Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.30 09:59

Aukšto rango pareigūnė perspėjo – gyvenimas JK gali normalizuotis po pusmečio

BNS 2020.03.30 09:59

Koronaviro epidemijos paralyžiuotam gyvenimui Jungtinėje Karalystėje sugrįžti į įprastas vėžes gali prireikti bent pusmečio, sekmadienį įspėjo sveikatos priežiūros aukšto rango pareigūnė, šalyje mirties nuo šio užkrato atvejų skaičiui perkopus 1 200.

Vyriausiojo šalies medicinos pareigūno pavaduotoja Jenny Harries sakė, kad reikės dviejų ar trijų savaičių įvertinti dabar galiojančių suvaržymų, kurie buvo įvesti siekiant sulėtinti koronaviruso infekcijos COVID-19 plitimą, poveikį.

„Jeigu mums pavyks, ištempsime [susirgimų] kreivę. Tai būtų nuostabu“, – sakė ji per kasdien rengiamą vyriausybės spaudos konferenciją.

„Tačiau tokiu atveju neturėtume iškart grįžti prie įprasto gyvenimo – tai būtų pavojinga. Jei iškart sustotume, visos mūsų pastangos nueitų perniek ir tikriausiai sulauktume antro [susirgimų] kreivės šuolio į viršų“, – sakė J. Harries.

Anot jos, dėl koronaviruso įvestos priemonės bus peržiūrimos kas tris savaites „tikriausiai šešis ateinančius mėnesius“ ar net ilgesnį laikotarpį. Tačiau J. Harries pabrėžė, jog tai nereiškia, kad tiek laiko gyventojai bus įkalinti namuose.

„Jei pasiseks, galėsime palaipsniui koreguoti kai kurias socialinio atstumo priemones ir ilgainiui grįžti į normalias vėžes“, – kalbėjo J. Harries.

Jungtinėje Karalystėje karantino priemonės galioja savaitę. Šalyje nedirba nebūtinų prekių parduotuvės ir kitos nebūtinų paslaugų įmonės. Žmonėms nurodyta būti namuose, išskyrus tuos atvejus, kai išeinama pasimankštinti, įsigyti maisto prekių ar padėti asmenims, kuriems reikalinga pagalba.

Šių priemonių buvo imtasi nuogąstaujant, kad virusas plinta sparčiau nei prognozuota.

Sekmadienį paskelbti duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje nuo koronavirusinės infekcijos jau mirė 1 228 žmonės. Per parą buvo nustatyti 209 nauji mirties atvejai.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas yra tarp daugiau nei 19 500 žmonių, kuriems diagnozuota COVID-19 infekcija.

B. Johnsonas izoliavosi savo rezidencijoje Dauningo gatvėje. Pareigūnai sako, kad premjerui pasireiškė nesunkūs simptomai ir jis toliau vadovauja vyriausybės darbui.

Londone veikiančio Imperijos koledžo profesorius Neilas Fergusonas, vienas iš vyriausybę konsultuojančių epidemiologų, laikraščiui „The Sunday Times“ sakė, kad suvaržymai gali tęstis kelis mėnesius.

„Mano nuomone, turėsime palikti šias priemones galioti ilgą laikotarpį – iki gegužės pabaigos ar galbūt net iki birželio pradžios. Gegužė – optimistinis [variantas]", – kalbėjo jis.

Prognozuojama daugiau mirčių

Savo „Twitter“ paskyroje paskelbtame vaizdo įraše B. Johnsonas padėkojo sveikatos priežiūros darbuotojams, toliau dirbantiems karantino sąlygomis, taip pat 20 tūkst. gydytojų ir slaugytojų, grįžusių dirbti per šią sveikatos krizę.

Dar 750 tūkst. žmonių pasisiūlė neatlygintinai dirbti kitokį visuomenei naudingą darbą kovojant su šiuo virusu, sakė premjeras.

B. Johnsonas taip pat padėkojo žmonėms, paisantiems įvestų suvaržymų.

„Sulėtindami šios ligos plitimą galime sumažinti spaudimą mūsų NHS [Nacionalinei sveikatos apsaugos tarnybai]. Tokiu būdu tikimės išgelbėti daugelį tūkstančių gyvybių“, – pažymėjo jis.

Lankstinuke, išsiuntinėtame daugiau kaip 30 mln. Britanijos namų ūkių, premjeras perspėjo, kad „padėtis prieš pagerėdama pablogės“.

„Kuo labiau mes visi laikysimės taisyklių, tuo mažiau gyvybių bus prarasta ir tuo greičiau gyvenimas grįš į įprastas vėžes“, – rašė B. Johnsonas.

Vis dėlto jis pridūrė: „Nedelsime žengti dar toliau, jeigu mokslas ir medicina pasakys, kad privalome tai padaryti.“

J. Harries taip pat įspėjo, kad mirčių skaičius toliau augs, kol pradės ryškėti karantino priemonių poveikis.

„Iš tiesų prognozuojame, kad ateinančią savaitę, galbūt dvi savaites, situacija blogės“, – sakė ji ir pridūrė, kad vėliau mirties atvejų turėtų mažėti.

Koronaviruso infekcija pasiglemžė ir vieno garsiausių šalies otorinolaringologų gyvybę. 55 metų Amgedas El Hawrani mirė šeštadienį vakare Lesterio miesto vidurio Anglijoje ligoninėje. Gydytojo šeima sakė, kad jis buvo „mylintis ir mylimas vyras, sūnus, tėvas, brolis ir draugas“.

Tuo metu JK kabineto ministras Michaelas Gove`as pažėrė priekaištų Kinijai, pirminiam koronaviruso pandemijos židiniui, kad ji neįspėjo pasaulio dėl šio užkrato pavojingumo.

„Iš pirminių Kinijos pranešimų nebuvo aišku dėl [protrūkio] masto, pobūdžio, koks jis yra užkrečiamas“, – sakė jis visuomeniniam transliuotojui BBC.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi