Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.05 09:44

VRM pareigūnai vyksta į Graikiją tartis dėl pabėgėlių priėmimo

Vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus vadovaujama delegacija vyksta į Graikiją. Čia ministerijos, saugumo ir migracijos departamentų atstovai susitiks su vietos pareigūnais, atsakingais už prieglobsčio prašytojų atrankos ir perkėlimo į Lietuvą procedūras.

Pirmieji susitikimai planuojami pirmadienį Atėnuose. Lietuvos pareigūnai turėtų susitikti su Graikijos Vidaus reikalų ministerijos, Tarptautinės migracijos organizacijos, Graikijos prieglobsčio tarnybos vadovais, kitų organizacijų atstovais.

Vėliau pareigūnai vyks į Lesbo salą, kur įkurtos pabėgėlių stovyklos, čia jie stebės, kaip registruojami pabėgėliai, kaip tikrinama jų sveikata.

Planuojama, kad atlikus šiuos bei kitus parengiamuosius darbus pats prieglobsčio prašytojų atrankos bei perkėlimo į Lietuvą procesas galėtų startuoti lapkričio mėnesį.

Artimiausiu metu Lietuvos pareigūnai tartis dėl pabėgėlių priėmimo ketina vykti į Italiją. Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 karo pabėgėlius iš Sirijos, Irako ir Eritrėjos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi