Pasaulyje

2020.03.29 06:55

Koronavirusas Baltarusijoje: Lukašenka menkina grėsmę, bet nutekėjo draudimai keliauti į Vitebską

Lenkijoje – dar dvi mirtys; atnaujinta 23.03
LRT.lt, ELTA, BNS2020.03.29 06:55

Pasaulyje nenumaldomai auga naujuoju koronavirusu užsikrėtusių ir mirusių žmonių skaičius. Skaičiuojama, kad pasaulinė pandemija jau nusinešė daugiau nei 30 tūkst. žmonių gyvybių. Tačiau Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka menkina pandemiją, nors žiniasklaidą pasiekė pranešimai apie pirmuosius pareigūnų judėjimo ribojimus šalyje.

„Worldometers“ (6.42) ryto duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasaulyje išaugo iki daugiau nei 663 tūkst., skaičiuojama per 30 tūkst. mirusių ir 142 tūkst. pasveikusių.

Atnaujinta 23.03

Lenkijoje sekmadienį mirė dar du senyvi naujuoju koronavirusu užsikrėtę vyrai, o bendras susirgimo COVID-19 epidemijos aukų skaičius šalyje padidėjo iki 22, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Sekmadienio vakarą paskelbtame pranešime sakoma, kad Tychų mieste pietvakarinėje Silezijos vaivadijoje mirė 72 metų vyras, o Myslenicių mieste pietinėje Mažosios Lenkijos vaivadijoje užgeso 89 metų vyras; abu sirgo kitomis ligomis.

Ministerija pridūrė, kad per tą patį laiką buvo nustatytas 91 naujas užsikrėtimo COVID-19 atvejis, o jų bendras skaičius išaugo iki 1 862

Atnaujinta 22.37

Ukraina sekmadienį vakare pranešė, kad šalyje patvirtinti iš viso 475 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

„Sveikatos apsaugos ministerija praneša: Ukrainoje užfiksuoti 475 koronavirusinio susirgimo COVID-19 atvejai“, – sakoma pranešime, paskelbtame socialinio tinklo „Telegram“ kanalu „Koronavirus-info“.

Be to, ministerija nurodė, kad iki šiol šalyje mirė 10 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o dar šeši pacientai pasveiko.

Nuo sekmadienio ryto, kai buvo paskelbtas ankstesnis Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas, patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų šalyje padaugėjo 57-ais ir mirė dar vienas pacientas,

Atnaujinta 22.19

Kokia COVID-19 pandemijos padėtis kaimyninėje Baltarusijoje – tebėra neaišku. Šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka atmeta susirūpinimą ir nežada riboti žmonių susibūrimų ar imtis kitų griežtų prevencinių priemonių.

Sekmadienį Baltarusijoje, kaip įprasta, vyko futbolo rungtynės, kurias stadionų tribūnose stebėjo tūkstančiai sirgalių. Kaip nurodo „Sky News“, į renginį vykstančių žmonių kūno temperatūra nebuvo tikrinama, vos keli sirgaliai dėvėjo veido kaukes ar respiratorius.

Oficialiais duomenimis, Baltarusijoje patvirtinti 94 užsikrėtimai COVID-19, o 32 žmonės nuo infekcijos pasveiko.

Tačiau sekmadienį Baltarusijos opozicinius leidinius pasiekė Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos įsakymas, kuris uždraudė policijos pareigūnams atvykti ir išvykti iš Vitebsko regiono, rašo „Belsat“. Įsakymas buvo duotas kovo 27-ąją.

Nurodoma, kad to imamasi dėl epidemiologinių priežasčių, kad būtų išvengta žmonių kontakto ir ligų plitimo, ministerijos atstovė Volha Chamadanava sakė leidiniui „tut.by“. Ji pažymėjo, kad dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu yra tiriami keli Vitebsko regiono policininkai.

Šeštadienį pats A. Lukašenka surengė pasirodymą, kuriame žaidė ledo rituly arenoje, ir valstybinės žiniasklaidos transliuojamuose reportažuose pareiškė, kad sportas „yra geriausias vaistas nuo virusų“.

Jis teigė, kad „čia virusų nėra“. Anksčiau A. Lukašenka taip pat menkino koronaviruso grėsmę ir pareiškė, kad nuo infekcijos geriausiai apsisaugoti padės žemės ūkio darbai laukuose, kaitinimasis saunose, stipriųjų alkoholinių gėrimų vartojimas.

Atnaujinta 22.15

59,51 tūkst. Niujorko valstijos gyventojų susirgo naujojo koronaviruso sukelta liga, iš jų 33,77 tūkst. – Niujorko miesto, sekmadienį paskelbė valstijos gubernatorius Andrew Cuomo.

Pasak jo, naujų COVID-19 ligos mirties atvejų sekmadienį jau padaugėjo nuo 728 iki 965, o jau hospitalizuoti 8503 užsikrėtusieji.

A. Cuomo pabrėžė, kad iki balandžio 15 dienos pratęsiamas galiojimas dekreto, kuriuo visiems dirbantiesiems rekomenduota neišeiti iš namų, išskyrus atvejus, kai vykstama į vaistines, maisto prekių parduotuves, ligonines ir pagalbos tarnybas.

Gubernatorius pažymėjo, jog šis dekretas bus pratęsiamas kas dvi savaites, kol valstijos valdžia nemanys, kad jį jau galima atšaukti.

Prancūzijoje užregistruoti 292 nauji mirčių nuo koronaviruso sukeltos ūmios kvėpavimo takų ligos atvejai.

Iš viso iki šiol nuo COVID-19 mirė 2606 Prancūzijos gyventojai, pranešė vyriausiasis sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas (Žeromas Salomonas).

Atnaujinta 20.42

Naujasis koronavirusas Italijoje sekmadienį nusinešė dar 756 gyvybes, o šio viruso-žudiko aukų skaičius šalyje išaugo iki 10 799, pranešė Italijos civilinės saugos tarnyba.

Italijoje, kurioje ši epidemija – kol kas pražūtingesnė negu bet kurioje kitoje šalyje, išgijimo nuo šios kvėpavimo ligos atvejų padaugėjo 646 iki 13 030.

Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius artėja prie 100 tūkst. – jų dabar yra 97 689.

Italija pagal COVID-19 atvejų skaičių pasaulyje nusileidžia tik JAV, o pagal mirčių nuo šios ligos skaičių dabar yra pirma.

Maskva liepia izoliuotis visiems gyventojams

Rusijos sostinėje, koronaviruso epidemijai plečiantis, namuose nurodyta likti visiems gyventojams, nepriklausomai nuo amžiaus.

Tokį nurodymą sekmadienį vakare paskelbė Maskvos meras Sergejus Sobianinas.

Jame teigiama, jog išeiti iš namų artimiausiomis dienomis bus galima tik turint specialų leidimą.

„Artimiausiomis dienomis – atlikus technines ir organizacines priemones – bus galima išeiti iš namų tik turint specialius leidimus, kuriuos gali išduoti miesto valdžia nustatyta tvarka“, – pranešė Maskvos meras.

S. Sobianinas patikino, jog visi nuo koronaviruso infekcijos ambulatoriškai gydomi pacientai reikiamus vaistus gaus nemokamai, miesto gyventojams žadamos išmokos.

Rusijos sostinės meras taip pat paskelbė dar labiau sugriežtintus gyventojų viešojo judėjimo ribojimus.

Rusijoje, prezidento Vladimiro Putino sprendimu, nuo kovo 28-osios iki balandžio 5 dienos paskelbta dalinio nedarbo savaitė, o Maskvoje, miesto valdžios nurodymu, iš namų bus galima išeiti tik esant svarbiai priežasčiai.

Atnaujinta 19.03

Beveik 40 proc. naujojo koronaviruso sukelta ūmine kvėpavimo takų liga COVID-19 Rusijos sostinėje serga ne vyresni kaip 40 amžiaus žmonės.

Tokio amžiaus pacientai sudaro 15 proc. sunkioje būklėje esančiųjų, kuriems dirbtinai ventiliuojami plaučiai, pranešė Maskvos koronaviruso kontrolės ir stebėjimo štabas.

„Statistika rodo, kad šią ligą sunkiai perneša ne tik garbingo amžiaus sulaukusieji. Beveik du trečdaliai (64 proc.) pacientų, kurių plaučiai smarkiai pažeisti – iki 60 metų amžiaus. Panašūs duomenys fiksuojami ir kitose valstybėse“, – teigiama pranešime.

Anot štabo, dabar Maskvoje yra 1014 patvirtintų COVID-19 atvejų. 46 proc. jų – 35-64 metų, 33,5 proc. – 18-34 metų, 15 proc. – vyresni nei 65 amžiaus žmonės.

„5,5 proc. sergančiųjų – vaikai, kuriems šios ligos forma – lengva, dažniausiai nepasireiškianti jokiais simptomais, tačiau jie gali būti viruso nešiotojais“, – teigė štabo atstovas.

Atnaujinta 18.38

Ekspertas: koronavirusas JAV gali nusinešti iki 200 tūkst. žmonių gyvybių

Vienas aukšto rango JAV mokslininkas sekmadienį perspėjo, kad naujojo koronaviruso epidemija šalyje gali nusinešti 100–200 tūkst. žmonių gyvybių.

Daktaras Anthony Fauci, vadovaujanti Nacionalinio sveikatos apsaugos instituto (NIH) užkrečiamųjų ligų tyrimams, sakė televizijai CNN, kad modeliai, prognozuojantys milijono ar daugiau pacientų mirtį, „beveik neabejotinai yra perdėti“.

„Tai nėra neįmanoma, bet labai, labai mažai tikėtina“, – pažymėjo jis.

A. Fauci pateikė apytikrę prognozę, kad per COVID-19 krizę gali mirti 100–200 tūkst. žmonių, bet bendras infekuotųjų skaičius tikriausiai bus skaičiuojamas milijonais.

Kita vertus, A. Fauci, einantis vadovaujamas pareigas prezidento Donaldo Trampo (Donaldo Trampo) suformuotoje atsako į koronaviruso krizę darbo grupėje, iškart pridūrė: „Nenoriu būti laikomas atskaitingu [už šias prognozes]... Tai toks permainingas objektas, kad galima lengvai suklysti ir suklaidinti žmones.“

Paklaustas apie nuolat juntamą COVID-19 nustatyti naudojamų testų rinkinių stygių, A. Fauci kalbėjo labiau optimistiškai.

„Jeigu palygintumėt su padėtimi prieš porą savaičių ir kur esame dabar – turime stulbinamai daugiau testų [rinkinių] negu turėjome“, – pabrėžė jis.

Paklaustas, ar padidėjusios galimybės tirti įtariamus užsikrėtimo atvejus galėtų sudaryti sąlygas atšaukti suvaržymus keliauti ir dirbti, ekspertas atsakė: „Tai bus savaičių klausimas. Tai nenutiks rytoj ir tikrai nebus ateinančią savaitę. Tai užtruks šiek tiek ilgiau.“

Atnaujinta 17.14

Didžiojoje Britanijoje per parą nuo koronaviruso mirė 209 žmonės

Didžiojoje Britanijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 209 žmonės, bendras mirčių skaičius šalyje išaugo iki 1 228, rodo naujausi oficialūs duomenys.

Sveikatos ir socialinės rūpybos departamento teigimu, per pastarąsias 24 valandas užsikrėtimo atvejų skaičius Didžiojoje Britanijoje išaugo daugiau kaip 2 400, iki 19 522.

Atnaujinta 16.08

Estijoje – trečia mirtis nuo koronaviruso

Estijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirusių žmonių skaičius padidėjo iki trijų. Sekmadienio rytą sostinės ligoninėje mirė 83 metų amžiaus vyras, kuris buvo užsikrėtęs naujuoju koronavirusu, praneša Estijos portalas err.ee.

Atnaujinta 15.42

Popiežius ragina skelbti visuotines paliaubas ir geriau sutelkti dėmesį į koronavirusą

Popiežius Pranciškus sekmadienį parėmė Jungtinių Tautų (JT) generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso raginimą „nedelsiant pasaulyje skelbti visuotines paliaubas“, kad pasaulis galėtų sutelkti dėmesį į kovą su naujojo koronaviruso pandemija.

„Ši liga nepaiso valstybių sienų“, – teigė popiežius ir paprašė „visų konfliktuojančių tautų atsiliepti į JT generalinio sekretoriaus raginimą, nutraukiant visus priešiškus veiksmus, skatinant humanitarinės pagalbos koridorių kūrimą, būti atvirais diplomatijai ir atkreipti dėmesį į labiausiai pažeidžiamus“.

Atnaujinta 15.20

Vokietijos žemės finansų ministras pasitraukė iš gyvenimo dėl „viruso krizės nerimo“

Vokietijos Heseno žemės finansų ministras Thomas Schaeferis pasitraukė iš gyvenimo, veikiausiai apimtas „gilaus susirūpinimo“ dėl koronaviruso epidemijos padarinių ekonomikai, sekmadienį pranešė šio regiono vyriausybės vadovas Volkeris Bouffier.

„Esame sukrėsti, negalime patikėti ir, visų pirma, nepaprastai nuliūdinti“, – sakoma V. Bouffier pranešime.

Heseno žemėje yra Vokietijos finansų sostinė Frankfurtas prie Maino, kur įsikūrusios tokių didžiųjų bankų kaip „Deutsche Bank“ ir „Commerzbank“ būstinės. Be to, šiame mieste įsikūręs ir Europos Centrinis Bankas.

Pastebimai sukrėstas V. Bouffier pasakojo, kaip Th. Schaeferis, Heseno finansų ministro poste dirbęs 10 metų, plušėjo „dieną ir naktį“, kad padėtų bendrovėms ir darbuotojams atlaikyti pandemijos poveikį ekonomikai.

Kaip ir V. Bouffier, Th. Schaeferis priklausė A. Merkel centro dešiniajai Krikščionių demokratų sąjungai (CDU).

Atnaujinta 14.36

Švedija neskuba įvedinėti draudimų

Plačiau skaitykite: Švedija neskuba įvedinėti draudimų

Atnaujinta 13.40

Irane nuo koronaviruso mirė dar 123 žmonės

Iranas sekmadienį pranešė, kad šalyje nuo naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 123 žmonės, o bendras mirusių žmonių skaičius padidėjo iki 2 640.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Kianusho Jahanpuro, per paskutines 24 valandas Irane užregistruotas 2 901 naujas užsikrėtimo atvejis, ir šiuo metu patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius siekia 38 309. Kaip pranešama, 12 391 šalyje susirgęs žmogus jau pasveiko, 3 467 asmenys šiuo metu yra kritinės būklės.

Atnaujinta 13.05

Belgijoje per parą mirė 78 koronavirusu užsikrėtę žmonės, aukų padaugėjo iki 431

Belgijoje naujojo koronaviruso epidemijos aukų sekmadienį padaugėjo iki 431, per pastarąją parą mirus dar 78 pacientams, pranešė nacionalinis atsako į krizes centras ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Be to, per parą šalyje nustatyti dar 1 702 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 10 836.

Kaip rodo naujausi duomenys, 4 138 pacientai, susirgę COVID-19, yra gydomi ligoninėje, o 867 iš jų reikalinga intensyvioji terapija. Dar 1 359 pacientai pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninių.

Sveikatos ministerija pažymėjo, kad užsikrėtimo atvejų „skaičius mūsų teritorijoje tebedidėja; ši tendencija ateinančiomis dienomis dar labiau sustiprės. Hospitalizuotų asmenų skaičius taip pat tebeauga.“

Atnaujinta 12.47

Ispanijoje per naktį užfiksuotos 838 mirtys

Ispanija sekmadienį patvirtino, kad per parą šalyje mirė dar 838 naujuoju koronavirusu užsikrėtę žmonės ir kad tai yra didžiausias per vieną dieną šalyje mirusių pacientų skaičius nuo protrūkio pradžios.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad bendras susirgimo COVID-19 aukų skaičius šalyje išaugo iki 6 528. Bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Ispanijoje padidėjo iki 78 797. Per parą jų šalyje pagausėjo 9,1 procento. Dabar šalis pagal koronaviruso epidemijos aukų skaičių yra antra pasaulyje po Italijos.

Atnaujinta 12.46

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuvoje – 437, Latvijoje – 305, Estijoje – 679

Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso nustatyta daugiau kaip 1,4 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, rodo oficialūs šalių pateikiami duomenys.

Lietuvoje nustatyti 437 atvejai, septynios mirtys, vienas pasveikęs žmogus. Iš viso ištirti 8424 ėminiai.

Latvijoje nustatyti 305 užsikrėtimo atvejai, iš viso ištirti 12 tūkst. 748 ėminiai.

Estijoje nustatyti 679 atvejai, trys mirtys. Iš viso ištirta 10,4 tūkst. ėminių.

Atnaujinta 11.54

Ukrainoje per parą nustatyti 109 COVID-19 atvejai

Ukrainoje per pastarąją parą nustačius 109 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus bendras patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius šalyje išaugo iki 418, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Sveikatos apsaugos viceministras Viktoras Liaško sakė, kad nustačius pirmuosius keturis susirgimo COVID-19 atvejus Kirovohrado srityje šalyje nebeliko nė vieno regiono, kurioje nebūtų išplitęs šis protrūkis.

Atnaujinta 11.46

Estijoje mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs pacientas

Estijos Saremos saloje anksti sekmadienį mirė naujuoju koronavirusu užsikrėtęs 90-metis, tapęs antrąja šalyje susirgimo COVID-19 protrūkio auka, pranešė pareigūnai.

„Tai labai liūdnas metas visai Saremai. Mano giliausia užuojauta artimiesiem, – sakė Saremos savivaldybės meras Madis Kallasas. – Šiuo sunkiu metu esame su visais Saremos žmonėmis, ir darysime viską, ką galime, kad palaikytume savo bendruomenę.“

Aukšto rangos sveikatos apsaugos pareigūnė Kadri Juhkam sakė, kad Valsio slaugos namuose, kur mirė minėtas 90-metis, užsikrėtimas koronavirusu patvirtintas dar trims šioje įstaigoje gyvenantiems asmenims.

Be to, atlikus tyrimus dar 48 asmenims, gyvenantiems kituose Saremos slaugos namuose, įsikūrusiuose Kuresarės miestelyje, nustatyti du užsikrėtimo COVID-19 atvejai, nurodė pareigūnė.

„Reiškiame užuojautą artimiesiems“, – sakė K. Juhkam ir pabrėžė, kad senyvi žmonės yra itin pažeidžiama visuomenės grupė, kurios apsaugai reikia skirti daug pastangų.

Iki sekmadienio ryto bendras užsikrėtusiųjų skaičius Estijoje padidėjo iki 679, per parą patvirtinus 39 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus.

Atnaujinta 11.21

Rusijoje per parą koronaviruso epidemijos aukų padvigubėjo iki aštuonių

Rusijoje per pastarąją parą mirė dar keturi naujuoju koronavirusu užsikrėtę žmonės, tad šios epidemijos aukų bendras skaičius padvigubėjo iki aštuonių, sekmadienį pranešė atsaką į susirgimo COVID-19 plitimą koordinuojantis štabas.

„Per parą užfiksuoti keturi mirtini atvejai: du – Maskvoje, vienas – Orenburgo srityje, vienas – Sankt Peterburge. Bendras mirtinų atvejų per visą [protrūkio] laikotarpį Rusijoje skaičius – aštuoni“, – sakoma štabo pranešime.

Atnaujinta 11.20

Nepaisant koronaviruso protrūkio ir saugumo problemų Malyje prasidėjo parlamento rinkimai

Malio piliečiai sekmadienį pradėjo balsavimą ilgai atidėliotuose parlamento rinkimuose, praėjus vos kelioms valandoms po pranešimo apie pirmąją šalyje naujuoju koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtį.

Be to, ketvirtadienį buvo pranešta, kad vienas įtakingas opozicijos veikėjas buvo pagrobtas ir, kaip manoma, yra laikomas džihadistų nelaisvėje.

Nuogąstavimai dėl saugumo temdė artėjantį balsavimą jau gerokai anksčiau, o trečiadienį buvo paskelbta apie pirmąjį šalyje susirgimo COVID-19 atvejį.

Apie 200 tūkst. žmonių, priverstų palikti savo namus Malio vidurio ir šiaurės regionuose dėl beveik kasdien pasitaikančių smurto išpuolių, balsuoti negalės, nes „nebuvo sukurta jokio mechanizmo“, kad jie galėtų atiduoti savo balsus, sakė vienas vyriausybės pareigūnas.

Taip pat nuogąstaujama, kad neturtinga, apie 19 mln. gyventojų gyventojų turinti valstybė, kurios didelė dalis teritorijos faktiškai nekontroliuojama vyriausybės, yra ypač pažeidžiama COVID-19 pandemijos.

Atnaujinta 10.54

Didžiosios Britanijos premjeras B. Johnsonas ragina britus neiti iš namų

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas ragina britus neiti iš namų, siekiant sukontroliuoti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą. Pačiam B. Johnsonui prieš kelias dienas diagnozuotas koronavirusas, jis izoliavosi savarankiškai.

55 metų amžiaus B. Johnsonas teigia, kad jam pasireiškė nesunkūs simptomai, kaip temperatūra ir nuolatinis kosulys, ir jis toliau dirba iš namų. Tarp kitų žinomų koronavirusu užsikrėtusių britų yra Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas ir sveikatos reikalų sekretorius Mattas Hancockas.

B. Johnsono laiške šalies gyventojams, kuris bus išsiųstas 30 mln. namų ūkių Didžiojoje Britanijoje, teigiama, kad prireikus, šalyje gali būti nustatyti griežtesni apribojimai.

Griežtos priemonės, skirtos kovai su koronaviruso plitimu, Didžiojoje Britanijoje įvestos tik praėjusią savaitę. Šalyje buvo uždrausti vieši daugiau negu dviejų žmonių susibūrimai, uždarytos parduotuvės, prekiaujančios ne pirmos būtinybės prekėmis, uždarytos mokyklos ir imtasi kitų priemonių.

„…kuo labiau mes visi laikysimės taisyklių, tuo mažiau bus prarasta gyvybių ir tuo greičiau gyvenimas galės sugrįžti į įprastas vėžes. Esant šiai nacionalinei ekstremaliajai situacijai, raginu jus būti namuose, saugoti NHS (Nacionalinę sveikatos tarnybą) ir gyvybes“, – teigiama oficialiame premjero laiške.

Pasak B. Johnsono, privaloma laikytis socialinio atsiribojimo taisyklių ir neiti iš namų, o jei šios taisyklės bus pažeidžiamos, policija skirs baudas ir išvaikys susibūrimus.

Didžiojoje Britanijoje mirčių nuo koronaviruso infekcijos skaičius viršijo 1 000, o užsikrėtusių yra daugiau kaip 17 tūkst.

Atnaujinta 10.06

Latvijoje patvirtinta 15 naujų koronaviruso atvejų

Iš viso Latvijoje buvo atlikti 13805 tyrimai. Iš viso užsikrėtusiųjų skaičius siekia 347. 24 pacientai paguldyti į ligoninę.

Atnaujinta 09.15

Australija skiria 628 milijonų dolerių kovai su koronavirusu

Australija paskelbė 628 milijonų dolerių (1,1 milijardo Australijos dolerių) paketą kovai su nauju koronavirusu, sekmadienį paskelbė ministras pirmininkas Scottas Morrisonas.

Didžioji paketo dalis, apie 412 mln. dolerių, bus nukreipta į Australijos nuotolinės sveikatos paslaugų plėtrą, kad daugiau piliečių galėtų gauti sveikatos priežiūros paslaugas telefonu. Taip pat bus skirta dar 92 mln. dolerių piliečiams, patiriantiems šeimos ir seksualinį smurtą.

Australijos Vyriausybė jau skyrė dešimtis milijardų dolerių baiminantis artėjančios recesijos.

Atnaujinta 09.09

Kanados premjero žmona pasveiko po koronaviruso infekcijos

Kanados premjero Justino Trudeau žmona šeštadienį pranešė pasveikusi po naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo COVID-19.

„Jaučiuosi daug geriau“, – sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtuose paskelbtame Sophie Gregoire Trudeau pranešime. Ji nurodė, kad pasveikimo faktą patvirtino jos gydytojas Otavoje.

J. Trudeau biuras kovo 12-ąją pranešė, kad premjero sutuoktinei buvo patvirtinta koronaviruso infekcija, kai ji sunegalavo grįžusi po kelionės į Londoną.

Premjeras ir jo šeima nuo to laiko izoliavosi namuose. Pačiam vyriausybės vadovui ir trims jo vaikams jokie simptomai nepasireiškė. Justinas Trudeau savaitines spaudos konferencijas rengdavo prie savo rezidencijos. Anksčiau šeštadienį premjeras sakė, kad jis ir jo žmona jaučiasi gerai.

„Kuo nuoširdžiausiai noriu padėkoti kiekvienam, kas susisiekė su manimi, kad perduotų savo linkėjimus pasveikti. Ir visiems šiuo metu kenčiančiems siunčiu visą savo meilę“, – rašė Sophie.

Atnaujinta 09.08

JAV mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 2 tūkst.

Johnso Hopkinso universiteto duomenys rodo, kad nuo trečiadienio koronaviruso aukų skaičius JAV padvigubėjo.
Daugiausiai mirčių (728) ufžiksuota Niujorko valstijoje, nurodė šios valstijos gubernatorius Andrew Cuomo.

Šeštadienį JAV Ilinojaus valstijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė kūdikis, o tai labai retas atvejis, nes, kaip rodo daugelis tyrimų, koronavirusas daugiausiai veikia pagyvenusius ir lėtinėmis ligomis sergančius žmones.

Ilinojaus Visuomenės sveikatos departamento teigimu, Čikagoje miręs vaikas buvo jaunesnis nei vienerių metų amžiaus, o jo tyrimo dėl koronaviruso rezultatas buvo teigiamas. Departamento direktorė Ngozi Ezike teigė, kad iki šiol nebuvo užfiksuota nei viena kūdikio mirtis, susijusi su COVID-19. Nors JAV šiuo metu fiksuojamas didžiausias užsikrėtimo atvejų skaičius – daugiau kaip 120 tūkst., pagal mirčių skaičių pirmauja Italija, Ispanija ir Kinija.

Atnaujinta 08.18

Nyderlandai atšaukė iš Kinijos įvežtų nekokybiškų apsauginių kaukių siuntą

Kaukės buvo gautos iš vieno gamintojo Kinijoje kovo 21 dieną, sakoma naujienų agentūros AFP gautame ministerijos pranešime. Pirmieji požymiai, kad kaukės neatitinka standartų, buvo pastebėti jas apžiūrėjus. Dalis siuntos jau buvo išdalyta sveikatos apsaugos darbuotojams, sakoma pranešime.

„Likusi siunta buvo nedelsiant sustabdyta ir nebus išdalyta, – pridūrė ministerija. – Antrasis patikrinimas taip pat atskleidė, kad kaukės neatitinka kokybės normų. Dabar buvo nuspręsta nenaudoti jokių [kaukių] iš šios siuntos.“

Ministerija pabrėžė, kad tolesnės siuntos bus kruopščiau tikrinamos. Šis atšaukimas paveiks beveik pusę iš nupirktų 1,3 mln. respiratorių, turinčių atitikti FFP2 standartą. Kaip nurodė visuomeninė televizija NOS, 600 tūkst. jų jau buvo išsiųsta ligoninėms.

Televizijos pranešime sakoma, kad respiratoriai tinkamai neuždengia veido arba jų filtrai turi defektų. Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras savo ruožtu šeštadienį paskelbė užsakęs daugiau kaip milijardą kaukių, taip pat iš Kinijos, reikalingų šaliai kovoti su koronaviruso pandemija.

Atnaujinta 08.13

Danijos Vyriausybė pripažįsta suklydusi, kad nepradėjo masinio gyventojų testavimo dėl koronaviruso

Plačiau skaitykite: LRT iš Danijos. Vyriausybė pripažino suklydusi, kad nepradėjo masinio gyventojų testavimo dėl koronaviruso

Atnaujinta 07.31

Kinija praneša apie 45 naujus koronaviruso atvejus ir penkias mirtis

Kinija sekmadienį pranešė apie 45 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir penkias mirtis nuo koronaviruso infekcijos. Kaip nurodė Nacionalinė sveikatos komisija, 44 atvejai yra įvežtiniai ir vienas vietinio perdavimo atvejis.

Vietinis koronaviruso atvejis užfiksuotas Henano provincijoje. Pirminiame COVID-19 protrūkio židinyje – Hubėjaus provincijoje – mirė dar penki žmonės. Nuo protrūkio pradžios pernai gruodį Kinijoje iš viso mirė 3 300 žmonių, o užsikrėtė 81 439.

Atnaujinta 06.44

D. Trumpas: Niujorke karantinas nebūtinas

JAV prezidentas sako, kad karantinas Niujorko valstijoje nebūtinas. Donaldas Trumpas tviteryje rašo, kad vietoj to, reikėtų paskelbti griežtas rekomendacijas dėl judėjimo Niujorko, Naujojo Džersio ir Konektikuto valstijose.

Anksčiau D. Trumpas teigė, kad šiose valstijose gali tekti įvesti karantiną, siekiant suvaldyti plintantį koronavirusą. Niujorke nustatyta daugiau nei 52 tūkstančiai šios infekcijos atvejų – tai maždaug pusė visose JAV registruotų susirgimų. Koronavirusas šalyje nusinešė apie 2200 gyvybių.

Atnaujinta 06.40

Japonijoje – užsikrėtusiųjų šuolis

Japonija šeštadienį užregistravo 194 naujus naujojo koronaviruso atvejus, sekmadienį paskelbė Japonijos sveikatos apsaugos ministerija. Tai buvo didžiausias iki šiol užsikrėtusiųjų per dieną šuolis šalyje.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat patvirtino tris naujas mirtis. Žuvusiųjų skaičius Japonijoje išaugo iki 62 žmonių. Dešimtis šių mirčių buvo užfiksuotas kruiziniame laive „Diamond Princess“.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.