Pasaulyje

2020.03.27 11:48

Europolas praneša, kad sparčiai daugėja su koronavirusu susijusių nusikaltimų

ELTA2020.03.27 11:48

Europolas įspėja, kad sparčiai daugėja nusikaltimų, susijusių su koronaviruso pandemija. Nusikaltėliai ir organizuotos gaujos laba greitai pakeitė savo veikimo metodus ir  naudojasi krize, skelbia Europos Sąjungos kriminalinės žvalgybos agentūra.

Tyrėjai fiksuoja daugėjant kibernetinių nusikaltimų, sukčiavimo, vagysčių ir klastojimo atvejų. Apsaugos priemonių ir medikamentų klastočių pardavimai nuo krizės pradžios išaugo daug kartų, sakoma pranešime.

Klastotojai išnaudos apsauginių kaukių ir dezinfekcinių priemonių trūkumą, perspėja Europolas. Kovą, agentūros duomenimis, per policijos operaciją prieš klastotojus konfiskuota apie 34 000 padirbtų chirurginių kaukių. Taip pat klastojami antivirusiniai medikamentai, vaistas nuo maliarijos chlorokvinas ir vitaminų preparatai.

Tai nepriimtina, sakė Europolo direktorė Catherine De Bolle. „Tokia nusikalstama veikla sveikatos krizės metu yra ypač grėsminga ir gali sukelti pavojų žmonių gyvybėms“, – teigė ji.

Europolas įspėja ir dėl kibernetinių nusikaltėlių. Daugelis žmonių dabar dirba namuose ir prie įmonių ar organizacijų tinklų jungiasi mažiau apsaugotais kompiuteriais.

Europolas taip pat prognozuoja daugėsiant sukčiavimo atvejų. „Sukčiai laba greitai prisitaiko ir naudojasi aukų baimėmis ar nerimu krizės metu“, - pabrėžiama pranešime.