlė“.

„Gydytojai, stebėję Albertą II nuo jo užsikrėtimo COVID-19, leido jam karantinuotis. Dabar Jo Aukštybė pasveiko, jo sveikata susirūpinimo nekelia, jis gali toliau vykdyti savo pareigas, – teigiama pranešime.

Kita vertus, pažymima, jog Monako kunigaikščio sveikatos būklę gydytojai ir toliau akylai stebės. Naujausiais oficialiais duomenimis, Monake patvirtinti 52 COVID-19 atvejai, vienas žmogus nuo šios ligos mirė.

Atnaujinta 22.09

Virš tūkstančio Niujorko miesto policijos pareigūnų užsikrėtė koronavirusu, antradienį pranešė CNN televizija.

Jos duomenimis, antradienį infekcija buvo nustatyta 1048 policijos pareigūnams bei 145 jos civiliams darbuotojams.

Anksčiau skelbta, jog penki Niujorko policininkai nuo COVID-19 mirė.

Anot CNN, nedarbingumas dėl ligos dabar yra skirtas 5,2 tūkst. iš 38 tūkst. Niujorko policijos darbuotojų.

Atnaujinta 21.07

Prancūzija antradienį paskelbė iki šiol didžiausią per parą mirusių koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičių – šalies ligoninėse užgesus 499 pacientams bendras epidemijos aukų skaičius išaugo iki 3 523.

Šiuo metu Prancūzijoje hospitalizuoti 22 757 žmonės, kuriems patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19. Iš jų 5 565 gydomi intensyviosios terapijos skyriuose, kasdieniame pranešime nurodė sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas.

Prancūzija į oficialų epidemijos aukų skaičių įtraukia tik COVID-19 užsikrėtusius pacientus, mirusius ligoninėse. Į šią statistiką nepatenka mirusieji namuose arba senelių globos įstaigose.

Atnaujinta 20.19

Baltimorės mieste įsikūręs Johnso Hopkinso universitetas nurodė, kad Jungtinėse Valstijose jau mirė 3 415 naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o Kinija, kurioje ši pandemija pirmiausiai prasidėjo nuo gruodį Uhano mieste kilusio protrūkio, oficialiai yra paskelbusi apie 3 309 pacientų mirtį.

Universitetas pridūrė, kad JAV užregistruoti iš viso 175 067 susirgimo COVID-19 atvejų – daugiau nei bet kurioje kitoje valstybėje.

Atnaujinta 19.58

Italija antradienį pranešė apie dar 837 mirtis, susijusias su naujojo koronaviruso sukelta liga (COVID-19), tačiau toliau lėtėja koronaviruso plitimas ir mažėja naujų užsikrėtimo atvejų.

Civilinės saugos agentūros duomenimis, Italijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius išaugo iki 12 428. Italijoje šiuo metu fiksuojamas didžiausias koronaviruso aukų skaičius pasaulyje. Užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje nuo pirmadienio padidėjo tik 4 proc., nuo 101 739 iki 105 792.

Iš visų susirgusių žmonių pasveiko jau 15 729. Šiuo metu tebesergančių žmonių skaičius siekia 77 635.

Atnaujinta 19.07

Po vis didėjančios kritikos Kinija paskelbė, kad vėl keis koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičiavimo metodiką. Sveikatos komisija Pekine antradienį pranešė, kad šiuo metu stebimas 1 541 asmuo, kurio koronaviruso testas buvo teigiamas, tačiau nė vienam jų jokie simptomai nepasireiškė.

Nuo trečiadienio į kasdieninę naujų infekcijų statistiką bus įtraukiami ir besimptomiai atvejai. Iki šiol Kinija į statistiką neįtraukdavo naujų atvejų, kai virusas būdavo patvirtinamas, tačiau asmeniui COVID-19 ligos simptomų nepasireikšdavo.

Atnaujinta 18.39

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen antradienį įspėjo Europos Sąjungos (ES) valstybes nares, ypač Vengriją, kad veiksmai, kurių jos imasi, siekdamos stabdyti naujojo koronaviruso plitimą, turėtų būti „riboti“ ir „griežtai proporcingi“, skelbia „Deutsche Welle“.

EK pirmininkės pranešimas paskelbtas, praėjus dienai po to, kai Vengrijos parlamentas pritarė įstatymo projektui, kuris suteikia premjerui Viktorui Orbanui plačius įgaliojimus. Prezidentas Janosas Aderis pasirašė įstatymą.

Įstatymas leidžia V. Orbanui pagal ekstremalios padėties situaciją neribotą laiką valdyti šalį dekretais.

Atnaujinta 18.35

Jungtinėje Karalystėje per parą mirė 381 COVID-19 pacientas

Jungtinė Karalystė antradienį paskelbė rekordinį šiai šaliai vienos paros koronaviruso epidemijos aukų skaičių, mirus 381 pacientui. Šis paros aukų skaičius yra daugiau kaip dvigubai didesnis už paskelbtą pirmadienį.

„Iki kovo 30-osios 17 val. (vietos, 19 val. Lietuvos laiku) iš hospitalizuotųjų JK, deja, 1 789 mirė“ nuo koronaviruso protrūkio pradžios, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos tviterio žinutėje.

Pirmadienį bendras susirgimo COVID-19 protrūkio aukų skaičius Britanijoje buvo 1 408.

Atnaujinta 16.38

Lietuvoje patvirtintas 8 mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas aštuntas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Atnaujinta 16.08

Siera Leonėje – pirmasis koronaviruso atvejis

Siera Leonė antradienį pranešė apie pirmąjį šalyje patvirtintą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį.
Siera Leonės prezidentas Julius Maada Bio nurodė, kad koronavirusas diagnozuotas 37 metų vyrui, kuris kovo 16 d. atvyko į šalį iš Prancūzijos. Jis po atvykimo karantinuotas.

Siera Leonė iki šiol buvo viena iš vos kelių Afrikos žemyno šalių, kurios dar nėra pranešusios apie užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Apie koronaviruso atvejus nėra pranešusios šešios iš 54 Afrikos šalių: Pietų Sudanas, Burundis, San Tomė ir Prinsipė, Malavis, Lesotas ir Komorosas.

Baiminamasi, kad 7,5 mln. gyventojų turinti skurdi Siera Leonė, kaip ir jos kaimynės, gali būti smarkiai paveiktos koronaviruso. Buvusi Didžiosios Britanijos kolonija Siera Leonė 2014-2016 metais stipriai nukentėjo nuo Ebolos, šalyje mirė beveik 4 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 15.58

Karantinas pagal lytį

Daugeliui pasaulio valstybių dėl koronaviruso pandemijos įvedant švelnesnius arba griežtesnius viešojo gyvenimo apribojimus, Panamoje karantinas paskelbtas pagal lytis. Nuspręsta, kad nuo šiol šioje Centrinės Amerikos valstybėje iš namų moterys nusipirkti maisto galės išeiti pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, o vyrams bus leidžiama – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

Sekmadieniais iš namų išeiti negalės niekas. Išėjimo iš namų laikas – dvi valandos. Panamoje jau ir taip ilgiau nei savaitę galioja komendanto valanda, bet Vyriausybė sako, kad to neužtenka. Nuo pirmo patvirtinto atvejo prieš tris savaites, susirgimo atvejų skaičius šalyje išaugo iki daugiau nei tūkstančio, mirčių – iki trijų dešimčių, praneša LRT TELEVIZIJA.

Atnaujinta 15.22

Tomas Hanksas su žmona pasveiko nuo koronaviruso ir sugrįžo į JAV

Holivudo žvaigždė Tomas Hanksas ir jo žmona Rita Wilson sugrįžo į Los Andželą iš Australijos po dviejų savaičių, dėl koronaviruso praleistų ligoninėje ir saviizoliacijoje.

„Labas, bičiuliai... Mes dabar jau namie, kaip ir visa Amerika, ir toliau gyvename užsidarę ir laikomės socialinio atstumo“, – tviteryje savaitgalį parašė aktorius.

„Didelis didelis ačiū visiems, kurie mumis rūpinosi Australijoje, – pridūrė jis. – Jų rūpestis ir duoti pamokymai leido mums sugrįžti į JAV. Taip pat labai didelis ačiū jums visiems, siuntusiems mums savo geriausius linkėjimus. Mes su Rita juos labai vertiname.“

Ne vienu „Oskaru“ apdovanotas 63 metų T. Hanksas į Gold Koustą atvyko dėl būsimo filmo apie Elvis Presley, kurį režisuos australas Bazas Luhrmannas. Ten jam ir jo bendraamžei sutuoktinei buvo nustatytas koronavirusas.

Atnaujinta 15.09

Lenkija griežtina priemones kovoje su koronavirusu

Lenkija dar labiau sugriežtino priemones naujojo koronaviruso krizei suvaldyti. Jaunesni nei 18 metų vaikai ir jaunuoliai galės palikti namus tik kartu su suaugusiais asmenimis, antradienį sakė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Bus ribojamas patekimas į parkus, aikštes, paplūdimius ir kitas lankytinas vietas.

Maisto prekių parduotuvėse ir vaistinėse nuo 10 iki 12.00 val. bus aptarnaujami tik vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys. Be to, parduotuvėse prie kasos vienu metu galės stovėti tik trys žmonės. Prieš įžengdami į parduotuvę visi klientai turės būti su pirštinėmis. Bus uždarytos kirpyklos, kosmetologijos ir tatuiruočių studijos. Nebus galima nuomotis dviračių.

Atnaujinta 15.08

Čekijoje per koronaviruso epidemiją testuojama „išmaniojo karantino sistema“

Čekijos valdžios institucijos testuoja naują elektroninę sistemą, turinčią padėti greitai atsekti su užkrėstaisiais koronavirusu kontaktavusius asmenis ir tokiu būdu apriboti užkrato plitimą, antradienį pareiškė vienos institucijos atstovė.

IT ekspertų grupės „Covid19cz“ pasiūlytas sprendimas naudoja infekuotųjų mobiliųjų telefonų ir banko kortelių duomenis, leidžiančius, gavus šių asmenų sutikimą, atsekti jų judėjimo trajektoriją.

„Sukuriamas atminties žemėlapis, kuriame vaizduojama... pavyzdžiui, kad vyras pusvalandį praleido dviejų gatvių sankryžoje“, – naujienų agentūrai AFP pranešė šios grupės atstovė Irena Zatloukalova.

„Visuomenės sveikatos priežiūros pareigūnas gali paklausti, ar asmuo ką nors aplankė arba su kuo nors susitiko, siekiant nustatyti kitus užsikrėsti galėjusius asmenis. Žmonėms nereikės kliautis tik savo atmintimi, mėginant prisiminti, ką jie veikė pastarąsias dvi savaites“, – aiškino ji.

Pagal vadinamąją išmaniojo karantino sistemą, kuri testuojama viename pietrytiniame Čekijos regione, kontaktavusiems asmenims bus skirtas trumpas, ne ilgesnis kaip trijų dienų, izoliavimas, kol jiems atliekami tyrimai dėl COVID-19.

Atnaujinta 15.32

Gedint koronaviruso aukų, Italijoje iki pusės stiebo nuleistos vėliavos

Italija gedi savo koronaviruso aukų. Visoje šalyje antradienį iki pusės stiebo nuleistos vėliavos, be kita ko – prie parlamento, prezidentūros bei miestų rotušių. Italijos parlamente mirusieji pagerbti tylos minute.

Nuo epidemijos pradžios vasario 20-ąją Italijoje pranešta apie 11 591 nuo infekcijos mirusį asmenį, 812 jų mirė pirmadienį. Infekuotųjų skaičius išaugo iki 75 528. 3 981 pacientas gydomas intensyvios slaugos palatose. 43 752 gyventojai, kurių testas teigiamas, yra izoliacijoje namuose. 14 620 asmenų pasveiko.

Atnaujinta 14.52

Vienoje Rygos prieglaudoje užfiksuotas užsikrėtimų koronavirusu pliūpsnis

Vienoje Rygos prieglaudoje nustatytas masinis užsikrėtimas naujuoju koronavirusu, pranešė Latvijos sveikatos apsaugos ministrė Ilzė Vinkelė.

Pasak jos, tai dar kartą patvirtina, kad, ginant visos visuomenės interesus, reikalinga visapusiška sveikatos priežiūra. Sveikatos paslaugų prieinamumas visiems, įskaitant labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes, tokiais atvejais atsiperka su kaupu, be to yra tai yra humaniška, nurodė ministrė.

Per praėjusią parą Latvijoje buvo registruoti 22 nauji COVID-19 atvejai. Iš viso Latvijoje šia infekcija užsikrėtė 398 žmonės.

Atnaujinta 14.46

Australams bus ribojamas per dieną leidžiamo įsigyti alkoholio kiekis

Daug alkoholio suvartojantys australai antradienį sužinojo, kad per dieną galės įsigyti tik po 12 butelių vyno ir dvi pakuotes alaus, panikos dėl koronaviruso protrūkio apimtai visuomenei puolus karštligiškai pirkti svaigalus .

Didžiosios parduotuvės susitarė įvesti naują alkoholinių gėrimų pirkimą ribojančią tvarką, australams sureagavus į tokių įstaigų kaip barai ir aludės uždarymą ir nusprendus apsirūpinti ateičiai.

„Aiškiai matyti, kad neaiškumas dėl to, kokį poveikį tai (suvaržymai) turės tiekimui... privertė kai kuriuos žmones keisti savo apsipirkimo įpročius“, – sakoma mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais vadovės Julie Ryan pranešime, skelbiančiame apie įvedamus apribojimus.

Atnaujinta 14.36

Suomija stabdo tarptautinį keleivių pervežimą

Suomija stabdo tarptautinį keleivių pervežimą, įskaitant su kaimyninėmis valstybėmis – Estija ir Švedija, skelbia Estijos nacionalinis transliuotojas ERR.

Laikinai bus galimi tik keleivių pervežimai repatriacijos tikslais.

Estijos keltų operatorės „Tallink Grupp“ atstovė spaudai Katri Link pranešė ERR, jog Suomijos transporto departamentas paprašė visų laivybos kompanijų neribotam laikui stabdyti keleivių srautus jų maršrutuose.

Šie papildomi apribojimai turėtų įsigalioti balandžio 6-ąją.

Atnaujinta 13.59

Baltarusijoje – pirmoji koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtis

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį pranešė apie pirmąjį šalyje mirusį koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusį asmenį.

Kaip nurodė Baltarusijos žiniasklaida, pirmąja auka tapo Vitebsko mieste gyvenęs 75 metų teatro aktorius Viktoras Daškevičius. A. Lukašenka sakė, kad vyras sirgo ir kitomis ligomis.

„Žmona sveika (ji juk su vyru gyveno), duktė sveika. Todėl, kad imunitetas stiprus. Na, o jis, vargšelis, neatlaikė. Atvyko sirgdamas sunkiu plaučių uždegimu, buvo prijungtas prie plaučių dirbtinio ventiliavimo aparato – jį mėgino gelbėti“, – kalbėjo prezidentas.

Iki pirmadienio Baltarusijoje buvo nustatyti 152 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Atnaujinta 12.57

Estijoje miręs senyvas vyras tapo ketvirtąja koronaviruso auka

Estijos rytuose naktį į antradienį nuo koronaviruso mirė ketvirtoji koronaviruso auka – 90 metų vyras. Nuo sekmadienio iki pirmadienio Estijoje buvo gauti 1 149 tyrimų dėl koronaviruso rezultatai, iš jų 30 yra teigiami.

Gyventojų registro duomenimis, per pastarąją parą daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų buvo nustatyta Harju apskrityje – 10. Iš viso Estijoje buvo atliktas 12 401 tyrimas, iš jų 745 yra teigiami, tai yra 6 procentai.

Iki pirmadienio vakaro Estijoje dėl naujojo koronaviruso teko hospitalizuoti 91 pacientą; 13 iš jų guli reanimacijoje ir yra prijungti prie kvėpavimo aparatų. Nuo epidemijos pradžios 26 žmonės buvo išrašyti iš ligoninių, dar keturi mirė.

Atnaujinta 12.56

Irane per parą mirė 141

Iranas teigia, kad dar 141 pacientų mirė nuo koronaviruso per pastarąsias 24 valandas, iš viso – 2898. Taip pat buvo 3 111 naujų patvirtintų atvejų, iš viso jų yra 44 606.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianush Jahanpur sakė valstybinei televizijai, kad 3 703 užkrėtę asmenys yra kritinės būklės.

Atnaujinta 12.50

Danija svarsto palaipsniui atšaukti apribojimus dėl koronaviruso

Danijos premjerė Mette Frederiksen pareiškė, kad Kopenhaga svarsto galimybę nuo kito mėnesio palaipsniui atšaukti apribojimus dėl koronaviruso, jei infekcijos COVID-19 atvejų kreivė ir toliau plokštės.

Ji pabrėžė, kad krizė dar toli gražu nesibaigė, tačiau esama vis daugiau įrodymų, kad Danijai, kur dalinis karantinas prasidėjo kovo 11 dieną, „pavyko sulaikyti infekciją“, o dėl to „išaugo optimizmas“.

Tuo metu kita Skandinavijos valstybė, Suomija, nusprendė mėnesiui pratęsti nepaprastosios padėties sąlygas pietinėje šalies dalyje. Šios priemonės paveikė apie 1,7 mln. – beveik trečdalio Suomijos gyventojų – kasdienį gyvenimą.

Premjerės Sannos Marin Vyriausybės įvestos priemonės turėjo baigti galiojusios balandžio 13 dieną, tačiau apribojimai dabar pratęsti iki gegužės 13-osios. Taip siekiama „sulėtinti koronavirusinės infekcijos plitimą ir apsaugoti tuos, kam iškilusi rizika“.

Atnaujinta 12.48

Europa Iranui pagal sankcijų apėjimo susitarimą atsiuntė medicinos įrangos

Kelios Europos šalys Iranui pristatė medicinos įrangos pagal atsiskaitymų su Teheranu mechanizmą INSTEX, turintį užtikrinti prekybą su šiitiška respublika, apeinant JAV sankcijas, antradienį pranešė Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

„Prancūzija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė patvirtina, kad INSTEX sėkmingai užbaigė savo pirmąjį atsiskaitymą, padėjusį eksportuoti medicinos prekių iš Europos į Iraną. Šios prekės dabar yra Irane“, – sakoma ministerijos pranešime.

Vokietija, JK ir Prancūzija pernai sausį įkūrė Prekybos mainų palaikymo priemonę (Instrument in Support of Trade Exchanges, INSTEX), turinčią užtikrinti galimybę vykdyti barterinius mainus su Iranu, kad būtų galima apeiti JAV sankcijas, blokuojančias finansinius atsiskaitymus

Atnaujinta 12.44

Belgijoje mirė koronavirusu užsikrėtusi 12-metė

Belgijoje mirė 12 metų mergaitė, kuriai buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, antradienį pranešė sveikatos pareigūnai.

Tokio jauno asmens mirtis „yra labai retas atvejis“, sakė vyriausybės atstovas dr. Emmanuelis Andre. Jis pridūrė, kad mergaitės mirtis „mus sukrėtė“.

Tai yra pirma vaiko mirtis nuo COVID-19 Belgijoje. Iš viso šalyje užfiksuoti 705 mirties atvejai, rodo oficialūs duomenys.

Atnaujinta 11.07

Italija pratęsė karantiną iki Velykų

Pirmadienį šalis pranešė apie mažėjantį naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičių. Per parą buvo užfiksuota apie 1700 naujų atvejų – perpus mažiau nei ankstesnę dieną. Tačiau registruota 812 mirčių, o tai keliomis dešimtimis daugiau nei dieną prieš. Italijos Vyriausybė tikisi, kad protrūkis piką pasieks po maždaug savaitės. Antradienį Italijoje – gedulas ir solidarizuodamasi su Italija Lietuva Italijos vėliavos spalvomis nušvies kelis pastatus.

Atnaujinta 10.46

Į Niujorką atplaukė 1 000 vietų laivas-ligoninė

JAV mirčių nuo koronaviruso skaičiui perkopus 3 000, pirmadienį į Niujorką atplaukė naujas karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė, kuriame telpa 1 000 pacientų, praneša „Reuters“. Žmonės Niujorko ir Naujojo Džersio valstijose rikiavosi išilgai abiejų Hadsono upės krantų, kad pasveikintų JAV karinio jūrų laivyno laivą „Comfort“ – baltai nudažytą ir perdarytą buvusį naftos tanklaivį. Šis į miestą atplaukė lydimas sraigtasparnių ir kitų laivų.

Laive-ligoninėje „Comfort“ bus gydomi ne koronaviruso pacientai – vietos laive numatytos kritinės būklės asmenims ir tiems, kuriems reikalingos skubios operacijos. Taip siekiama atlaisvinti Niujorko ligonines, kad COVID-19 pacientams liktų kuo daugiau vietų jose.

„Vyrauja karo laiko atmosfera, turime susiimti“, – teigė Niujorko meras Billas de Blasio, laivą pasitikęs miesto prieplaukoje.

Niujorko ligoninės jau perpildytos koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Miesto valdžia ragina savanorius, galinčius eiti sveikatos apsaugos darbuotojų pareigas, imtis darbo.

Atnaujinta 10.44

JAV nuo koronaviruso mirė pirmas karys

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis pirmadienį paskelbė, kad nuo koronaviruso mirė pirmasis amerikiečių karys, tarnavęs Nacionalinėje gvardijoje Naujajame Džersyje.

Anot Pentagono, kovo 21 dieną hospitalizuotas karys, kuriam buvo diagnozuota viruso sukeliama liga COVID-19, mirė šeštadienį.

„Tai yra didžiulė netektis mūsų karinei bendruomenei, – Gynybos departamento pareiškime cituojamas M. Esperis. – Reiškiame užuojautą jo šeimai, draugams, civiliams kolegoms bei visai Nacionalinės gvardijos bendruomenei. Žinia apie šią netektį stiprina mūsų pasiryžimą vis glaudžiau bendradarbiauti su mūsų tarpžinybiniais partneriais, kad sustabdytume COVID-19 plitimą.“

Atnaujinta 10.22

Latvijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu – 398

Naujausiais duomenimis, Latvijoje patvirtinti 22 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso šalyje užsikrėtusiųjų skaičius siekia 398.

Pirmadienį buvo atlikta 500 tyrimų. Iki šiol Latvijoje iš viso atlikta 14 807 COVID-19 testai. Savo ruožtu policija per dieną atliko 1227 patikrinimus dėl nepaprastųjų situacijų apribojimų nesilaikymo.

Atnaujinta 10.20

Rusija išsiuntė medicinių priemonių į JAV

Plačiau skaitykite: Trumpas skelbia, kad Rusija atsiunčia pagalbą kovai su COVID-19

Atnaujinta 08.28

Kinijoje užregistruoti 48 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai, visi jie įvežtiniai

Kinijoje antradienį patvirtinti 48 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir penkios mirtys, pranešė Nacionalinė sveikatos komisija.

Visi nauji užsikrėtimai – vadinamieji įvežtiniai atvejai. Koronavirusas antradienį patvirtintas tik tiems žmonėms, kurie neseniai buvo išvykę iš šalies.

Kinijoje jau keletą savaičių fiksuojami tik įvežtiniai užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Tai specialistams leidžia teigti, kad vietinis viruso plitimas Kinijoje yra suvaldytas.

Nuo praėjusių metų gruodžio koronavirusas Kinijoje pasiglemžė 3 305 gyvybes. Pasak sveikatos komisijos, užsikrėtę buvo 81 518 žmonių. Kol kas pasveikusiais laikoma daugiau nei 76 000 asmenų.

Atnaujinta 08.24

Meksikoje dėl koronaviruso skelbiama nepaprastoji padėtis

Meksikos vyriausybė pirmadienį nusprendė dėl koronavirusino plitimo paskelbti nepaprastąją padėtį, užsikrėtusiųjų skaičiui šalyje perkopus tūkstantį.

Medicinos institucijų duomenimis, Meksikoje iš viso nustatyti 1 094 užsikrėtimo ir 28 mirties atvejai.

Remiantis įsaku dėl nepaprastosios padėties įvedimo, Meksikoje iki balandžio 30 dienos pratęsiamas visų nebūtinų renginių draudimas, taip pat neleidžiami daugiau nei 50 žmonių susibūrimai.

Vyresniems nei 60 metų gyventojams patariama likti namuose.

Trumpas žada nusiųsti medicinos įrangos Italijai, Prancūzijai, Ispanijai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pranešė, kad Jungtinės Valstijos nusiųs Italijai, o vėliau ir Prancūzijai bei Ispanijai medicinos įrangos kovai su koronaviruso pandemija.

D. Trumpas, kalbėdamas per kasdien rengiamą spaudos konferenciją, nepateikė išsamesnės informacijos apie numatytą pagalbą, taip pat nenurodė, kada jis bus išsiųsta. Tačiau prezidentas sakė, kad didelė pagalbos siunta bus skirta Italijai, kur koronaviruso epidemija nusinešė daugiausiai gyvybių pasaulyje.

„Nusiųsti maždaug 100 mln. JAV dolerių (90,7 mln. eurų) vertės chirurginės, medicininės ir ligoninių įrangos Italijai“, – sakė D. Trumpas ir pridūrė, kad Italijos vyriausybės vadovas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė) dėl to „labai labai džiaugiasi“.

Baltieji rūmai pranešė, kad D. Trumpas ir G. Conte pirmadienį pasikalbėjo telefonu.

D. Trumpas per pokalbį „pakartojo Jungtinių Valstijų pasiryžimą dirbti kartu su Italija ir visomis mūsų sąjungininkėmis bei partnerėmis Europoje, kad būtų sustabdytas viruso plitimas ir visi žmonės gautų reikalingą medicininę pagalbą“, rašoma Baltųjų rūmų išplatintame pranešime.

D. Trumpas sulaukė kritikos, kad federalinė vyriausybė delsė imtis ryžtingų priemonių kovai su koronaviruso epidemija, kuri šiuo metu sparčiai plinta Jungtinėse Valstijose.

Sukrečiantys vaizdai iš Niujorko ir kitų miestų ligoninių atskleidė sveikatos priežiūros sistemos nepasirengimą kovai su pandemija. Medikams trūksta būtiniausių priemonių, tokių kaip apsauginės kaukės, taip pat medicininės įrangos, pavyzdžiui, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų.

„Taip pat kitur siunčiame daiktų, kurių mums nereikia“, – sakė D. Trumpas.

Pasak prezidento, kai „mes jau turėsime daugiau nei mums reikia“ ventiliacijos aparatų, jie taip pat bus išsiųsti.

Italija karantino priemones pratęs bent iki balandžio 12-osios

Italija, siekdama stabdyti šalyje 11 591 gyvybę jau nusinešusio koronaviruso plitimą, savo karantino priemones pratęs mažiausiai iki balandžio 12 dienos, pirmadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras.

Per vyriausybės mokslo komiteto posėdį buvo rekomenduota pratęsti visus suvaržymus bent iki Velykų sekmadienio, balandžio 12-osios, sakoma Roberto Speranzos pareiškime.

Premjeras Giuseppe Conte sakė, jog bet koks suvaržymų švelninimas vyks palaipsniui, kad Italija neprarastų to, ką pasiekė kovodama su šia neeiline liga.

Šalis jau beveik tris savaites gyvena karantino sąlygomis, ištuštėjus miestų gatvėms ir sustojus didžiajai verslo daliai. Karantinas „ekonomiškai buvo labai sunkus“, ispanų laikraščiui „El Pais“ sakė G. Conte.

„Jis negali trukti labai ilgai, – sakė premjeras. – Galime studijuoti būdus [panaikinti suvaržymus]. Bet tai reikės daryti palaipsniui.“

Anksčiau pirmadienį Italija pranešė apie naujus įrodymus, kad visoje šalyje paskelbto karantino savaitės galėjo sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, nors šalyje mirusių žmonių skaičius toliau auga.

Italijos civilinės saugos tarnybos skaičiai rodo, kad užsikrėtimo virusu koeficientas dabar yra rekordiškai mažas – vos 4,1 procento.

Be to, pirmą kartą sumažėjo šiuo metu COVID-19 sergančių žmonių skaičius Italijos protrūkio epicentre šiauriniame Lombardijos regione.

Italijos COVID-19 aukų skaičius yra didžiausias pasaulyje ir pirmadienį išaugo 812 per parą užregistruotų atvejų iki 11 591.

Užsikrėtimo atvejų nuo krizės pradžios praėjusį mėnesį skaičius viršijo 100 000.