Pasaulyje

2015.10.03 17:53

Kijevas: Ukrainoje jau atitraukiama ginkluotė iki 100 mm kalibro

BNS 2015.10.03 17:53

Ukraina šeštadienį pradėjo praktinį ginkluotės iki 100 mm kalibro atitraukimo etapą, pranešė Ukrainos prezidento administracijos atstovas Andrijus Lysenka.

„Ukrainos prezidento sprendimu spalio 3 dieną, tai yra, šiandien, prasidėjo praktinis ginkluotės ir technikos, taip pat ir tankų, atitraukimas nuo perskyrimo linijos 15 kilometro atstumu“, – sakė A. Lysenka per spaudos konferenciją šeštadienį Kijeve.

Jis pažymėjo, kad šis procesas vyksta organizuotai.

„Sudaromi ginkluotės sąrašai, į juos įrašomi technikos ir ginkluotės pavyzdžių numeriai, apibrėžiami maršrutai ir aikštelės, kur visa tai bus dislokuota“, – paaiškino A. Lysenka.

Lygia greta vyksta darbas su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos atstovais, kuriems perduodami tie sąrašai, parodomos aikštelės, kur bus laikoma technika, nurodomas jų kiekiai, sakė jis.

Pasak A. Lysenkos, antroje dienos pusėje šeštadienį technika pajudės nustatytų aikštelių link.

Ukrainos prezidento atstovas dar pridūrė, kad priešininkai Donbase paskubėjo pranešti, kad lengvoji ginkluotė jau atitraukiama.

„Ukraina atsakingai ir gana greitai vykdo viską, ką yra įsipareigojusi tarptautiniu lygiu“, – sakė A. Lysenka.

„To paties tikimės ir iš smogikų (rytų Ukrainos separatistų), kurie jau paskubėjo papasakoti, kad jau pajudėjo kažkokia tankų kolona, – pažymėjo A. Lysenka. – Juk niekas nežino, kur jie nuvažiavo, kiek jų, kokie numeriai, ir tarptautiniai stebėtojai iš esmės turi tik nulinės informacijos apie judėjimą ir aikšteles, kur visa tai bus laikoma“.

Promaskvietiškieji separatistai Ukrainos rytuose anksčiau šeštadienį paskelbė pradėję tankų atitraukimą nuo vadinamosios kontakto su vyriausybinėmis pajėgomis linijos; tai daroma po išvakarėse vykusių taikos derybų Paryžiuje.

„Luhansko liaudies respublikos liaudies milicija pradėjo tankų atitraukimą nuo kontakto linijos pagal Minsko susitarimų planą“, – panešė Luhansko naujienų agentūra šeštadienio rytą.

Kiek vėliau jau buvo pranešta, kad iš Oleksandrivsko gyvenvietės Donbase išvesta pirmoji tankų kolona „15 km gilyn į respublikos teritoriją“.

Dar vėliau buvo pranešta, kad ESBO stebėsenos misijos nariai jau tikrino „liaudies milicijos“ karinės technikos dislokavimo vietas.

„Mes atitraukiame ginkluotę iš kelių taškų į nustatyta vietas, kurias nurodė specialioji ESBO stebėsenos misija, – sakė „liaudies milicijos“ vienas vadovų Sergejus Kozlovas. – tas vietas jie vakar inspektavo, pretenzijų toms vietoms ji neturėjo; para anksčiau nurodėme jiems ir vietas, iš kurių mes pajudėsime“.

Kaimyninėje Donecko „liaudies respublikos“ ginkluotės atitraukimą pažadėjo pradėti tada, kai Luhansko milicija bus tai padariusi.