Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.29 13:49

Laišką išplatinęs Johnsonas perspėjo britus – koronaviruso krizė pablogės prieš pagerėdama

atnaujinta 14.25
LRT.lt, BNS 2020.03.29 13:49

Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pranešė, kad koronaviruso krizė dar pablogės prieš pagerėdama. Tokį perspėjimą iš premjero gavo kiekvienas gyventojas, rašo BBC.

JK premjeras pranešė, kad prireikus, gali būti nustatyti griežtesni apribojimai. Britai taip pat gaus informacinį lapelį, kuriame išsamiai aprašomos Vyriausybės nustatytos taisyklės dėl išėjimo iš namų, taip pat informacija apie sveikatos saugojimą.

Asmenų, mirusių nuo koronaviruso, skaičius JK siekia per tūkstantį, sekmadienį skelbia apie 17 tūkst. užsikrėtusiųjų.

Pats B. Johnsonas izoliavosi namie po to, kai jam buvo nustatyta COVID-19 infekcija. Pirmadienį jis paskelbė mažiausiai 3 savaites truksiančias griežtas priemones kovojant su koronaviruso plitimu šalyje.

Tai griežčiausi Britanijos visuomenei taikomi ribojimai nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų, pažymi CNN. Nuo pat B. Johnsono kreipimosi į tautą pirmadienį, įsigaliojo draudimas gyventojams palikti savo namus, išskyrus svarbias priežastis. Anksčiau B. Johnsonas buvo kaltinamas, kad nesiima griežtų priemonių COVID-19 prevencijai.

Karantinas JK liks galioti „reikšmingą“ laikotarpį, sako Vyriausybė

JK Vyriausybė sekmadienį pripažino, kad dėl koronaviruso epidemijos įvestų karantino priemonių gali tekti laikytis „reikšmingą“ laiką, o vienas ekspertas perspėjo, kad ši padėtis gali tęstis iki birželio.

„Negaliu pateikti tikslios prognozės, bet manau, kad kiekvienas turi pasiruošti reikšmingam laikotarpiui, kai vis dar galios šios priemonės“, – visuomeniniam transliuotojui BBC sakė kabineto ministras Michaelas Gove`as.

Britams buvo nurodyta likti namuose ir išeiti tik būtiniausiais atvejais, kad būtų pažabotas susirgimo COVID-19 plitimas.

Šios priemonės buvo įvestos skambant perspėjimams, kad užsikrėtusiųjų sparčiai gausėja. Šeštadienį buvo paskelbta, kad Britanijoje mirė jau daugiau kaip tūkstantis koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Premjeras B. Johnsonas iš pradžių sakė, kad karantinas turėtų trukti tris savaites.

Londone veikiančio Imperijos koledžo profesorius Neilas Fergusonas, vienas iš Vyriausybę konsultuojančių epidemiologų, sakė laikraščiui „The Sunday Times“, kad suvaržymai gali tęstis kelis mėnesius.

„Mano nuomone, turėsime palikti šias priemones galioti reikšmingam laikotarpiui – galbūt iki gegužės, galbūt net iki birželio pradžios. Gegužė – optimistinis [variantas]“, – kalbėjo jis.

Lankstinuke, išsiuntinėtame daugiau kaip 30 mln. Britanijos namų ūkių, premjeras perspėjo, kad „padėtis prieš pagerėdama pablogės“.

„Kuo labiau mes visi laikysimės taisyklių, tuo mažiau gyvybių bus prarasta ir tuo greičiau gyvenimas grįš į įprastas vėžes“, – rašo B. Johnsonas.

Vis dėlto jis pridūrė: „Nedelsime žengti dar toliau, jeigu mokslas ir medicina pasakys, kad privalome tai padaryti.“

Pačiam Konservatorių partijos lyderiui buvo patvirtinta koronaviruso infekcija, bet Dauningo gatvė pažymėjo, kad B. Johnsonas tebevadovauja vyriausybei. COVID-19 taip pat nustatyta ir jo sveikatos apsaugos ministrui Mattui Hancockui.

Duodamas interviu BBC M. Gove`as išreiškė priekaištų Kinijai, tapusiai koronaviruso pandemijos pirminiu šaltiniu.

„Kai kuriuose [ankstyvuosiuose] pranešimuose iš Kinijos nebuvo aišku dėl [protrūkio] masto, prigimties, koks jis yra užkrečiamas“, – skundėsi ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi