Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.05 11:46

Maskva žada intensyvinti antskrydžius Sirijoje

ELTA 2015.10.05 11:46

Rusija išsakė ketinimus intensyvinti savo vykdomus oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ (IS) objektus Sirijoje, nes, anot rusų, jų bombardavimas labai susilpnino islamistų pozicijas, skelbia BBC.

Rusijos kariniai pareigūnai teigia, kad islamistai ėmė „panikuoti ir dezertyruoti“, o maždaug 600 samdytų kovotojų IS gretose bandė ištrūkti į Europą.

Savo pareiškime generolas pulkininkas Andrejus Kartapolovas tvirtino, kad Rusijos lėktuvai jau surengė daugiau nei 30 puolamųjų antskrydžių, kurių tikslas buvo sunaikinti daugiau nei „50 IS teroristinės organizacijos valdomų objektų“. „Mūsų žvalgybos duomenys rodo, kad kovotojai palieka savo valdomas teritorijas. Jų gretose kilo panika ir prasidėjo dezertyravimas“, – sakė A. Kartapolovas.

Rusijos pareigūnas pabrėžė, kad, matydama tokius rezultatus, Maskva dabar ne tik tęs, bet ir stiprins savo oro antskrydžius.

Tuo metu Didžioji Britanija tvirtina, kad Rusija iš tikrųjų savo atakomis stiprina Sirijos prezidento Bashar al-Assado pozicijas prieš sukilusią opoziciją. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas apkaltino Maskvą „nesirenkant tarp IS kovotojų ir teisėtų Sirijos opozicijos grupių“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi