Pasaulyje

2015.10.03 12:30

Į tunelį po Lamanšo sąsiauriu pateko migrantų, sustabdytas traukinių eismas

ELTA2015.10.03 12:30

Po Lamanšo sąsiauriu esančiame tunelyje, prižiūrimame bendrovės „Eurotunnel“, laikinai pristabdytas traukinių eismas. Čia aptikta didelė migrantų grupė, bandžiusi iš Prancūzijos Kalė miesto patekti į Didžiąją Britaniją, šeštadienį praneša BBC.

Televizijos kanalo duomenimis, „migrantų veiksmai buvo iš anksto suderinti, jie greitai prasiveržė per apsauginius aptvarus“. Teigiama, kad migrantų priskaičiuojama apie 100.

Prognozuojama, kad eismas tuneliu nevyks dar kelias ateinančias valandas. Britų ir prancūzų policijos pareigūnai bando priversti migrantus pasitraukti iš tunelio.

Šiuo metu Prancūzijos Kalė uoste, iš kurio prasideda trumpiausias kelias į Didžiąją Britaniją, iš viso yra apie 3,5 tūkst. migrantų iš įvairių Afrikos bei Azijos šalių. Pabėgėliai bando persikelti per Lamanšo sąsiaurį savadarbiais plaustais, dažnai kelionės metu žūstama.

Šią vasarą vietos pareigūnai užfiksavo rekordiškai daug atvykusių nelegalių migrantų, masiškai bandančių kirsti Prancūzijos-Britanijos sieną Lamanšo tuneliu. Šie bandymai keliskart privertė stabdyti traukinių eismą. Iš viso nuo birželio Kalė mieste ir jo apylinkėse jau žuvo 13 migrantų, bandžiusių persikelti į Britaniją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.