Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.03 15:41

Australijos pareigūnai: išpuolis Sidnėjuje yra susijęs su terorizmo tinklu

ELTA 2015.10.03 15:41

Australijos policijos pareigūnai šeštadienį nurodė tikintys, kad Sidnėjuje penktadienį įvykęs išpuolis yra susijęs su terorizmo tinklu. Netoli Naujojo Pietų Velso policijos būstinės Sidnėjuje 15-os metų paauglys nušovė du asmenis, vienas jų – policijos pareigūnas.

Dėl smurto akto kaltinamas radikaliai nusiteikęs šalies jaunimas, praneša „Reuters“.

Australija laikoma ištikima Jungtinių Valstijų sąjungininke jos kovoje prieš islamo kovotojus Irake ir Sirijoje. Manoma, kad dėl šios priežasties nuo praėjusių metų šalyje padažnėjo čia gyvenančių radikalų išpuoliai.

Paauglys buvo nukautas dar tos pačios dienos pavakare, tačiau jis spėjo nušauti iš būstinės išeinančius darbuotojus, teigiama policijos ir liudininkų pareiškimuose. Nustatyta, kad jaunuolis gali būti irakietis ar kurdas, jis gimė Irane.

„Tikime, kad jo veiksmai buvo politiškai motyvuoti, todėl gali būti siejami su teroristine veikla“, – reporteriams kalbėjo Naujojo Pietų Velso policijos būstinės komisaras Andrew Scipione. Jis pridūrė, kad anksčiau į policijos ar antiteroristinių pajėgų akiratį berniukas patekęs nebuvo.

„Nėra jokios abejonės – ši tragedija nuaidės visame pasaulyje. Žmonės ieškos atsakymo, kaip kas nors, būdamas toks jaunas, galėjo atlikti tokį kraupų nusikaltimą“, – teigė Naujojo Pietų Velso valstijos premjeras Mike`as Bairdas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi