Pasaulyje

2020.03.30 16:52

Šiaurės Korėja sukritikavo Pompeo ir žada „eiti savo keliu“

BNS2020.03.30 16:52

Šiaurės Korėja pirmadienį perspėjo, kad gali nutraukti dialogą su Jungtinėmis Valstijomis, ir sukritikavo valstybės sekretorių Mike`ą Pompeo dėl raginimo tarptautinei bendruomenei išlaikyti sankcijas Pchenjano režimui.

Praėjusią savaitę M. Pompeo paragino tarptautinę bendruomenę „laikytis įsipareigojimo taikyti diplomatinį ir ekonominį spaudimą“ dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ir balistinių ginklų programų. Jis taip pat paragino šią branduolinį ginklą turinčią valstybę sugrįžti prie derybų stalo.

Per užsitęsusią pauzę derybose su JAV dėl Šiaurės Korėjos nusiginklavimo Pchenjanas atliko virtinę ginklų bandymų, nors neseniai Vašingtonas pabandė pasiūlyti šiai izoliuotai valstybei pagalbą kovoje su naujojo koronaviruso pandemija.

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA paskelbė vieno neįvardyto už derybas su JAV atsakingo pareigūno pareiškimą, kuriame M. Pompeo pareiškimai vadinami „absurdiškais“.

„Klausydami M. Pompeo absurdiškos kalbos praradome bet kokią viltį (tęsti) dialogą, – sakė pareigūnas. – Mes eisime savo keliu“.

JAV diplomatijos vadovas „įžeidė šalį, su kuria jo prezidentas nori megzti gerus santykius“, tęsė pareigūnas, kalbėdamas apie Donaldo Trumpo aišką Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui apie siūlymą bendradarbiauti kovojant su koronaviruso epidemija.

„Sunku suprasti, kas yra tikrasis JAV vyriausiasis vadas“, – pridūrė pareigūnas.

Sekmadienį Šiaurės Korėja pranešė sekmadienį sėkmingai išbandžiusi „ypač dideles raketų paleidimo sistemas“.

Pasak apžvalgininkų, Šiaurės Korėja ir toliau stiprina savo ginkluotės pajėgumus, praėjus daugiau nei metams po antrojo Kim Jong Uno susitikimo su D.Trumpu Vietname. Tuomet susitikimas buvo nutrauktas lyderiams nesutarus, ko pinigų stokojanti Šiaurės Korėja galėtų atsisakyti mainais į sankcijų sušvelninimą.

Nuo to laiko derybos yra atsidūrusios aklavietėje.

Jungtinės Tautos, Jungtinės Valstijos ir kitos tarptautinės bendruomenės narės dėl Pchenjano vykdomų uždraustų ginklų programų taiko jam griežtas sankcijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.