Pasaulyje

2020.03.28 17:49

Trumpas reikalauja, kad žiniasklaida atskleidinėtų informacijos šaltinius

BNS2020.03.28 17:49

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šeštadienį pareiškė, kad norint apriboti melagingos informacijos skleidimą, reikėtų įpareigoti žiniasklaidą atskleidinėti savo šaltinius.

„Viena iš priežasčių, kodėl melagingos naujienos tapo tokios dominuojančios ir plačiai paplitusios, yra ta, kad korumpuoti „žurnalistai“ grindžia savo straipsnius šaltiniais, kuriuos jie patys ir išgalvoja, siekdami visiškai iškraipyti pasakojimą ar istoriją“, – tviteryje parašė Baltųjų rūmų vadovas.

„Kai matote [frazę] „penki šaltiniai teigia“, netikėkite šiuo straipsniu – tai labai dažnai būna melagingos naujienos. Apgailėtiną žiniasklaidą būtina priversti atskleisti šaltinius, kaip kadaise buvo daroma“, – tęsė D. Trumpas.

Jis pažymėjo, kad tokie „šaltiniai“ neretai tiesiog neegzistuoja, ir paragino žiniasklaidą aiškiai pranešti, iš kur gaunami tie ar anie duomenys.

Anksčiau D. Trumpas ne kartą kritikavo JAV Demokratų partijai prijaučiančią Amerikos žiniasklaidą, įskaitant televiziją CNN, o kai kurias žiniasklaidos priemones net vadino „liaudies priešėmis“.