Pasaulyje

2015.10.04 11:14

Vatikane prasideda Vyskupų Sinodas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.04 11:14

Vatikane prasideda svarbi Vyskupų Sinodo generalinė asamblėja. Tris savaites maždaug 300 dvasininkų diskutuos apie šeimos pašaukimą  šiuolaikiniame pasaulyje. Italų žiniasklaidoje teigiama, kad šio sinodo sprendimai gali turėti istorinės reikšmės Bažnyčios ateičiai.

Sinodą šeimų tema inicijavęs popiežius Pranciškus ne kartą kartojo, kad Bažnyčia neturi teisti ir atstumti, bet priimti, kad visi žmonės yra Dievo sukurti lygūs ir turintys neatimamas teises į gyvybę, laisvę ir laimės siekimą. Būtent šeima, jo teigimu, yra didžiausios laimės ir asmeninės bei visuomeninės savirealizacijos vieta. Šeima, anot Pranciškaus, yra atsakymas į vartotojiško pasaulio iššūkį, tikros laisvės aplinka, žmoniškumo mokykla ir židinys, vilties fabrikas, kuriame su meile galima įveikti visus sunkumus.

„Visuomenė bus stipri, graži, teisinga ir gera, jei bus statoma ant šeimų“, – praėjusį savaitgalį Filadelfijoje vyksusiame Pasaulio šeimų susitikime sakė popiežius Pranciškus.

Todėl apžvalgininkų teigimu, vyskupų sugebėjimas atsakyti į šeimos išgyvenamas permainas gali turėti lemiamos įtakos Bažnyčios vaidmeniui  šiuolaikinėje visuomenėje.