Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.29 08:11

LRT iš Danijos. Vyriausybė pripažino suklydusi, kad nepradėjo masinio gyventojų testavimo dėl koronaviruso

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.03.29 08:11

Danijos Vyriausybė pripažįsta suklydusi, kad nepradėjo masinio gyventojų testavimo dėl koronaviruso. Nuo kitos savaitės planuojama testuoti po 5 tūkstančius žmonių per dieną – tai yra penkis kartus daugiau nei iki šiol, LRT RADIJUI teigia bendradarbė iš Danijos Aistė Hoffbeck.

„Danija buvo viena iš pirmųjų šalių, kuri ėmėsi griežtos gyventojų izoliacijos, uždarydama visas mokyklas, darželius, sporto sales, restoranus ir kavines. Daugiau nei 10 žmonių susibūrimai baudžiami 200 eurų bauda. Tačiau tuo pačiu metu koronaviruso tekstai atliekami tik tiems, kurie pasirodydavo ligoninėse su labai sunkiais simptomais“, – sako reporterė.

A. Hoffbeck teigia, kad šiuo metu Danijoje oficialiai patvirtinta virš 2 tūkst. susirgimų, tačiau specialistai perspėja, kad tikrieji skaičiai gali būti iki 50 kartų didesni.

„Danijos Vyriausybė pripažino, kad ankstesnė strategija buvo klaidinga. Ir jie nepakankamai greitai sureagavo, kai buvo tinkamas laikas užsakyti didesnius testų ir apsauginių priemonių kiekius. Nuo kitos savaitės bus testuojama po 5 tūkst. žmonių kasdien“, – LRT RADIJUI pasakoja bendradarbė iš Danijos.

„Worldometers“ (8 val.) duomenimis, Danijoje patvirtinta daugiau nei 2 tūkst. užsikrėtimo atvejų, 65 mirę ir 1 pasveikęs asmuo.

Dar mėnesio pradžioje, kovo 4 d., Danija pranešė uždaranti visas šalies mokyklas, darželius ir universitetus dviem savaitėms, kad užkirstų kelia koronaviruso plitimui.

Taip pat visiems viešojo sektoriaus darbuotojams, einantiems ne kritinės svarbos pareigas, nurodyta dirbti iš namų, spaudos konferencijoje pranešė premjerė Mette Frederiksen.

Šį sprendimą Danijos valdžia priėmė pranešusi apie 422 naujus užsikrėtimus koronavirusu.

„Euronews“ rašo, kad mėnesio trukmės karantinas turėjo ir neigiamą poveikį: Danijos rinkos ir įdarbinimo agentūros duomenimis, kovo 9–24 d. įregistruoti 42 847 danai, neturintys darbo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi