Pasaulyje

2020.03.27 11:57

Ispanija grąžina Kinijai 9 tūkst. reagentų, kurių kokybė itin prasta

EurActiv, LRT.lt 2020.03.27 11:57

Koronaviruso aukų skaičiui Ispanijoje išaugus iki 4 089, Kinijos ambasada Madride ketvirtadienį (kovo 26 d.) pranešė, kad Ispanijos vyriausybė iš nelicencijuoto gamintojo Kinijoje įsigijo nekokybiškų COVID-19 reagentų siuntą, informuoja EURACTIV partneris EFE. 

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „EurActiv“ originalus kūrinys.

Patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius ketvirtadienį išsaugo iki 56 tūkst. – 655 daugiau nei diena anksčiau.

Ispanijos pastangos iš Kinijos ir Pietų Korėjos bendrovių įsigyti 640 tūkst. greito testavimo rinkinių baigėsi nesėkme, nes pirmasis maždaug 9 tūkst. vienetų užsakymas turėjo būti grąžintas, nes dėl neatitiko specifikacijų.

Kinijos ambasados teigimu, Ispanija minėtus produktus įsigijo iš licencijos juos gaminti neturinčios bendrovės „Shenzhen Bioeasy Biotechnology“.

Pranešime tviteryje teigiama, kad šis užsakymas neįeina į 432 mln. eurų vertės susitarimą su Kinija dėl 5,5 mln. reagentų rinkinių įsigijimo, apie kurį Ispanijos Vyriausybė pranešė trečiadienį (kovo 25 d.).

„Kinijos prekybos ministerija pateikė Ispanijai sertifikuotų tiekėjų sąrašą, kuriame „Shenzhen Bioeasy Biotechnology“ nėra. „Shenzhen Bioeasy Biotechnology“ kol kas nėra gavusi Kinijos nacionalinės vaistų administracijos licencijos pardavinėti savo produktus“, – rašoma pranešime.

Ispanijos visuomenės sveikatos ypatingųjų situacijų skyriaus vadovas Fernando Simonas kasdieninio pasitarimo metu patvirtino, kad pirmoji šalį pasiekusių reagentų rinkinių partija buvo grąžinta tiekėjui, nors konkrečios bendrovės neįvardijo.

„Ispanija turi keletą tiekėjų ir keletą tiekimo kanalų. Pirmasis iš jų atsiuntė 9 tūkst. reagentų, kurie buvo patikrinti Nacionaliniame epidemiologijos centre ir keliose ligoninėse (Madride), – sako jis. – Tačiau siuntos specifikacijos neatitiko kartu atkeliavusių kokybės sertifikatų, o tai reiškia, kad jie bus grąžinti ir bendrovė privalės juos pakeisti.“

Ispanijos mikrobiologų asociacija (SEIMC) įspėjo, kad šios partijos reagentų tikslumas nesiekia ir 30 proc.

„Kai tikslumas tik toks, neįmanoma jų naudoti“, – EFE sakė SEIMC atstovė spaudai María del Mar Tomás.