Pasaulyje

2015.10.03 20:10

Vatikanas atleido kunigą, prisipažinusį dėl homoseksualumo

Vatikano administracijoje dirbantis Lenkijos dvasininkas Krzysztofas Charamsa prisipažino esantis homoseksualus. Kunigas sako norintis mesti iššūkį, kaip jis sako, Katalikų bažnyčios paranojai seksualinių mažumų klausimu.

Vatikano atstovai kritikuoja dvasininko prisipažinimą Sinodo išvakarėse, teigdami, kad toks sprendimas yra neatsakingas.

Sensacingas pareiškėjas – tai kunigas prelatas K. Charamsa – Apaštališkojo sosto Tikėjimo doktrinos kongregacijos tarnautojas, Tarptautinės teologijos komisijos II sekretorius ir dviejų Romos universitetų (Popiežiškojo Grigaliaus universiteto ir Pontificio Ateneo Regina Apostolorum) dėstytojas. 

Dvasininkas apie savo seksualinę orientaciją viešai pareiškė suteikdamas interviu dviem Lenkijoje leidžiamiems savaitraščiams („Wprost“ ir „Newsweek“).

18 metų savo seksualinę orientaciją slėpęs kunigas aiškina negalįs ilgiau gyventi „šizofreniškame jį naikinančiame konflikte“: „Po ilgos kovos su savimi pribrendau prie to, kad galėčiau tai viešai pasakyti. Be gėdos ir baimės, kuri mane žudė ilgus metus.“ 

„Noriu, kad Sinodo tėvai prieš akis matytų mano veidą ir išgirstų: esu gėjus ir būtent būdamas gėjus esu geras kunigas. Prašau mano bažnyčią pabusti iš košmariško sapno. Prašau mano bažnyčią atsikvošėti iš užsisklendimo nuo žmogiškosios tiesos“, – savo apsisprendimą argumentuoja kunigas K. Charamsa.  

Apžvalgininkai pažymi, kad tai pirmas prisipažinimas dėl seksualinės orientacijos Lenkijos katalikų bažnyčioje ir Vatikane.