Pasaulyje

2020.03.30 06:37

Italijoje – daugiau nei 100 tūkst. užsikrėtusių, tačiau penktą dieną iš eilės mažėjantis naujų atvejų skaičius

Juodkalnijoje dėl koronaviruso įvedama komendanto valanda; atnaujinta 23.29
BNS, ELTA, LRT.lt2020.03.30 06:37

Visame pasaulyje patvirtinta daugiau nei 700 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo naujienų agentūros AFP renkami oficialūs duomenys. Europoje mirė jau daugiau kaip 25 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Savo ruožtu Ispanijoje per 24 val. nuo koronaviruso mirė 812 žmonių. Šalis mirčių skaičiumi pralenkė Kiniją.

Europoje koronaviruso pandemija nusinešė jau daugiau kaip 25 tūkst. žmonių gyvybių, rodo naujienų agentūros AFP apibendrinta statistika, pagrįsta iki 12 val. 30 min. Grinvičo (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku paskelbtais oficialių šaltinių duomenimis.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 23.27

Juodkalnijoje dėl koronaviruso įvedama komendanto valanda

Juodkalnijos vyriausybė pirmadienį vakare paskelbė bene griežčiausią kovos su koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonę – šalyje įvedama komendanto valanda, pranešė šalies naujienų agentūra MINA.

„Įvedama nauja laikina piliečių apsaugos priemonė – draudimas palikti gyvenamąsias vietas nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 19 val. iki 5 val., taip pat nuo 13 val. šeštadienį iki 5 val. pirmadienį“, – šalies vyriausybės sprendimą paskelbė jos spaudos tarnyba.

Naujausiais oficialiais duomenimis, apie 0,63 mln. gyventojų turinčioje Juodkalnijoje patvirtintas 91 COVID-19 atvejis, viena mirtis nuo šios ligos.

Atnaujinta 22.29

Suomijoje įvestų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių galiojimas pratęsiamas mėnesiui – iki gegužės 13 dienos, pirmadienį vakare pranešė šalies premjerė Sanna Marin.

Suomija nuo kovo 19-osios iki balandžio 13 dienos uždarė savo sienas, įskaitant ir su Šengeno šalimis, šalyje duris užvėrė mokyklos ir universitetai.

Siekiant sustabdyti stabdant koronaviruso plitimą nuo kovo 27 dienos įvesti nauji griežti suvaržymai kelionėms tarp sostinės ir likusios šalies dalies, uždrausta būriuotis daugiau kaip 10 žmonių.

COVID-19 testai Suomijoje atliekami ne dėl visų įtariamų užsikrėtimo atvejų ir pareigūnai yra sakę, kad tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius gali būti net 30 kartų didesnis.

Naujausiais oficialiais duomenimis, Suomijoje patvirtinta 1352 COVID-19 atvejai, 13 mirčių nuo šios ligos.

Atnaujinta 20.47

Prancūzijo.je per parą mirė 418 žmonių

Prancūzija pirmadienį užfiksavo iki šiol didžiausią šalyje vienos paros koronaviruso epidemijos aukų skaičių, ligoninėse mirus 418 žmonių, kuriems buvo diagnozuotas susirgimas COVID-19.

Bendras protrūkio aukų skaičius Prancūzijoje išaugo iki 3 024.

Šiuo metu šalies ligoninėse gydomi 20 946 asmenys, kuriems diagnozuota koronaviruso infekcija, iš jų 5 056 – intensyviosios terapijos skyriuose, sakoma kasdieniame vyriausybės informaciniame pranešime.

Prancūzija į oficialų epidemijos aukų skaičių įtraukia tik COVID-19 užsikrėtusius pacientus, mirusius ligoninėse. Į šią statistiką nepatenka mirusieji namuose arba senelių globos įstaigose.

Atnaujinta 20.06

JK mirė dar 180 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, aukų padaugėjo iki 1 415

Didžiojoje Britanijoje per pastarąją parą mirė 180 žmonių, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu, pirmadienį pranešė televizija „Sky News“.

Remiantis pateiktais duomenimis, mirčių skaičius šalyje mažėja: sekmadienį buvo užregistruoti 209 mirties atvejai, o kovo 28 dieną – 260.

Bendras mirusių koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičius Jungtinėje Karalystėje pasiekė 1 415. Anglijoje mirė 1284 asmenys, Škotijoje – 47, Velse – 62, o Šiaurės Airijoje – 22.

Pabrėžiama, kad mirčių skaičius pradėjo mažėti, Dauningo gatvei suteikus teisę policijai „savo nuožiūra“ imtis priemonių COVID-19 plitimui stabdyti.

Kaip pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida, iki pirmadienio šalyje buvo užregistruota daugiau nei 20 tūkst.užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Atnaujinta 19.53

Naujausi tyrimų rezultatai skelbia – Italija peržengė 100 tūkst. infekuotų žmonių ribą. Iš viso šioje šalyje šiuo metu fiksuojamas 101 739 sergantis žmogus.

Tiesa, yra gera žinia – naujų atvejų jau penktą parą iš eilės skaičiuojama vis mažiau.

Šeštadienį Italija pranešė apie 5 974 naujus koronaviruso atvejus, sekmadienį – 5 217, o per pastarąsias 24 valandas Italijoje užfiksuota 4 050 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Tai mažiausias per vieną parą šalyje užregistruotų naujų koronaviruso atvejų skaičius nuo kovo 17 d.

Deja, bet Italijoje išlieka vis dar didelis mirštamumas, kurį sukelia koronavirusas. Pirmadienio duomenimis, per paskutinę parą mirė 812 žmonių.

Taip pat didelis mirtingumas ir toliau yra Ispanijoje, čia per paskutonę parą fiksuota 537 naujos netektys dėl infekcijos.

Atnaujinta 18.39

Izraelio premjeras Netanyahu laikysis prevencinės saviizoliacijos dėl COVID-19

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ir jo patarėjai laikysis karantino, nes vieno vyriausybės darbuotojo tyrimų dėl naujojo koronaviruso rezultatas buvo teigiamas, pirmadienį pranešė premjero biuras.

Pranešime nurodoma, kad B. Netanyahu pastaruoju metu neturėjo kontakto su užsikrėtusiu darbuotoju, todėl saviizoliacijos laikysis tik kaip užkrato plitimo prevencijos priemonės.

„Pirminiais vertinimais, būtinybės premjerui laikytis karantino nėra, nes jis neturėjo artimo kontakto su šiuo asmeniu ir asmeniškai nebuvo su juo susitikęs“, – sakoma pranešime.

„Per dvi pastarąsias savaites jiedu nebuvo vienoje patalpoje tuo pačiu metu“, – nurodoma jame.

Premjero biuras taip pat informavo, kad vyksta „epidemiologinis tyrimas“, o B. Netanyahu ir „jo artimiausi darbuotojai bus izoliuoti, kol bus atlikti tyrimai“.

Atnujinta 18.38

JAV karinis laivas-ligoninė atplaukė į JAV koronaviruso krizės epicentrą Niujorką

Į Niujorką pirmadienį atplaukė karinis laivas-ligoninė, šiam miestui, koronaviruso pandemijos epicentrui Amerikoje, rengiantis protrūkio pikui.

Karinio jūrų laivyno laivas-ligoninė „USNS Comfort“, kuriame yra tūkstantis lovų, į Manhatano prieplauką įplaukė maždaug 10 val. 45 minutės vietos (17 val. 45 min. Lietuvos) laiku.

Laive bus gydomi virusu neužsikrėtę pacientai, taip sumažinant naštą dėl krizės perkrautoms ligoninėms.

Nuo COVID-19 Jungtinėse Valstijose jau mirė daugiau kaip 2,6 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 18.00

Koronavirusu užsikrėtęs Britanijos princas Charlesas baigė saviizoliaciją

Velso princas Charlesas, vyriausias Britanijos karalienės Elizabeth II sūnus ir sosto įpėdinis, nebesilaiko karantino po to, kai jam buvo nustatyta naujojo koronaviruso infekcija, pasireiškusi lengvais simptomais, pirmadienį pranešė jo biuras.

„Klarenso rūmai šiandien patvirtino, kad pasikonsultavęs su savo gydytoju Velso princas dabar jau išėjo iš saviizoliacijos“, – sakoma pranešime.

Atnaujinta 17.42

Turkijoje dėl vakarėlio pandemijos metu sulaikyta 11 žmonių

Turkijos policija po savaitgalį vienuose Stambulo namuose įvykusio vakarėlio, į kurį dalis svečių atėjo persirengę gydytojais, sulaikė 11 asmenų, įskaitant organizatorius ir didžėjų, paskelbė pareigūnai.

Šeštadienio vakarą viloje Biujukčekmedžės priemiestyje surengtas vakarėlis buvo tiesiogiai transliuojamas socialinėje žiniasklaidoje, bet sulaukė kritikos dėl prašymų laikytis socialinės distancijos ignoravimo.

„Šie idiotai organizavo vakarėlį namuose kažkur Stambule, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas. – Kaip dėl tokių idiotų sustabdysime viruso plitimą!!!“

Barai ir naktiniai klubai Turkijoje buvo uždaryti Vidaus reikalų ministerijos aplinkraščiu, išleistu šaliai siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Policija stebėjo transliaciją socialinėje žiniasklaidoje, o paskui sulaikė 11 žmonių, įskaitant organizatorius ir didžėjų.

Jie apkaltinti „taisyklių dėl infekcinių ligų nesilaikymu“, sakoma vėlai sekmadienį paskelbtame Stambulo gubernatoriaus biuro pareiškime.

Pareigūnai stengiasi nustatyti ir kitų dalyvių tapatybę, nurodoma jame.

Paskelbtoje vaizdo medžiagoje matyti gydytojais persirengę kai kurie vakarėlio dalyviai su pirštinėmis ir kaukėmis.

„Daug išgėriau. Visi šoko skambant muzikai. Apgailestauju, kad surengiau tokį vakarėlį koronaviruso metu“, – savo liudijime policijai teigė M. S.

Dokumentą citavo privati naujienų agentūra DHA.

Elif K., kuri tiesiogiai transliavo vakarėlį socialiniuose tinkluose, sakė, kad dalyvavo maždaug 80 žmonių. „Jie gėrė ir šoko. Aš vėliau išsikviečiau taksi ir išvažiavau“, – pridūrė ji.

DHA pranešė, kad policija po apklausų paleido septynis asmenis, bet kiti keturi stos prieš teisėją.

Atnaujinta 16.45

Norvegija gyventojus testuos atsitiktine tvarka

Kad susidarytų geresnį vaizdą apie koronaviruso paplitimą, Norvegija testuos gyventojus, kuriems nepasireiškia jokie Covid-19 simptomai. Šalies sveikatos tarnybos ruošiasi pradėti tokį atsitiktinį testavimą, pranešė Norvegijos visuomeninis transliuotojas. Šiuo metu aiškinamasi, kaip šią idėją įgyvendinti ir finansuoti, stočiai sakė Nacionalinio sveikatos instituto atstovas.

Tokio atsitiktinio testavimo tikslas yra geriau įvertinti tikrąjį koronaviruso paplitimą. Pavyzdys yra Islandija, kuri, vertinant pagal gyventojų skaičių, atliko daugiausia testų pasaulyje. Iki savaitės vidurio Islandijoje, vyriausybės duomenimis, patikrinta 12 000 gyventojų iš 360 000, tarp jų – tūkstančiai be simptomų.

Atnaujinta 16.42

Bulgarija koronaviruso pandemijos akivaizdoje atideda pasirengimą narystei euro zonoje

Bulgarija koronaviruso pandemijos ir jos griaunamo poveikio pasaulio ekonomikai akivaizdoje iki 2021-ųjų atideda pasirengimą narystei euro zonoje.

Bulgarijos centrinio banko vadovas Dimitras Radevas pareiškė, kad „prisijungimo prie bankų sąjungos ir dalyvavimo valiutų kurso mechanizme grafikas nebėra realus“.

Anksčiau Bulgarijos valdžios institucijos skelbė norą dvejų metų trukmės pasirengimo pereiti prie euro procesą pradėti 2020 metų liepos mėnesį.

Pasak D. Radevo, šio termino perkėlimas į 2021 metus Bulgarijai nebus lemtingas.

Prisijungimas prie Europos valiutų kurso mechanizmo (ERM II) ir Europos bankų sąjungos yra pirmas žingsnis į euro zoną einančiai Europos Sąjungos narei.

Bulgarija ES nare tapo 2007 metais.

Atnaujinta 15.52

Europoje mirė jau daugiau kaip 25 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių

Europa, kurioje mirė 25 037 iš 399 381 pacientų, kuriems buvo oficialiai nustatytas susirgimas COVID-19, dabar yra labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktas žemynas.

Italija, kurioje mirė 10 779 žmonių, ir Ispanija, netekusi 7 340 gyvybių, pagal aukų skaičių yra labiausiai paveiktos šalys pasaulyje. Jų bendras mirusių koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičius sudaro daugiau kaip tris ketvirtadalius visų aukų Europoje.

Atnaujinta 15.20

Rusijos premjeras rekomenduoja karantiną šalies mastu

Dėl koronaviruso pandemijos draudimas gyventojams išeiti iš namų gali būti paskelbtas visoje Rusijoje, o ne tik sostinėje Maskvoje. Tai pirmadienį pasiūlė ministras pirmininkas Michailas Mišustinas.

Sričių gubernatoriai ir administracijų vadovai esą turėtų atsižvelgti į Maskvos patirtį. Be to, jie turėtų sudaryti galimybę „imtis tokių priemonių regionuose“. „Dabar mūsų uždavinys yra suvaldyti viruso plitimą“, - pabrėžė vyriausybės vadovas.

Sostinėje ir jos apylinkėse nuo pirmadienio galioja draudimas gyventojams palikti namus. Išimtys galimos tik vykstantiesiems į darbą, apsipirkti ar į vaistinę. Taip pat galima nueiti iki šiukšlių konteinerio ir 100 metrų atstumu nuo gyvenamosios vietos pavedžioti šunį.

Atnaujinta 15.18

Dėl koronaviruso mirė 61 Italijos gydytojas

Italijoje nuo koronaviruso infekcijos mirė 61 gydytojas, pirmadienį pranešė Italijos gydytojų asociacija.

Remiantis Italijos nacionaliniu sveikatos institutu, iš viso 8 358 sveikatos priežiūros darbuotojų testai buvo teigiamas dėl koronaviruso. 40 mirusių gydytojų dirbo Lombardijoje, Italijos regione, kurį labiausiai paveikė koronavirusas.

Atnaujinta 14.47

Baltarusijos žurnalistai reikalauja iš Vyriausybės patikimos informacijos

Plačiau skaitykite: Baltarusijos žurnalistai reikalauja iš Vyriausybės patikimos informacijos apie COVID-19

Atnaujinta 13.55

Prancūzijos ministrė sako, kad pirmieji gydymo koronavirusu viruso testai bus gauti savaitės pabaigoje

Pirmieji įvairių koronavirusų gydymo tyrimų rezultatai bus paskelbti vėliau šią savaitę, pirmadienį sakė Prancūzijos tyrimų ministrė Frederique Vidal.

Klinikiniai keturių galimų gydymo būdų tyrimai buvo pradėti prieš savaitę, juose dalyvavo daugiau nei 3000 savanorių visoje Europoje.

Atnaujinta 13.52

Nyderlanduose koronavirusu užsikrėtę pacientai bus gydomi „Eurovizijos“ arenoje

„Eurovizija“ yra vienas iš didžiųjų dėl koronaviruso pandemijos atšauktų renginių. Pirmadienį patvirtinta, kad Nyderlanduose, arenoje, kurioje turėjo įvykti šių metų „Eurovizijos“ konkursas, bus gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai.

„Rotterdam Ahoy“ arenoje jau paruoštos 88 lovos, ateityje arena iš viso galėtų talpinti net 680 pacientų.
65-asis „Eurovizijos“ konkursas turėjo įvykti gegužę, tačiau dėl COVID-19 pandemijos buvo atšauktas. Dar nėra aišku, ar kitais metais „Eurovizija“ bus ir vėl rengiama Nyderlanduose.

Dėl situacijos šalies ligoninėse Roterdamo valdžia renginiams skirtose erdvėse planuoja atidaryti bent kelias skubias klinikas. „Rotterdam Ahoy“ bus gydomi ne tik koronavirusu sergantys asmenys, bet ir tie, kuriems dėl protrūkio nebeužtenka vietų kitose ligoninėse.

Atnaujinta 13.48

Garsūs atlikėjai rengia koncertus, kad surinktų aukų

Eltonas Johnas, Alicia Keys, Billie Eilish, Mariah Carey ir daugelis kitų artistų koncertuoja iš savo namų, kad surinktų pinigų koronaviruso aukų šeimoms.

Atnaujinta 13.42

Argentinoje dviem savaitėms pratęsiamas karantinas

Plataus masto gyventojų judėjimo apribojimai Argentinoje pratęsiami dar dviem savaitėms. Karantino priemonės pratęsiamos mažiausiai iki Velykų, paskelbė prezidentas Alberto Fernandezas.

„Tai yra karas su nematomu priešu. Esu tikras, kad pasieksime gerų rezultatų, jei laikysimės karantino“, – sakė A. Fernandezas.

Argentinoje užregistruota 820 užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir 20 mirčių nuo COVID-19. Karantinas Argentinoje buvo įvestas kovo 20 d. Gyventojams draudžiama be priežasties išvykti iš savo namų. Leidžiama tik apsipirkti maisto prekių parduotuvėse ir vaistinėse.

Atnaujinta 13.30

Boriso Johnsono patarėjas – saviizoliacijoje

Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono patarėjas Dominicas Cummingsas, pasirodžius koronaviruso simptomams, izoliavo save, CNN pranešė Britanijos ministro pirmininko atstovas.

Atnaujinta 13.23

Tailando Puketo sala dėl koronaviruso pandemijos uždaro įleidimo ir išleidimo punktus

Populiari Tailando kurortinė sala Puketas pirmadienį iki balandžio 30 dienos uždarė visus atvykimo ir išvykimo sausuma ir jūra punktus, siekdama apriboti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą.

Puketo gubernatorius Pakaphongas Tavipatana pareiškė, kad draudimas atvykti oro transportu įsigalios balandžio 10 dieną. Ši sala anksčiau pritraukdavo daug užsienio turistų, kurių kelionių planus dabar žlugdo daugelyje šalių atšaukiami tarptautiniai skrydžiai.

Remiantis oficialia statistika, Tailandą pernai aplankė 39 mln. svečių iš užsienio. Puketas pritraukia itin daug lankytojų – jų per metus registruojama daugiau nei 10 mln., įskaitant nemažai tailandiečių.

Pukete pirmadienį įsigaliojęs draudimas netaikomas transportui, gabenančiam maistą ir būtiniausias prekes, avarinių tarnybų darbuotojus, taip pat įvairius leidinius.

Taip pat draudžiama įplaukti į Puketo tarptautinį uostą ir iš jo išplaukti visiems laivams, išskyrus krovininius, kurie gali neišlaipindami įgulos narių iškrauti prekes ir tučtuojau išplaukti atgal.

Atnaujinta 13.03

Ispanijoje per 24 val. nuo koronaviruso mirė 812 žmonių, aukų skaičius perkopė 7 tūkst.

Ispanijoje per pastarąsias 24 valandas nuo koronaviruso mirė 812 žmonių, iš viso mirčių skaičius šalyje išaugo iki 7 340, skelbia šalies Sveikatos apsaugos ministerija. Šalis mirčių skaičiumi pralenkė Kiniją.

Tai yra pirmas kartas nuo ketvirtadienio, kai per parą mirčių nuo COVID-19 skaičius Ispanijoje mažėjo. Ispanija yra antra pasaulyje po Italijos pagal koronaviruso aukų skaičių. Sekmadienį pranešta apie 838 mirusius žmones.

Naujienų agentūros AFP duomenimis, visame pasaulyje patvirtinta daugiau nei 700 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų ir per 33 tūkst. mirčių.

Ispanijos Vyriausybė liepė iškelti vėliavas ir kiekvieną dieną žuvusiuosius pagerbti tylos minute.

Atnaujinta 13.02

Belgijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 500

Belgijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pirmadienį viršijo 500, iš viso užfiksuota beveik 12 000 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų

11,4 mln. gyventojų turinčios šalies sveikatos apsaugos pareigūnai nurodė, kad COVID-19 pareikalavo 513 gyvybių. Iš viso laboratoriniais testais patvirtinta 11 899 užsikrėtimo atvejų.

Atnaujinta 12.53

Irane – 117 naujų mirčių nuo koronaviruso, bendras aukų skaičius viršijo 2,7 tūkst.

Iranas pirmadienį pranešė apie 117 naujų mirties nuo naujojo koronaviruso atvejų, o bendras oficialus aukų skaičius šalyje pasiekė 2 757.

Per kasdienę spaudos konferenciją Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras sakė, kad per pastarąją parą buvo patvirtinti dar 3 186 užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 41 495.

Atnaujinta 12.39

LRT iš Vokietijos

Plačiau skaitykite: LRT iš Vokietijos. Priskirti prie gyvybiškai svarbios veiklos, Berlyne vis dar dirba knygynai

Atnaujinta 12.37

Oficialiais duomenimis, Rusijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 1,8 tūkst.

Rusijoje pastarąją parą naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo 302 ir išaugo iki 1836, infekuotųjų rasta 71-ame šalies regione. Iki šiol pasveiko 66 žmonės, mirė devyni.

Tai pirmadienį žurnalistams pranešė operatyvinio kovos su naujosios koronavirusinės infekcijos plitimu štabo atstovai.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 700 tūkstančių žmonių, beveik 30 tūkstančių infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 12.14

Uhanas vėl po truputį atnaujina gyvenimo ritmą

Po daugiau nei dviejų mėnesių izoliacijos Uhanas vėl po truputį atnaujina gyvenimo ritmą. Į Hubėjaus provincijos sostinėje, kuriame buvo fiksuojami pirmieji koronaviruso atvejai, leidžiama vėl atvykti žmonėms, tačiau neišvykti, rašo BBC. Uhano metro stotys ir miesto keliai šeštadienį vėl prisipildė žmonių. Miestas, kuris keletą mėnesių buvo visiškai izoliuotas, vėl pamažu atsigauna.

Uhane buvo nustatyta daugiau nei 50 000 koronaviruso atvejų. Mažiausiai 3000 žmonių šiame Kinijos mieste mirė nuo naujojo koronaviruso. Tačiau, Kinijos duomenimis, šie skaičiai smarkiai sumažėjo. Šeštadienį provincija pranešė apie 54 naujus atvejus, kurie, kaip paaiškėjo, buvo ne vietiniai. Savo ruožtu JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad mirčių nuo koronaviruso pikas Jungtinėse Valstijose veikiausiai bus pasiektas po dviejų savaičių. Šiuo metu šalyje142 tūkst. atvejų, apie 3 tūkst. mirčių. Šiuo metu, pagal COVID-19 atvejų skaičių, JAV yra antroje vietoje po Kinijos.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 484, Latvija – 376, Estija – 715

Baltijos šalyse iki pirmadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 1575 naujojo koronaviruso atvejai, septynios mirtys užfiksuotos Lietuvoje, trys – Estijoje, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtinti 484 atvejai, atliktas 9891 tyrimas, mirė 7 žmonės.

Latvija: patvirtinti 376 atvejai, atlikti 14313 tyrimai.

Estija: patvirtinta 715 atvejų, atlikti 11252 tyrimai, mirė 3 žmonės.

Atnaujinta 11.50

Pasaulyje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius perkopė 700 000

Visame pasaulyje patvirtinta daugiau nei 700 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo naujienų agentūros AFP renkami oficialūs duomenys.

8 val. Grinvičo (10 val. Lietuvos) laiku 183 pasaulio šalyse ir teritorijose patvirtinti mažiausiai 715 204 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir 33 568 mirtys nuo COVID-19.

Daugiausia užsikrėtimo atvejų nustatyta Jungtinėse Valstijose (143 025 atvejai ir 2 514 mirtys) ir Italijoje, kur patvirtinti 97 689 užsikrėtimo atvejai ir net 10 779 mirtys.

Atnaujinta 11.35

Kodėl Ispanija – koronaviruso lopšys?

Plačiau skaitykite: Kaip Ispanija tapo koronaviruso lopšiu

Atnaujinta 11.27

Maskvoje sugriežtintos karantino sąlygos

Maskvos meras Sergejus Sobianinas paskelbė apie naujas griežtas karantino priemones, nuo pirmadienio privalomas visiems miesto gyventojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Visi Rusijos sostinės gyventojai iš namų galės išeiti tik į gydymo įstaigą dėl sveikatos priežasčių, į darbą, kuris, miesto valdžios sprendimu, yra būtinas visuomenei, ir į maisto prekių parduotuves ar vaistines, sakoma S. Sobianino pranešime.

Anksčiau tokie apribojimai buvo taikomi tik 65-erių sulaukusiems maskviečiams. Maskvos gyventojams taip pat bus leidžiama išnešti šiukšles ir pavedžioti šunis 100 metrų atstumu nuo namų. Artimiausiomis dienomis daliai gyventojų, dirbančių visuomenei svarbius darbus, bus išduoti specialūs leidimai judėti mieste.

Naujosios priemonės Maskvoje įsigaliojo tą pačią dieną, kai buvo visiškai uždarytos Rusijos sienos, valdžiai imantis vis griežtesnių kovos su koronaviruso plitimu priemonių.

Sekmadienio duomenimis, Rusijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius siekia 1 534, šalyje nuo COVID-19 mirė aštuoni žmonės. Šeštadienį, uždarius restoranus, kavines ir daugelį parduotuvių, Maskvos gatvės buvo neįprastai tuščios. Praeitą savaitę Rusija uždarė savo sienas užsieniečiams ir uždraudė visus tarptautinius skrydžius, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą.

Atnaujinta 11.26

Afrikoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius artėja prie 5 000

Visoje Afrikoje iki pirmadienio ryto užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius priartėjo prie 5 000, žemyno Ligų kontrolės ir prevencijos centrams pranešus apie 46 šalyse užfiksuotus 4 660 atvejų, įskaitant 146 mirtis.

Daugiausia infekuotųjų užregistruota Pietų Afrikos Respublikoje – 1 280, tačiau atsižvelgiant į tyrimams reikalingų reagentų stygių šioje ir kitose Afrikos valstybėse, tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius yra didesnis.

Zimbabvėje pirmadienį prasidėjo trijų savaičių trukmės visuotinis karantinas, o kitose žemyno dalyse buvo uždaryta daugiau miestų.

Atnaujinta 11.07

Latvijoje ruošiamasi baudas už karantino taisyklių nesilaikymą padidinti iki 1 000 eurų

Latvijoje baudos asmenims, nesilaikantiems dėl koronaviruso epidemijos įvestų suvaržymų, gali būti padidintos iki tūkstančio eurų ar net didesnės sumos, pareiškė vidaus reikalų ministras Sandis Girgenis. Pirmadienį Latvijos radijui ministras sakė, kad, deja, kai kurie žmonės toliau nepaiso koronaviruso grėsmės ir nesilaiko socialinio atstumo reikalavimų bei kitų suvaržymų.

Akivaizdu, kad baudas reikia didinti, siekiant priversti žmones žiūrėti į šiuos apribojimus rimtai, sakė S. Girgenis. Jis informavo, kad šiuo metu Vidaus reikalų ministerija rengia Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, kad už nepaprastosios padėties taisyklių nesilaikymą būtų galima skirti „tūkstančio eurų ar dar didesnes baudas“.

Ministras sakė, jog kol kas nėra reikalo pasitelkti kariškius, kad šie kontroliuotų, jog būtų laikomasi karantino priemonių, nes su šia užduotimi susitvarko policija. Kariškių pagalbos gali prireikti tuo atveju, jei Latvijoje būtų įvestas „visapusiškas karantinas“, sakė S. Girgenis ir pridūrė, jog tokios galimybės nereikia atmesti. Šiuo metu už karantino taisyklių nesilaikymą gali būti skirta iki 350 eurų bauda.

Atnaujinta 11.07

Estijoje patvirtinti 36 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, bendras skaičius siekia 715

Estijoje sekmadienį ir pirmosiomis pirmadienio valandomis buvo pateikti 865 koronaviruso testų rezultatai, iš kurių 36 – arba 4 proc. – buvo teigiami, pranešė Estijos sveikatos valdyba.

Daugiausia naujų atvejų – 17 – nustatyta Saremos saloje.

Iš viso Estijoje atlikti 11 252 testai dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19, iš kurių 715 – arba 6 proc. – buvo teigiami.

23 proc. užsikrėtusiųjų yra vyresni kaip 60 metų. 10,5 proc. sergančiųjų priklauso 40–49 metų amžiaus grupei, tokia pati dalis – 50–59 metų amžiaus grupei.

Atnaujinta 10.33

JAV reguliuotojai leido naudoti vaistus nuo maliarijos COVID-19 gydymui

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) leido, esant būtinybei, naudoti du vaistus nuo maliarijos koronavirusinės infekcijos (COVID-19) gydymui, kuriuos JAV prezidentas Donaldas Trumpas vadino „Dievo dovana“.

JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas paskelbė apie papildomas dviejų vaistų – chlorochino ir hidroksichlorochino – atsargas. Abu šie vaistai nuo maliarijos yra tiriami kaip galimi medikamentai nuo COVID-19.

FDA savo ruožtu leido šiuos vaistus „naudoti į ligoninę paguldytų paauglių ir suaugusių COVID-19 pacientų gydymui, kai klinikiniai tyrimai nėra įmanomi ar tinkami“.

Atnaujinta 10.25

Pražūtinga situacija Indijoje

Policijos duomenimis, 40 metų vyras, gyvenantis ir dirbantis Indijoje, mirė eidamas į gimtąjį miestą. Šiuo metu Indijoje įvesti griežti ribojimai – neveikia viešasis transportas, veikia tik būtiniausios paslaugos. Dėl šios priežasties daugelis po šalį migruojančių darbuotojų neteko darbo, o tai tūkstančius paskatino palikti didžiuosius miestus ir grįžti namo.

Naujajame Delyje akušeriu dirbęs Ranveeris Singhas šeštadienį išėjo iš sostinės į gimtąjį miestą centrinėje Indijos valstijoje Madhua Pradeše. Pasak policijos pareigūno, vyras mirė pakeliui, 134 mylių nuo Delio.

Atnaujinta 10.17

Latvijoje patvirtinti nauji 29 atvejai

Latvijoje, patvirtinus 29 naujus koronaviruso atvejus, sergančiųjų skaičius pirmadienį pasiekė 376, pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras (SPKC). Praėjusią dieną buvo atlikti 502 tyrimai. Iki šiol Latvijoje atlikta 14 313 COVID-19 tyrimų.

Atnaujinta 10.01

Pietų Korėjoje patvirtinti 78 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 195 žmonės pasveiko

Pietų Korėjoje per pastarąją parą patvirtinti 78 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o pasveikusiųjų nuo COVID-19 skaičius šoktelėjo 195 iki 5 228.

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai taip pat patvirtino, kad pastarąją parą nuo koronaviruso mirė šeši žmonės. Iš viso Pietų Korėjoje COVID-19 nusinešė 158 žmonių gyvybes, o užsikrėtusiųjų skaičius siekia 9 661.
Pastarąją parą 16 naujų užsikrėtimo atvejų užfiksuota sostinėje Seule, o 14 – Tegu mieste, kuris yra vienas iš koronaviruso protrūkio šalyje židinių. Tegu iš viso COVID-19 diagnozuota 6 624 žmonėms.

Pietų Korėjos pareigūnai jau kurį laiką perspėja dėl įvežtinių atvejų augimo. Daug korėjiečių bėga iš labiau viruso paveiktų šalių ir kartu parsiveža koronavirusą.

Atnaujinta 09.39

Lietuvoje nustatyti dar 24 nauji koronaviruso atvejai

Pirmadienį Lietuvoje nustatyti dar 24 COVID-19 virusinės infekcijos atvejai – iš viso 484. Atliktas 9891 tyrimas dėl koronaviruso.

Vilniaus apskr. nustatyti 143, Kauno apskr. – 37, Klaipėdos apskr. – 34, Šiaulių apskr. – 15, Panevėžio apskr. – 14, Alytaus apskr. – 5, Telšių apskr. – 4, Marijampolės apskr. – 2, Utenos apskr. – 2 ir Tauragės apskr. – 1 koronaviruso atvejai.

Atnaujinta 09.38

Kruizinis laivas „Zaandam“ vis dar ieško, kur prisišvartuoti

Kruizinis laivas, kuriame yra maždaug 1 800 keleivių, pradėjo tranzitą per Panamos kanalą, sekmadienį pranešė pareigūnai. Laive šiuo metu yra mažiausiai du koronavirusu užsikrėtę asmenys. Sekmadienį „Zaandam“ kruizinis laivas kartu su antriniu tai pačiai įmonei priklausančiu laivu „Rotterdam“ pradėjo tranzitą iš Ramiojo vandenyno pakrantės Atlanto vandenyno pakrantės Panamos kanalu link.

Panamos sveikatos ministras patvirtino tranzito teisę, tačiau, nesusitarus dėl tam tikrų detalių, kruizinis laivas vėlavo pradėti kelionę. Panamos pareigūnai tvirtino, kad nei įgulai, nei keleiviams nebus leista išsilaipinti.

„Zaandam“ kruizinis laivas priklauso įmonei „Holland America Line“. Kiek anksčiau ši įmonė paskelbė, kad laive nuo koronaviruso mirė keturi vyresnio amžiaus žmonės, o peršalimo simptomus pajuto iš viso 53 asmenys.

„Zaandam“ laivas turėjo vykdyti maršrutą Pietų Amerikoje. Kovo 7 d. jis išplaukė iš Argentinos sostinės Buenos Airių ir kovo 21 d. turėjo atplaukti į San Antonijaus uostą Čilėje.

Atnaujinta 09.24

Slovėnijoje įvestos griežtesnės karantino priemonės

Slovėnija nuo sekmadienio vidurnakčio uždraudė savo piliečiams keliauti šalies viduje ir įvedė reikalavimą viešose vietose dėvėti veido kaukes, premjerui Janezui Janšai perspėjant, kad sunkiausias kovos su naujuoju koronavirusu etapas dar priešakyje.

Nuo sekmadienio vidurnakčio Slovėnijos gyventojams nebus leidžiama palikti savo gyvenamosios savivaldybės, maisto prekių parduotuvėse, pašto skyriuose ir kitose viešose vietose jie taip pat turės nešioti apsaugines kaukes ir pirštines.

„Sunkiausias kovos su koronavirusu etapas mums dar prieš akis“, – per televiziją transliuotame kreipimesi sakė J. Janša.

Atnaujinta 09.13

ŠIB skiria Estijai 750 mln. eurų paskolą koronaviruso krizės padariniams švelninti

Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) ir Estijos Vyriausybė pasirašė 750 mln. eurų dydžio 15 metų trukmės paskolos sutartį koronaviruso pandemijos padariniams Estijos ekonomikai ir visuomenei švelninti.

Paskolos kintamos palūkanos – EURIBOR plius 0,32 procentinio punkto. Dabar ir veikiausiai artimiausioje ateityje jos bus neigiamos, pranešė Estijos finansų ministerija.

„Aktyviai kuriame pakankamas Estijos valstybės finansines atsargas. Praėjusios savaitės pradžioje išplatinome 200 mln. eurų dydžio trumpalaikių obligacijų emisiją. Dabar gavome palankų atsakymą iš ŠIB“, – sakė finansų ministras Martinas Helmė.

„Visas šias lėšas planuojama panaudoti Estijos ekonomikai, verslumui skantinti, gyventojams remti, siekiant sušvelninti pražūtingus krizės padarinius ir paspartinti atsigavimą po jos“, – pridūrė ministras.

Šia ŠIB paskola bus dengiamos per šią krizę išaugusios Estijos valstybės išlaidos, tokios kaip: papildomos tiesioginės išlaidos sveikatos apsaugos sistemai ir civilinei saugai; kompensacijos darbuotojams, kurie priversti būti nemokamose atostogose ir/arba prarado uždarbį; paramos priemonėms labiausiai krizės paveiktiems verslo sektoriams; kompensacijoms įmonėms už pajamų netektis ir/arba su ypatingosios padėties įvedimu susijusias išlaidas.

ŠIB – tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių finansų institucija, jos dalininkės yra aštuonios valstybės – Danijai, Norvegija, Švedija, Suomija, Islandija, Estija, Latvija, Lietuva.

Atnaujinta 08.16

Kinijoje per pastarąją parą patvirtintas 31 užsikrėtimo koronavirusu atvejis ir keturios mirtys nuo COVID-19, skelbia Nacionalinė sveikatos komisija.

30 užsikrėtimo atvejų yra įvežtiniai ir tik vienas šiaurės vakarinėje Gansu provincijoje – vietinės kilmės.

Keturios mirtys nuo koronaviruso užfiksuotos Hubėjaus provincijoje, kur ir prasidėjo epidemijos protrūkis. Vis dėlto, Hubėjuje nenustatyta naujų užsikrėtimo atvejų, o provincijoje palaipsniui švelninamos karantino priemonės.

Nuo gruodžio, kai pradėjo plisti koronavirusas, Kinijoje juo užsikrėtė 81 470 žmonių, nuo jo mirė 3 304.

Kadangi pastarosiomis dienomis vadinamieji įvežtiniai užsikrėtimo atvejai sudaro didžiąją dalį naujų užsikrėtimų, Kinijos Valstybės taryba sekmadienį paskelbė, kad COVID-19 plitimas šalies viduje yra „praktiškai sustabdytas“.

Atnaujinta 08.14

Niujorko valstijoje mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius perkopė tūkstantį

Niujorko valstijoje mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius sekmadienį perkopė tūkstantį. Pirmas koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejis šioje valstijoje buvo užregistruotas prieš mažiau nei mėnesį.

Sekmadienį vakare buvo pranešta, kad Niujorko mieste epidemijos aukų skaičius išaugo iki 776. Bendras aukų skaičius valstijoje turėtų būti paskelbtas pirmadienį ryte, tačiau iki sekmadienio ryto buvo pranešta apie mažiausiai 250 naujų mirties atvejų už Niurko miesto ribų, todėl visoje valstijoje bendras aukų skaičius siekia mažiausiai 1 026.

Virusas Niujorke plinta bauginama sparta. Pirmas patvirtintas COVID-19 atvejis valstijoje buvo užregistruotas kovo 1 dieną. Po dviejų dienų buvo patvirtintas antras infekcijos atvejis. Kovo 10 dieną valstija pranešė apie pirmąjį mirties nuo COVID-19 atvejį. Po dviejų dienų valstijoje buvo uždrausti visi daugiau nei 500 žmonių susibūrimai, uždaryti Brodvėjaus teatrai ir sporto arenos. Niujorko miesto meras Billas de Blasio kovo 15-ąją uždarė visas miesto mokyklas.Kovo 20 dieną buvo įvesta griežtesnių suvaržymų.

Atnaujinta 07.03

Italijos vyriausybė: „labai ilgas“ karantinas bus atšaukiamas tik palaipsniui

Italijos premjero Giuseppe Conte Vyriausybė sekmadienį ragino piliečius ruoštis „labai ilgam“ karantinui, kuris bus atšaukiamas tik palaipsniui, nepaisant ekonominių sunkumų ir skausmingo poveikio kasdieniam gyvenimui.

Tokia ministrų ir sveikatos apsaugos pareigūnų žinutė pasirodė aukų skaičiui šalyje per dieną išaugus 756 – tai buvo gerokai mažiau nei penktadienį pasiektas rekordas, kai mirė 969 žmonės.

Vis dėlto Vyriausybė atrodo labiau susitelkusi artėjant balandžio 3-osios terminui, kai turėtų baigtis nacionaliniu mastu paskelbtas karantinas. Tokių priemonių niekada anksčiau nėra išbandžiusi jokia Vakarų demokratija, bet dabar jos galioja daugelyje Europos šalių ir Jungtinėse Valstijose.

„Balandžio 3-ąją baigsiančios galioti priemonės neišvengiamai bus pratęstos“, – Italijos televizijai „Sky TG24“ sakė regioninių reikalų ministras Francesco Boccia.

„Manau, kad šiuo metu nederėtų ir nebūtų atsakinga kalbėti apie atsidarymą, – kalbėjo jis. – Mes visi norime grįžti į normalią būseną. Bet mes turėsime tai padaryti įjungdami po vieną jungiklį vienu metu.“

Kovodama su pernai Kinijoje atsiradusio koronaviruso pandemija, Italija faktiškai aukoja beveik visas verslo formas. Finansų ministro pavaduotoja Laura Castelli teigė, kad vyriausybės pradinį 25 milijardų eurų gelbėjimo paketą nukentėjusioms šeimoms ir įmonėms gali tekti padidinti keturgubai.

„Mano nuomone, prireiks mažiausiai 100 mlrd.“ eurų, sakė ji dienraščiui „La Stampa“.

Per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose D. Trumpas taip pat sakė, kad iki balandžio 30-osios pratęsiamos vyriausybės taisyklės dėl „socialinės distancijos“.

„Modeliavimas rodo, kad mirties atvejų pikas greičiausiai bus pasiektas po dviejų savaičių“, – teigė prezidentas.

„Todėl mes pratęsime savo gaires iki balandžio 30 dienos, kad sulėtintume plitimą“, – sakė D. Trumpas.

JAV vadovas taip pat pareiškė, kad tikisi, jog šalis atsigaus iki birželio 1 dienos; anksčiau jis teigė, kad su virusu bus susidorota iki Velykų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt