Pasaulyje

2015.10.04 15:09

Spauda: Turkija ir ES susitarė dėl veiksmų migrantų atžvilgiu plano

BNS2015.10.04 15:09

Europos Sąjunga (ES) ir Turkija iš principo susitarė dėl veiksmų plano, kuriuo siekiama padėti sumažinti migrantų srautą į Bendriją, sekmadienį rašė vienas vokiečių laikraštis.

„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung“ rašė, kad Europos Komisijos ir Turkijos vyriausybės atstovai susitarimą sudarė anksčiau šią savaitę ir kad jis bus patvirtintas per pirmadienį Briuselyje įvyksiančias Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir ES lyderių derybas.

Pagal šį planą Turkija sutiktų su intensyvesnėmis pastangomis jos sienai su ES apsaugoti ir dalyvautų bendrose patruliavimo misijose su Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba Egėjo jūros rytuose, kurias koordinuotų ES sienų apsaugos agentūra „Frontex“, sakoma pranešime.

Bet kokie paimti migrantai būtų sugrąžinami į Turkiją, kur būtų pastatytos šešios naujos stovyklos, galinčios priimti iki 2 mln. žmonių. Jas iš dalies finansuotų ES.

ES narės tuo tarpu sutiktų priimti iki 500 tūkst. žmonių, kad būtų užtikrintos saugios jų kelionės jūra nedalyvaujant kontrabandininkams.

Jei susitarimas pirmadienį bus pasiektas, planas spalio viduryje bus pateiktas ES lyderiams, per kitą jų susitikimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt