Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.05 09:16

„Gydytojai be sienų“ pasibaisėjo Afganistano vyriausybės pareiškimu dėl antskrydžių prieš ligoninę Kundūze

ELTA 2015.10.05 09:16

„Gydytojų be sienų“ organizacija yra pasibaisėjusi Afganistano vyriausybės pareiškimu dėl antskrydžių prieš ligoninę Kundūze, teigdama, kad tai yra „karo nusikaltimo pripažinimas“, skelbia BBC.  

„Gydytojai be sienų“ kalbėjo apie vyriausybės pareiškimą, kuriame sakoma, kad JAV ir Afganistano pajėgos nusprendė bombarduoti ligoninę, sužinojusios, kad ten gali būti Talibano kovotojų.

Organizacija kaltina JAV vadovaujamas NATO pajėgas dėl šeštadienį įvykusio puolimo, per kurį žuvo 22 žmonės, įskaitant ir „Gydytojų be sienų“ darbuotojus.

JAV tiria antskrydžio aplinkybes.

Šeštadienį Afganistano krašto apsaugos ministerija pranešė, kad „ginkluoti teroristai“ naudoja ligoninę kaip vietą, iš kurios galima šaudyti į Afganistano pajėgas ir civilius.

„Gydytojų be sienų“ teigimu, susidaro įspūdis, kad Afganistano ir JAV pajėgos dirbdamos kartu nusprendė, jog su žeme sulyginti ligoninę, kurioje yra 180 darbuotojų ir pacientų, galima remiantis vien spėjimais, kad ten gali būti Talibano kovotojų. „Gydytojai be sienų“ dar kartą pareikalavo nepriklausomo tyrimo.

Šeštadienį tarptautinės humanitarinės pagalbos nevyriausybinės organizacijos „Gydytojai be sienų“ atstovai pranešė, kad jų įkurta ligoninė Afganistano mieste Kundūze po naktį nugriaudėjusių sprogimų iš dalies sugriauta, žuvo 19 žmonių.

Mūšiai tarp vyriausybės pajėgų ir ekstremistų Kundūzo mieste Afganistano šiaurėje vyko jau savaitę. Šeštadienį vyriausybines pajėgas parėmė JAV karinės oro pajėgos, taip iš miesto išstumdamos Talibano kovotojus, kurie Kundūzą buvo užėmę prieš savaitę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi