Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.30 21:28

Europoje Sąjungoje daugėja melagingų naujienų apie koronaviruso pandemijos

BNS 2020.03.30 21:28

Europos Sąjungoje daugėja melagingų pranešimų koronaviruso pandemijos tematika, konstatavo Europos Komisijos atstovas spaudai Johannes Bahrke.

„Tai kelia nerimą, nes kai kurie iš jų gali iškreipto visuomenės nuomonę. Todėl palaikome ryšį su interneto platformomis“, – pirmadienį Briuselyje vykusiame vaizdo pranešime sakė jis.

J. Bahrke pabrėžė, jog Europos vertybių apsaugą prižiūrinti EK vicepirmininkė Vera Yurova (Vera Jurova) susitiko su „Google“, „Twitter“, „Facebook“, „Mozilla“ ir kitų šios srities tarptautinių kompanijų atstovais bei pareikalavo pristatyti priemones, kurių imamasi kovojant su melagingos informacijos plitimu.

Pasak jos, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) savo ruožtu remia platformų pastangas palengvinti prieigą prie autoritetingos informacijos, gaunamos iš, pavyzdžiui, Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų oficialių šaltinių, taip pat sveikina pastangas blokuoti ar naikinti klaidinančią informaciją.

J. Bahrke taip pat pranešė, kad Europos Komisija atidarė specialų koronaviruso pandemijos informacinį tinklapį, kuriame pateikiama tik patikrinta informacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi